Підготовка грядки під озимий часник – правильний підхід + Відео | Сад і город

.

Підготовка грядки під озимий часник – правильний підхід + Відео | Сад і город 1
Передмова

Врожайність озимого часнику дуже висока, але щоб гарантовано отримати відмінний результат, його потрібно правильно посадити. Підготовка грядки під озимий часник – ось з чого слід починати кожному городникові.

Зміст

 • Підготовка грядки під озимий часник – вибираємо час
 • Вибір і підготовка грядки для озимого часнику під зиму
 • Підготовка грунту під озимий часник
 • 1 Підготовка грядки під озимий часник – вибираємо час

  З місцем і часом для посадки цієї культури необхідно визначитися заздалегідь. Все індивідуально і залежить від погодних умов у регіоні. Але, в цілому, існують деякі часові рамки. Рекомендують починати підготовку грядки для озимого часнику ще за 1-1,5 місяці до його посадки. Виходить, це період кінця літа або початок осені.

  Підготовка грядки під озимий часник – правильний підхід + Відео | Сад і город 2

  Після того, як будуть виконані всі підготовчі роботи, грядку залишають у спокої до самої посадки. У день посадки повинно бути відносно сухо і сонячно. Не можна допустити того, щоб на ділянці месилась бруд, і земля збивалася в грудки.

  Підготовка грядки під озимий часник – правильний підхід + Відео | Сад і город 3

  Момент посадки вибирають, спираючись на прогнози метеослужб або на прикмети народного календаря. В середньому, це десь за 1,5 місяці до настання постійних холодів. Часник, висаджений раніше покладеного часу, встигне проклюнуться і загине під час морозів. Якщо ж посадити його пізніше, то цибулини не встигнуть добре вкоренитися і дадуть поганий урожай.

  2 Вибір і підготовка грядки для озимого часнику під зиму

  Вибираючи грядку для часнику під зиму, спирайтеся на кілька важливих моментів:

  • Грядка під озимий часник повинна знаходитися на піднятому незатіненому місці. Це має бути відкрита сонячним променям майданчик. Ранньою весною тут в першу чергу повинні пригрівати сонячні промені.
  • Необхідно звернути увагу на попередників. Не раніше, ніж через 3-4 роки, цибулинні висаджуються після цибулі, томатів, картоплі. Добре озимій культурі після зелені, кабачків, огірків, капусти.
  • Часник добре росте на родючому суглинному ґрунті з нейтральною кислотністю.

  Підготовка грядки під озимий часник – правильний підхід + Відео | Сад і город 4

  Підготовка грядки під озимий часник – правильний підхід + Відео | Сад і город 5

  В принципі, такі культури, як огірки, гарбуз і капусту ми завжди садимо на рівних і освітлених грядках. До того ж, на хорошій, родючому грунті. Тому городникам не буде складно визначити місце під цю озиму культуру.

  Підготовка грядки під озимий часник – правильний підхід + Відео | Сад і город 6

  Інша справа, якщо грядка буде розбиватися вперше. Ось тут доведеться трохи повозитися. Визначившись з ділянкою, необхідно зайнятися вивченням якості грунту на ньому. Якщо грунт важкий, забита, глинистий, то її склад бажано підкоригувати.

  3 Підготовка грунту під озимий часник

  Щоб поліпшити якість грунту на грядці, потрібно точно розуміти, з чим ми маємо справу. Якщо грунт глинистий – додають торф. У важку і забиту землю, схильну до затримки вологи, потрібно додати пісок керамзит. Придбати все необхідне можна в спеціалізованих магазинах для садівників.

  Підготовка грядки під озимий часник – правильний підхід + Відео | Сад і город 7

  Підготовка землі під посадку часнику починається з розкидання гною або іншої органіки. Ні в якому разі не вносьте свіжий гній – у ньому багато насіння бур’янів, а також збудники різних захворювань.

  На цьому ж етапі, у разі необхідності, в грунт додаються торф, пісок керамзит. Все це перекопується на глибину близько 20 див. Потім грядка розрівнюється граблями і злегка утрамбовується. На протязі всього етапу, коли йде підготовка грядки, необхідно ретельно прибирати всі бур’яни і коріння. Це важливо, щоб ранньою весною всі ваші старання і труди не були забиті бур’яном.

  Підготовка грядки під озимий часник – правильний підхід + Відео | Сад і город 8

  Закінчується підготовка ґрунту для посадки часнику обробкою ділянки мідним купоросом. Цей захід необхідно провести, щоб захистити рослини від можливих грибкових хвороб. Закінчивши всі процедури, накриваємо ділянку плівкою і залишаємо його в спокої до самої посадки часнику.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.