Особливості будинків з дикого зрубу | Ремонт

.

Справжній дикий зруб, що представляє собою справжній витвір майстрів по дереву, стає все більш популярним видом житла. Взагалі-то так називають ручний спосіб обробки колод, але нерідко це ж назву отримує і сам будинок, зведений подібним чином. Це надійне, якісне та екологічно чисте житло, корисне для здоров’я. Будинок з дикого зрубу — оригінальне і стильне споруда підходить як для постійного проживання, так і для відпочинку.

Сформувався цей стиль в Канаді близько півстоліття тому і придбав у всьому світі безліч прихильників. Будинок з дикого зрубу може бути зведений порівняно швидко. Потреби в спеціальній обробці при цьому немає. А завдяки природній красі деревини з’являється реальна можливість створення справді неповторних виробів.

Якщо бути точними, перші будинки з дикого зрубу з’явилися ще тисячі років тому, оскільки спочатку для їх зведення використовувалися наявні колоди різного діаметра. Але пізніше їх стали обробляти, приводити до єдиного стандарту, а про спорудження будинків з колод різної товщини надовго забули. І тільки недавно, коли стали набивати оскому стандартні і однакові будинки, в Канаді згадали про «тупикової гілки розвитку».

Чому дикий зруб?

Все більша кількість людей віддає перевагу будинки зі зрубу, що є здоровим і екологічно чистим житлом. Найбільш явні переваги:

 • Дикий зруб — це будинок з дерева, тому він «дихає», пропускаючи зовнішнє повітря і сприяючи підтриманню рівня вологості, оптимального для людського організму.
 • Будучи натуральним матеріалом, дерево не впливає на мешканців негативного впливу. Смола хвойних порід, з яких зазвичай виготовляється зруб, наповнює домашню атмосферу «лісовим духом».
 • Будинки ручної рубки відрізняються привабливим і оригінальним зовнішнім виглядом. Цим вони вдало відрізняються від інших дерев’яних будівель.
 • Відмінна теплозахист такого будинку дозволяє економити енергію взимку на його опаленні, а влітку — на кондиціонуванні.
 • Важливо й те, що дикий зруб збирається відносно швидко, подібно своєрідного конструктору. При переміщенні на інше місце його можна розібрати, а потім знову зібрати там, де це потрібно.
 • Застосування цієї оригінальної технології дозволяє порівняно легко створювати не менш оригінальні і нестандартні проекти.
 • Що являє собою стиль «Дикий зруб»

  Родоначальники цього стилю вважають, що для обробки колод, з яких буде зібраний дикий зруб, неприпустимо застосування сучасних деревообробних пристроїв та електроінструментів. Пов’язано це з їх вірою в те, що оскільки це живий лісоматеріал, грубе вплив на нього негативно впливає на деревину. Тому на всіх етапах повинна здійснюватися тільки ручна обробка.

  Щоб з першого погляду було видно, що будинок зрубаний вручну, для його зведення застосовуються колоди, у яких досить велика відмінність в діаметрах комля і вершини. Часом вони відрізняються більш ніж у два рази. При складанні вінця конуси сусідніх колод направляються в протилежні сторони. Зводиться він досить швидко, спеціальна обробка не потрібна.

  З’єднання колод у зрубі

  Для стикування колод у вертикальному напрямку застосовуються пази різної форми. У Україні теслі воліють використання паза традиційної напівкруглої форми. В якості балок перекриттів між поверхами зазвичай використовують циліндричні колоди, які з’єднуються між собою так званою канадською чашею, а з колод стійками — системою шип-паз.

  Кроквяна конструкція ґрунтується на системі опорних стовпів. Підстави цих стовпів спираються на фундамент, а їх кінці скріплюються балками-прогонами. Вони, в свою чергу, з’єднуються з зовнішніми сторонами зрубу і між собою кроквами з колод чи широких дощок. Завдяки цьому всі елементи утворюють єдину і досить стійку конструкцію.

  Довжину випусків на кутах зрубу часто роблять різної довжини, причому більш довгими зазвичай роблять найбільш товсті елементи. Довжина найкоротшого випуску не може бути менше 75% діаметра колоди. Кінці колод нерідко спилюють так, щоб на них утворилися різноспрямовані гострі кромки, що надає будові нарочито брутальний вигляд. Товсті і ретельно оброблені компоненти дозволяють наочно відчути міць дикої природи. Завершеність зрубу нерідко повідомляють різьблені елементи і корнепластика.

  Зовнішнє і внутрішнє оформлення

  Звичайними атрибутами будинків з дикого зрубу є тераси і веранди. Часто до них ведуть окремі сходи. На такий прибудові зручно почитати, прийняти гостей, облаштувати літню їдальню. Важливо й те, що таким чином розширюється житловий простір.

  Завдяки застосуванню кованих завісів і ручок вхідні двері такого будинку нерідко стилізують під старі фортечні ворота. Іноді їх виконують з деревного масиву, з прикрасою у вигляді об’ємної різьби. Традиційним для Русі є прикраса що виступає за межі даху кінця конькового прогону головою коня, хоча її можна замінити іншою дерев’яною скульптурою.

  Прикрасою інтер’єру такого будинку може стати меблі, виготовлені з комлевих частин дерев. Можливо виготовлення в цьому стилі барних стійок, журнальних і обідніх столів, лавок і ліжок. Деталі меблів можуть бути повернені комлем і вгору, і вниз. Сходи в будинку також повинні містити рубані масивні елементи. Бажано, щоб у казковому стилі був оформлений весь комплекс будівель.

  Щоб виготовити дикий зруб, потрібен високий професіоналізм. Здійснення такого роду робіт під силу тільки досвідченим фахівцям.

  Скориставшись їх допомогою, можна отримати унікальну можливість комфортного проживання в природному середовищі.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.