Опалення будинків з арболіту: види та переваги | Ремонт

.

Зміст:

 • 1 Переваги будинків з арболіту
 • 2 Види та характеристики систем опалення
 • 3 Особливості газового опалення будинку
 • 4 Характеристики електричної системи опалення
 • 5 Твердопаливні котли для дому з арболіту
 • 6 Опалення будинку з арболіту тепловим насосом
  • 6.1 Наші рекомендації:

будинок з арболіту

Все більше людей віддають перевагу при виборі матеріалу для будівництва будинку арболиту. Арболіт є будівельним матеріалом у вигляді блоків використовуються при зведенні стін. Цей матеріал дуже надійний і міцний, має високі показники теплоізоляції, що важливо для економії на опаленні. На 85% арболіт складається з деревної тріски, яка при виготовленні змішується з цементом і за рахунок цього виходить міцний матеріал для стін. Будинок, зведений з арболіту в плані опалення вигідніше порівняно з іншими будматеріалами. Давайте розглянемо, в чому полягає вигода від цього будівельного матеріалу.

Переваги будинків з арболіту

Фігурний цегла — застосування, виготовлення відео, поради та рекомендації.

Матеріал являє собою суміш дерев’яних опилок і бетону. Він є нетяжким з низькими показниками теплопровідності. Незважаючи на те, що багато хто навіть і не чули про таку назву, будматеріал на ринку представлений давно. В СРСР з цього матеріалу будували удома в тих місцях, де температура сягала -40°С. На полярних станціях також в якості матеріалу для зведення споруд застосовували арболіт. Розглянемо основні переваги:

 • Невелика вага. Простота у використанні, не потрібно створювати потужний фундамент, за рахунок малої ваги конструкції ідеально підходить пальово-гвинтове або мелкозаглубленное стрічкове основу.
 • Утримує тепло. За рахунок слабкої теплопровідності дозволяє зберегти тепло всередині приміщення. Якщо товщина кладки з арболіту складатиме 35 см про утеплення будинку можна не хвилюватися. Для Підмосков’я 35 см товщини кладки з арболіту достатньо. Порівняно з пінобетоном і газобетоном характеристики теплоізоляції значно вище, незважаючи на те, що вони використовуються частіше.
 • Матеріал дихає. Арболіт не затримує повітря, що дозволяє забезпечити надходження повітря в будинок. За властивостями пропускати повітря цей матеріал не поступається дереву. У результаті всередині будинку підтримується оптимальна температура і створюється сприятливий мікроклімат для проживання.
 • Будинок з арболіту не потребує додаткового утеплення. Якщо арболіт має товщину кладки 35 см, то цього достатньо, щоб будинок був теплим. Це дозволить знизити витрати на обігрів і на самому утеплительном матеріалі. Кладка буде пропускати повітря, що дозволить поліпшити циркуляцію повітря в приміщенні.

  що з себе являє арболитный блок

 • Дуже швидко зводитися будова. Будівництво будинків з арболіту не вимагає залучення важкої спецтехніки, а процес кладки можна виконати самостійно. Як тільки ви зведете стіни та покрівлю, в цей будинок можна буде в’їжджати, не чекаючи усадки стін та оздоблення можна починати відразу після закінчення будівництва. Порівнюючи будинок з дерева і будинок з використання арболіту можна зробити висновок, що арболіт по багатьом характеристикам краще і багато фірми рекомендують саме цей будівельний матеріал. При зведенні дерев’яного будинку доводиться чекати усадки майже рік.
 • Матеріал готується при вигині. Якщо порівнювати арболіт з іншими будматеріалами він має високу міцність при вигині. У разі перекосу фундаменту арболіт не тіснить. За своїми властивостями блоки можуть здавлюватися і подовжуватися, при цьому не пошкоджуючись.
 • До складу входять натуральні матеріали. Арболіт не містить небезпечних для здоров’я людини речовин. Склад складається на 85 % з деревної тріски, а решта це цемент та вапно. Вапно є нешкідливим природним матеріалом.
 • Стійкість до впливу зовнішнього середовища. Арболіт не боїться цвілі і гниття. Йому не страшний процес біологічного розкладання і комахи. Порівняно з деревним матеріалом довговічніше і витримує вплив зовнішнього середовища. Що дуже сильно виділяє його на ринку будматеріалів.
 • Арболіт не горить. У порівнянні з деревом, яке легко займається це великий плюс. Як і дерево арболіт зберігає теплоту, пропускає повітря, але на відміну від дерева арболіт з-за бетону входить в його склад дуже міцний і стійкий до агресивного зовнішнього середовища. Завдяки цим якостям багато власників будинків вибирають арболіт, а не цегла або пінобетон.

Види та характеристики систем опалення

Арболіт має теплопровідність від 0,10 – 0,12 Вт/(м*С) – це дуже низькі показники, що для Підмосков’я цілком достатньо при товщині кладки 35 см немає необхідності в утепленні будинку. При використанні такого матеріалу витрата на опалення значно нижче, ніж при цегляній кладці.

Але, незважаючи на те, що арболітові блоки зберігають тепло, при будівництві всі блоки скріплюються цементом, а це призводить до того, що через шви проходить холод і йде тепло. У такому випадки монолітний будинок буде найбільш підходящим варіантом.

Такі будинки будували ще радянських часів. Вдома у той момент зводилися єдиним способом або арболитовыми плитами схожими на залізобетонні плити. Такі будинки виходили дуже теплими.

Якщо ви вирішили звести будинок у формі блоків, то краще зробити кладку з двох рядів, щоб уникнути збігу швів в результаті будинок буде дуже теплий.

Здебільшого такі будинки будуються в місцях, де відсутній газ, а є тільки електрика. У тому випадку якщо будинок добре утеплений, вистачить і електричного теплого статі, але можна застосовувати й інші опалювальні прилади.

Особливості газового опалення будинку

газова система опалення

У тих місцях, де є газова магістраль, система опалення на газовому котлі вважається найбільш вигідною.

Для кожного будинку потрібно розрахувати потрібну потужність котла. Радіатори опалення в сукупності з водяним теплою підлогою дадуть тепло вашій будові.

Якщо температура на вулиці не дуже низька досить буде використовувати водяний тепла підлога. При сильних морозах краще підключити радіатори розташовані поруч з вікнами.

Характеристики електричної системи опалення

Електричне опалення

Котли на електриці відноситься до електричного опалення. Котли на електриці нагрівають теплоносій. Обладнання має потужність від 6 до 7 кВт. Такі котли можуть обігріти будинок площею від 75 до 95 метрів квадратних. Але якщо площа ще більше потрібні котел потужністю від 11 до 14 кВт. Не всі підстанції розташовані за містом можуть видати такі потужності.

З цієї причини доводиться купувати електричні котли невеликої потужності. Будинок, зроблений з арболіту, не потребує потужних котлах на електриці. Для обігріву в такому будинку цілком вистачить електричного статі і електричних радіаторів.

 

 

Якщо ви хочете зменшити витрату електроенергії, можна поставити акумулятор тепла.

Це пристрій буде запускати котел тільки в нічний час, а зранку ця система буде підтримувати оптимальну температуру.

Твердопаливні котли для дому з арболіту

опалення на твердому паливі

У тих місцях, де немає газу твердопаливні котли чудова альтернатива. Для будинку, побудованого з арболіту досить обладнання невеликої потужності. У цих системах можна застосувати різні засоби обігріву (електрична підлога, опалювальні радіатори). Обладнання вигідно і незалежно. Навіть якщо немає електрики та газу, в таких будинках завжди буде зберігатися тепло.

Опалення будинку з арболіту тепловим насосом

Незважаючи на те, що теплові насоси задоволення не з дешевих вони окупаються через десять років. За рахунок високих теплоізоляційних характеристик будинків з арболіту витрати на опалення за допомогою теплого насоса будуть невеликими.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.