.
Полотенцесушитель – важливий елемент в будь-якій ванній кімнаті, оскільки він не тільки забезпечує сухість рушників, але і здійснює обігрів приміщення, знижуючи при цьому вологість. Типові проекти передбачають полотенцесушитель в кожному санвузлі, але часто не передбачають одну важливу деталь – практичність. Тому іноді при ремонті у ванній кімнаті виникає необхідність перенесення рушникосушки на іншу стіну. Сьогодні мова піде про те, як це зробити і чи потрібно в даному випадку узгодження (додається відео інструкція по здійсненню монтажних робіт).
Зміст
Перенесення рушникосушки: узгодження
На жаль, на даний момент відсутня чітке розуміння питання щодо перенесення рушникосушки на іншу стіну. В цілому, фахівці розглядають на практиці два основних варіанти вирішення питання:
Увага! Перенесення рушникосушки можливий на будь-які стіни, крім тих, що є загальними для вас і ваших сусідів.
Отже, робимо висновок про те, що узгодження необхідно лише в тому випадку, якщо ви здійснюєте ремонт з переплануванням. В інших випадках вам не потрібно ні ескіз, проект перенесення опалювальної конструкції.
Для перенесення рушникосушки в більшості випадків дозвіл не вимагається
Але фахівці все ж радять в обов’язковому порядку повідомляти КК про своє рішення, оскільки у деяких випадках (наприклад, в дуже старих будинках) розташування всіх опалювальних конструкцій, до числа яких належить і полотенцесушитель, закладено в проекті будинку.
Монтаж рушникосушки на іншу стіну
Установка електричного, водяного полотенцесушителей кардинально відрізняється, тому ці процеси слід розглядати окремо.
Перенесення електричного полотенцесушителя
Насамперед визначаємо місце для монтажу. Яке місце ви б не вибрали, дотримуйтеся деяку відстань (не менше 0,6 м) від побутової сантехніки, встановленою у ванній кімнаті: душової кабіни, умивальники та ін.
Електричний полотенцесушитель
Розмітку для монтажу розташовуйте строго на певній висоті від підлоги не менше 0,95 м і не більше 1,7 м. Такі параметри висоти конструкції застосовуються з метою зручності її використання будь-яким членом сім’ї. Потім монтується ще одна розетка або переміщується вже встановлена на нове місце. Провід необхідно заховати під декоративну обробку. І на завершення залишається встановити конструкцію на розміченому місці. Після чого можна підключати її до електромережі.
Увага! Оскільки ванна кімната – приміщення з підвищеною вологістю, при встановленні електричного полотенцесушителя важливо пам’ятати про безпеку: обов’язково зробіть заземлення і вмонтуйте додатковий автомат в електрощитку.
Перенесення водяної рушникосушки
Якщо ви вирішили перевстановити водяною полотенцесушитель на іншу стіну, порядок дій при цьому така:
Монтаж водяної рушникосушки
Правила переносу конструкції
Якщо ви не є фахівцем в сантехнічному справі і хочете при цьому самі здійснити весь спектр робіт, пов’язаних з установкою рушникосушки на іншу стіну, вам слід знати деякі правила, яких потрібно неухильно дотримуватися в процесі монтажу конструкції:
Водяною полотенцесушитель
Загалом процес підготовки і безпосередньо монтаж рушникосушки здається досить нескладним, але це не означає, що він таким є, адже в процесі роботи важлива точність. Досить найменшої нестиковки або перепаду тиску в системі для виходу її з ладу. Тому будьте гранично уважні, акуратні і дотримуйтеся вказівок. Удачі!
Перенесення рушникосушки: відео
Ваш коментар буде першим