Підгодівля вишні восени – правила внесення добрив для осіннього підживлення + Відео | Сад і город

.

Підгодівля вишні восени – правила внесення добрив для осіннього підживлення + Відео | Сад і город 1
Передмова

Вишня на дачі відіграє подвійну роль – це чудова декоративна рослина в період цвітіння, відмінне фруктове дерево. Щоб і цвітіння і плодоношення було на вищому рівні, вишню слід удобрювати. Якою повинна бути підживлення вашої вишні восени – читаємо далі.

Зміст

 • Особливості догляду – як догодити вишні?
 • Що корисно для вишні – вибираємо відповідне добриво
 • Підгодівля вишні – поетапна інструкція
 • 1 Особливості догляду – як догодити вишні?

  Ця досить холодостійка культура спокійно може пережити зиму навіть при сильних морозах. Якщо вкривати вишневе дерево потрібно хіба що в найперші роки після посадки, то ось підгодовувати варто регулярно. Підгодівля в осінні місяці переслідує дві мети – зміцнення дерева перед зимовими морозами і закладання врожаю з соковитими плодами на наступний рік. Зміцнілому дереву не так страшні шкідники і хвороби.

  Враховуючи той факт, що цвісти вишневе дерево починає дуже рано, то запас поживних елементів у ґрунт повинен бути закладений заздалегідь. У цьому-то і полягає важливість осінніх підживлень.

  Підгодівля вишні восени – правила внесення добрив для осіннього підживлення + Відео | Сад і город 2

  Осіння підгодівля вишні проводиться в комплексі разом з розпушуванням грунту в зоні пристовбурового кола, рясним поливом і профілактичною обробкою стовбура проти шкідників і хвороб. Якщо роботи виконуються в середині чи наприкінці осені, заодно і проводять обрізку. Не завадить замульчувати землю, тільки не намагайтеся використовувати якомога більше мульчі – якщо перестараєтеся біля основи, стовбур може почати гнити. Перший шар мульчі слід розсипати ще навесні, щоб бур’яни не змогли розростися в повну силу.

  Приступаючи до перекопуванні грунту, будьте акуратні – на 20-сантиметровій глибині вже можна пошкодити кореневу систему. Що ж стосується площі вскапываемой землі, то діаметр кола приблизно дорівнює кроні самої вишні. Після розпушування проводять полив – на кожне доросле дерево необхідно підготувати 15 літрів води, на кожне молоде (до 4 років включно) – 9-10 літрів.

  Підгодівля вишні восени – правила внесення добрив для осіннього підживлення + Відео | Сад і город 3

  Є дуже ефективний спосіб, як максимально швидко подати воду до кореневої системи – для цього ще при посадці в грунт поблизу коріння вкопують труби невеликого діаметру, на глибину близько півметра, таким чином, щоб один кінець визирав з грунту. В трубу, як ви вже зрозуміли, і слід заливати воду. Цей спосіб хороший ще тим, що у воді можна розбавляти мінеральні добрива, які одразу ж потраплять до коріння. Також при поливі можна скористатися і траншейным варіантом – викопати борозни по периметру крони і залити їх водою.

  2 Що корисно для вишні – вибираємо відповідне добриво

  Осіння підгодівля вишні проводиться перепрілим гноєм, компостом, пташиним послідом. Будь-який з перерахованих вище інгредієнтів допоможе вишні краще плодоносити, рости і не хворіти. Деякі використовують комплексні мінеральні підгодівлі, скомбіновані спеціально для плодових дерев.

  Підгодівля вишні восени – правила внесення добрив для осіннього підживлення + Відео | Сад і город 4

  Окремо підгодувати вишню можна фосфатними, а також калійними добривами. Їх вносять у момент розпушування грунту. Добрива, багаті на азот і вносять у грунт навесні, адже така підгодівля потрібна для вегетації і цвітіння. Якщо внести азотовмісні речовини восени, це може спровокувати зростання нових пагонів, які не встигнуть визріти до морозів і загинуть.

  Підгодівля вишні восени – правила внесення добрив для осіннього підживлення + Відео | Сад і город 5

  Вишня просто притягує до себе шкідників. Тому боротися з садовими паразитами необхідно ретельно протягом усього року. Однак саме восени комахи-шкідники готують полігон для дій в наступному році. Тому обов’язково проведіть ряд важливих процедур:

  • Обріжте старі і гнилі гілки – саме там ховається більшість комах. Гілки слід негайно спалити.
  • Місце зрізу треба обробити для цього знадобиться відомий всім садовий вар.
  • Зверніть увагу на великі тріщини, а також рани, які можуть бути на дереві. Їх обов’язково потрібно зачистити і обробити тим самим садовим варом.

  Підгодівля вишні восени – правила внесення добрив для осіннього підживлення + Відео | Сад і город 6

  Як тільки прийшли заморозки, потрібно приступити до профілактичному обприскуванню. Для невеликого деревця вам знадобиться не так багато 5 %-ного розчину сечовини. За допомогою цієї підгодівлі можна знищити і численних шкідників і збудників різних хвороб, у тому числі грибкових і інфекційних. Не бійтеся, обприскування азотним добривом з настанням холодів вже не викличе зростання нових пагонів.

  Якщо ви зробили все, як треба, залишається лише підготувати дерево до холодів. Незважаючи на морозостійкість, ми порадимо все-таки використовувати сніг для утеплення пристовбурового кола дерева. Поверх снігу можна розсипати тирсу або солому.

  3 Підживлення вишні – поетапна інструкція

  Звичайно ж, добрива для вишні можна вносити не тільки восени, хоч цей період і особливо важливий. Якщо ви посадили деревце за всіма правилами, то запасу мінеральних речовин, закладених в посадкову яму, повинно вистачити мінімум на 3 роки. А вже після цього періоду важливо регулярно поповнювати запаси потрібних елементів. Нестача добрив легко визначити за зовнішнім виглядом дерева – пагони припиняють свій ріст, листя покриваються червонуватими і навіть фіолетовими плямами.

  Підгодівля вишні восени – правила внесення добрив для осіннього підживлення + Відео | Сад і город 7

  Чергуйте внесення органіки та мінеральних добрив. Оптимально вносити компост і гній раз у 3 роки, а мінеральні добрива – раз в 2 роки. Починаючи з 7-річного віку, ваша вишня вже вважається дорослою. При удобренні компостом насипте в пристовбурних колу 10-сантиметровий шар торфу і 20-сантиметровий шар гички від картоплі та інших овочів. Якщо ви вирішили взяти курячий послід, то найкраще його розчинити у воді для поливу. Після зрошення розсипте в пристовбурних колі торф – це і добриво, і мульча.

  Підгодівля вишні восени – правила внесення добрив для осіннього підживлення + Відео | Сад і город 8

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.