Павутинний кліщ на кімнатних рослинах і боротьба з ним | Сад і город

.

Tetranychus urticae або звичайний павутинний кліщ, найвідоміший паразит з групи павутинних кліщів. Вони мають невелике тіло, покрите рідкими щетинками. Довжина тіл самки знаходиться в межах 0,4-0,6 мм, а самці мають тіла ще менше, але більш подовжені. При цьому, забарвлення тіл може бути різною: молочної, блідо-зелений, коричнево-оранжевого або жовтуватою.

Виявити цього, дуже маленького шкідника не просто, але, якщо на рослині є павутина, значить є і поразки павутинним кліщем. Якщо шкідників багато, то вони можуть завдати істотної шкоди будь-якій рослині. Як правило, ці паразити висмоктують клітинний сік, в результаті чого, на листках і стеблах з’являються бліді плями, які з часом збільшуються в розмірах, якщо не почати вчасно боротьбу. В результаті ураження рослин павутинним кліщем, опадає листя, квітка перестає цвісти, а бутони засихають і обпадають, не встигнувши розпуститися.

Павутинний кліщ може вражати рослину тільки при сприятливих умовах, таких, як сухе повітря в приміщенні. Якщо кімнатна рослина час від часу обприскується або протирається вологою ганчіркою, павутинний кліщ навряд чи з’явиться.

Павутинний кліщ на кімнатних рослинах і боротьба з ним | Сад і город 1

Покінчити цілком з цим шкідником дуже важко, особливо при підвищених температурах. Чим вище температура в приміщенні, тим швидше розмножується кліщ, якщо цьому сприяють умови. Самки цього шкідника можуть довгий час не харчуватися, але зберігати свою життєздатність, особливо у спекотні періоди. У такому стані вони можуть перебувати в будь-яких затишних місцях, таких, як шпалери (під шпалерами), різні щілини і т. д.

Ніяка, сама ретельна протруювання рослин не дасть гарантії позбавлення від цього паразита. Як тільки починають проявлятися сприятливі умови, він тут же починає розмножуватися, причому дуже швидко.

До повного знищення павутинного кліща може призвести хижий кліщ Phytoseiulus persimilis, якого активно застосовують в теплицях для захисту рослин, в тому числі і від павутинного кліща.

Зміст

  • 1 Профілактичні заходи
  • 2 Як боротися з павутинним кліщем
  • 3 Хімічні методи боротьби
  • 4 Павутинний кліщ заходи боротьби і профілактика — Відео

Профілактичні заходи

Павутинний кліщ на кімнатних рослинах і боротьба з ним | Сад і город 2

Основною умовою результативної боротьби з павутинним кліщем є постійне підтримання високої вологості повітря. Декоративні рослини слід піддавати механічній обробці, начебто очищення від пилу і протирання листя м’якою, вологою ганчіркою, а також проводити регулярне обприскування, якщо це не шкодить рослині. В зимовий період, після включення опалення, кліщі активізуються внаслідок пересушування повітря в квартирах. Тому, потрібно регулярно оглядати такі рослини, як плющі, фуксії, шеффлери, циперус, кімнатні троянди, пальми і т. д.

Як боротися з павутинним кліщем

Якщо вчасно виявити шкідника, то можна обійтися звичайним протирання вологою губкою. Природно, що вони нікуди не дінуться, але в таких умовах вони перестають розмножуватися, і не будуть шкодити рослині.

Павутинний кліщ на кімнатних рослинах і боротьба з ним | Сад і город 3

Павутинний кліщ на кімнатних рослинах і боротьба з ним | Сад і город 4

Ефективним засобом боротьби є регулярне купання декоративних рослин. Цю процедуру слід проводити таким чином, щоб не розмивалася земля в горщику. Для цього можна використовувати поліетиленовий пакет, в який ставиться горщик з рослиною, після чого пакет, зав’язується в нижній частині стебла. Купання повинне бути рясним, щоб вода буквально стікала з листя. Після цього, рослина повністю накривається поліетиленовим пакетом і ставиться в притемненное місце на кілька днів. При цьому потрібно стежити, щоб не почали загниваться листя рослини. В таких умовах підвищеної вологості дорослі особини кліщів гинуть, але на жаль, їх яйця, при таких умовах, виживають.

Хімічні методи боротьби

Якщо є серйозне пошкодження рослин павутинним кліщем, тим більше занедбане вищеперелічені методи не допомагають, то доведеться вдатися до хімічних засобів боротьби. Для цього застосовують акарициди або інсектоакарициди сучасних виробників. Акарициди застосовуються для боротьби з кліщами, а інсектоакарициди мають більш широкий спектр дії і призначаються, крім боротьби з кліщами, для боротьби з іншими шкідливими комахами.

Павутинний кліщ на кімнатних рослинах і боротьба з ним | Сад і город 5

Дані препарати можуть завдати шкоди здоров’ю людини, тому їх застосування вимагає використання індивідуальних засобів захисту, як написано в інструкції. Як правило, обробка здійснюється в два етапи. Перший і другий етап поділяють певні інтервали часу, які залежать від температури навколишнього середовища. При температурі +20°С рекомендується проводити три обробки, через кожні 9-10 днів, а при температурі +30°С проводяться 3-4 обробки через 3 дні.

Для квартирних умов більше підійдуть такі препарати як «Актофіт», «Фитоферон», «Вермистек», так як вони більш нешкідливі. Такий препарат, як «Актеллік» краще не застосовувати в житлових квартирах.

Контактний акарицид «Аполло» знищує личинки і яйця кліщів, але не здатний вбити дорослу особину. При застосуванні цього препарату різко знижується популяція кліща, що зрештою призводить до його повного знищення, так як період життя кліща дуже малий.

Для захисту рослин можна застосовувати палички, які встромляються в грунт, ближче до кореневої системи. Речовина, яким оброблені палички проникають у коріння і вбираються рослиною разом з поживними речовинами. Такий метод дозволяє позбутися від попелиці і щитівки, а ось на кліщів речовина діє слабкіше. Це пов’язано ще і з тим, що самки тривалий час не можуть харчуватися. Якщо, хоча б частково знищити кліща, то це зможе допомогти рослині в боротьбі з ним. Якщо при цьому проводити профілактичні заходи, то незабаром про таке вредителе, як павутинний кліщ, можна буде забути.

Виробник випускає достатню кількість різних хімічних виробів для боротьби з павутинним кліщем. Перерахувати, практично всі неможливо, так як фірм, що випускають такі препарати багато, хоча робоча речовина одне і те ж, а ось назви різні. Якщо звернутися в квітковий магазин, продавець обов’язково вибере той препарат, який потрібен з тих найменувань, які є в наявності.

Павутинний кліщ заходи боротьби і профілактика — Відео