Особливості масивного дубового паркету | Ремонт

.

Класичний масивний дубовий паркет — аналог штучному. Головна відмінність матеріалу — натуральне цільне дерево, в даному випадку дуб, що використовується для його виготовлення. Великі розміри і процес монтажу — ще два моменти, що відрізняють масивну дошку від звичайного паркету. Матеріал демонструє високий рівень міцності, пружності, зносостійкості, виглядає елегантно, респектабельно.

Зміст

 • 1 У чому особливості дубового масиву?
 • 2 Штучний паркет і дубовий масив — головні відмінності
 • 3 Що потрібно знати про розміри масивної дошки?
 • 4 Селекції — на що впливає розпил
 • 5 Переваги дубового масиву для паркету
 • 6 Корисні дрібниці — про що варто знати

В чому особливості дубового масиву?

Справжній паркет з масиву дуба вважається практично не підвладним часу. Саме цим чинником пояснюється стійка популярність матеріалу, незважаючи на очевидно високу вартість.

Особливості масивного дубового паркету | Ремонт 1

Масивна дошка з натурального дуба не може йти в порівняння з штучним паркетом, який вона перевершує за всіма показниками крім ціни. Матеріал служить, вимагаючи мінімуму уваги, зберігає первинний вигляд через десятиліття. І це незалежно від того, скільки шарів лаку або масла було використано для його обробки і застосовувалися вони в принципі.

Масивний паркет можна ремонтувати і реставрувати, причому роботи виявляться більш простими і швидкоплинною, ніж у випадку із звичайними покриттями для підлоги. Масивна дошка відмінно впорається з навантаженням в процесі експлуатації, в тому числі і в приміщеннях громадського призначення.

До всього іншого, масив дуба візуально не має собі рівних, виглядає природно і презентабельно, випромінюючи природне тепло.

Штучний паркет і дубовий масив — головні відмінності

Природної краси дубового масиву сучасним дизайнерам стає недостатньо. Саме цим виправдано прагнення виробників внести різноманітність у процес виготовлення матеріалу.

Нікого не здивуєш сьогодні дубовим паркетом, стилізованим під інші матеріали й екзотичні породи дерева, зістареною, потертим і навіть выбеленным. Стильний дуб білений, наприклад, відкриває масу можливостей для реалізації творчих ідей щодо оформлення дизайну інтер’єру. Але і це не все! Паркет з натурального дерева пропонують в ексклюзивних варіантах — стилізовані під золото і срібло.

Особливості масивного дубового паркету | Ремонт 2

Масив дуба відрізняється характерним жовто-коричневим кольором ядра з вузькою заболонню (зоною між корою і ядром) світлого жовтого кольору. У розрізі матеріал демонструє серцевинні смуги, круги, співмірні з роками життя.

З віком паркет темніє, набуває солідність, стає ще більш респектабельним і красивим.

А ось штучний паркет з дуба — це дошки з певною довжиною від 150 до 400 мм і шириною до 90 мм. Середня товщина їх становить 10-20 мм. Матеріал ідеально підходить для формування стильних візерунків, за ціною на порядок дешевше масивної дошки, що частково пояснюється менш витратним виробничим процесом з мінімальними відходами.

Незважаючи на те, що масивна паркетна дошка дуб виглядає більш солідно через використання старого дуба зі стовбуром певного діаметру, вона не підходить для складання оригінального малюнка і в цьому її мінус. Крім того, процес виробництва не є майже безвідходним, вимагає великих витрат часу і коштів.

Що потрібно знати про розміри масивної дошки?

Стандартно паркетна дошка з масиву дуба має товщину від 15 до 55 мм, що на порядок більше, ніж товщина штучного паркету. Найбільш «ходових» вважається паркет з товщиною близько 22 мм. Матеріал з більш високими показниками товщини також використовується, але не так часто, хоча порівняно з іншими він є самим довговічним і практичним.

Особливості масивного дубового паркету | Ремонт 3

Середня ширина мостин становить від 60 до 450 мм, найпопулярніші розміри:

 • 60;
 • 80;
 • 100;
 • 120.

Більш вузькі дошки простіше укладати, цим викликаний попит на матеріал з такими параметрами. Між тим, слід розуміти, що вузька дошка вимагає більш складного ремонту в разі необхідності, має властивість візуально звужувати приміщення, тоді як широка — навпаки, розширює і витягує кімнату, простіше піддається демонтажу, ремонту та заміни.

Особливості масивного дубового паркету | Ремонт 4

Найпопулярніша довжина масивної дошки з дуба — в межах від 0,5 до 3 метрів. Рідше зустрічаються варіанти виробів з довжиною до 9 м, але для монтажу в житлових приміщеннях їх практично не використовують із-за складнощів під час монтажу, транспортування та відходів.

Селекції — на що впливає розпил

Коли говорять про те, що дубовий паркет має ту чи іншу селекцію, мають на увазі певні:

 • колір;
 • рисунок;
 • текстуру;
 • наявність сучків і яскравих плям.

Всі ці показники безпосередньо залежать від розпилювання дерев. Виділяють три основні варіанти:

 • Радикальний.
 • Тангенціальний.
 • Рустикальний.

Перший варіант передбачає розпил матеріалу вздовж центральної частини стовбура. Відрізняють його однорідні колір і візерунок. Такий паркет дуб найдорожчий і разом з тим найнадійніший за рахунок підвищеної стійкості до деформації.

Особливості масивного дубового паркету | Ремонт 5

Тангенціальний розпил передбачає деревину, отриману в деякому віддаленні від середини стовбура. В цьому випадку колір виходить не таким однорідним, можливо наявність невеликої кількості сучків. Головна особливість матеріалу в цьому випадку — унікальний хвилеподібний малюнок.

Рустикальний розпил — найбільш доступний варіант. Особливих вимог до кольору в цьому випадку, ні до матеріалу не пред’являють, так само, як і до сучків і задирочок на його поверхні.

Переваги дубового масиву для паркету

Дубовий натуральний паркет не позбавляється пальми першості з однієї простої причини — його експлуатаційні якості поза конкуренцією. Кожен виробник дає на матеріал не менше 30 років гарантії, а це значний заслуговує поваги термін.

Правильний нескладний догляд продовжить термін служби покриття в кілька разів, що дозволить оцінити переваги використання відразу кільком поколінням мешканців будинку. Міцне дерево стійке до дії вологи, механічних пошкоджень, стирання.

Особливості масивного дубового паркету | Ремонт 6

Цікавий факт — солідний вага покриття не відіб’ється на перекриттях в будинку. Паркетні дошки не несуть небезпеки, більше того, настільки практичні і надійні, що навіть через десятиліття не почнуть скрипіти, збережуть колишню форму.

Підлоги з дубового масиву вважаються найбільш зручними у використанні. По-перше, матеріал демонструє низький рівень теплопровідності, тому ходити по ньому навіть босими ногами — суцільне задоволення.

По-друге, покриття відрізняється високим рівнем звукоізоляції, поглинаючи звуки. Кроки буквально потопають в підлозі, не створюючи зайвого шуму.

Не менш важливий момент — стійкість до пошкоджень. Навіть найважчі речі, падають на підлогу з масиву дуба, в тому числі і з висоти, не зашкодять покриття. В якості бонусу підлогу порадує чудовими антисептичними властивостями, які передбачають відсутність схильності до грибкових утворень на поверхні.

Природно, що масив дуба за ціною перевершує той же паркет штучний і досить відчутно, але, якщо проаналізувати позитивні властивості матеріалу, можна зробити висновок про повну виправданості ціни.

Особливості масивного дубового паркету | Ремонт 7

Корисні дрібниці — про що варто знати

Класичний дуб, так само, як і білий дуб однаково хороші в обробці. Останній особливо гідно виглядає в оформленні дизайнів в світлих тонах. Щоб продовжити термін служби світлого покриття, рекомендується використовувати спеціальні лакові склади.

Олія для обробки дошки також підходить. Паркет, покритий декількома шарами масляного розчину, виглядає презентабельно. Підтримувати його в належним вигляді легко буде регулярними процедурами з натиранням поверхні мастикою.

Якісний натуральний масив дуба реалізується в гофрованому жорсткому картоні, додатково запаяному в термоплівку. Неупаковані дошки з сумнівних складів варто залишати без уваги — швидше за все це підробки під масив, не здатна виправдати очікувань.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.