Підготовка насіння до посіву – готуємо культури до примх природи перед посадкою + Відео | Сад і город

.

Підготовка насіння до посіву – готуємо культури до примх природи перед посадкою + Відео | Сад і город 1
Передмова

Підготовка насіння до посіву значно збільшує шанси кожного на проростання насіння. З підготовленого садивного матеріалу, як правило, виростають більш сильні і більш врожайні рослини. Залишається тільки дізнатися, як правильно облаштувати підготовчу частину.

Зміст

 • Підготовка насіння до посадки – від сортування до яровизації
 • Як підготувати насіння до посіву – протравливаем, закаляємо і замочуємо
 • Передпосівна підготовка насіння – збагачуємо мікроелементами і проводимо яровизації
 • 1 Підготовка насіння до посадки – від сортування до яровизації

  Без хорошого насіннєвого матеріалу, що пройшов ретельну підготовку, робити на городі просто нічого. Підготовка насіння до сівби включає кілька етапів. Спочатку матеріал проходить скрупульозну сортування і відбір, потім стартує процес прогрівання насіння та обробка за допомогою мікроелементів. Крім цього вам знадобиться зміцнити насіння. Для цього їх пропускають через процеси пророщування, а також загартовування. Окремої уваги заслуговує яровизация садивного матеріалу. Тепер про все детальніше.

  Підготовка насіння до посіву – готуємо культури до примх природи перед посадкою + Відео | Сад і город 2

  Для початку насіння, які ви зібрали у себе на грядках, потрібно ретельно відсортувати. Як ви розумієте, для відмінного врожаю знадобляться лише здорові, великі. Відкриємо простий секрет – сортування легше всього проводити за допомогою розчину кухонної солі. Для цього вам знадобитися розчинити в 100 мл води 3 г кухонної солі. Саме цією рідиною заливають ємність (краще скляну) з насінням і струшують її. Ті насіння, які спливуть, видаляють, а ті, що залишилися – промивають у воді і підсушують. Звичайно, далеко не весь посадковий матеріал можна відсортувати таким чином – насіння тютюну, наприклад, настільки дрібні, що їх ледве можна побачити неозброєним поглядом. Тверезо оцінюйте свої можливості.

  Підготовка насіння до посіву – готуємо культури до примх природи перед посадкою + Відео | Сад і город 3

  Не менш важливий і процес прогрівання. Він допоможе впоратися з вірусними захворюваннями. Таку профілактику насіння проводять наступним чином – матеріал складають у мішки і відправляють на час в більш тепле місце. Так, наприклад, для цибулі-сіянки достатньо буде 9 годин, які він проведе в теплі за 12-15 днів до посадки. А ось насіння томатів, а також огірків протримати на радіаторі опалення потрібно приблизно 3 доби. Спочатку температура повинна бути приблизно 50 градусів, а потім протягом доби насіння повинні перебувати в теплому місці з температурою +80 градусів. Важливий ще один момент – після того, як вищевказаним способом насіння були прогріті, їх треба охолодити. Це можливо зробити за допомогою снігу буквально за кілька хвилин.

  2 Як підготувати насіння до посіву – протравливаем, закаляємо і замочуємо

  Посадковий матеріал слід обов’язково захищати від інфекцій і бактерій. А для цього вам знадобиться провести спеціальний процес протруювання, для чого часто використовують добре відомий розчин марганцевокислого калію. Досить витримати насіння в цьому розчині 25-30 хвилин. Як варіант використовують і сухе протруювання – в цьому випадку матеріал для посіву разом з препаратом засипають у скляну банку, а потім, закривши кришкою, добре струшують. Оптимально зайнятися цим за півтора-два місяці до посіву.

  Підготовка насіння до посіву – готуємо культури до примх природи перед посадкою + Відео | Сад і город 4

  Підготовка насіння до посіву – готуємо культури до примх природи перед посадкою + Відео | Сад і город 5

  Загартування – ефективний спосіб підвищити витривалість рослин до холоду. Для загартовування насіння витримують при нульовій температурі. Для баклажанів, огірків, перцю та томатів час проведення процедури становить 12 годин, а ось для гарбузових – в 2 рази менше.

  Підготовка насіння до посіву – готуємо культури до примх природи перед посадкою + Відео | Сад і город 6

  Далі слід замочування. Саме цей процес допомагає прискорити проростання. А проводити його слід вже перед посівом. У такій процедурі, перш за все, потребують ті культури, які проростають повільно, наприклад, насіння моркви, кропу, петрушки, цибулі та селери. Для цього посадковий матеріал розподіляють між мокрими шарами тканини, яка накривається звичайним поліетиленовим пакетиком, щоб уникнути висихання. У такому стані його витримують до тих пір, поки не проклюнуться паростки. При висіванні будьте дуже обережні, щоб не пошкодити ніжні рослини. Замочувати можна практично всі культури, окрім коренеплодів – їх не замочуємо, так як це призведе до зворотного ефекту.

  3 Передпосівна підготовка насіння – збагачуємо мікроелементами і проводимо яровизації

  Способи підготовки насіння до посіву включають і збагачення мікроелементами. Процедура схожа на замочування, тільки воду в цьому випадку збагачують спеціальними розчинами або деревною золою. Завдяки цьому посадковий матеріал отримає безліч мікроелементів, необхідних для росту. Ефективним прийнято вважати замочування в розчині золи, яке триває не менше двох діб. Розчин для цієї процедури готують наступним чином – дві столові ложки золи додають 100 грамів води. Після того, як матеріал для посіву настоїться в цьому розчині, його проціджують і готують до висадки.

  Підготовка насіння до посіву – готуємо культури до примх природи перед посадкою + Відео | Сад і город 7

  Збагачувати можна розчином мікроелементів, у якому насіння витримують близько чотирьох годин при температурі плюс 20 градусів. Майте на увазі, що посадковий матеріал треба залити великою кількістю розчину. Крім того, використовувати для цього можна лише неметалічну посуд. Передпосівна підготовка насіння може бути доповнена яровизацией.

  Підготовка насіння до посіву – готуємо культури до примх природи перед посадкою + Відео | Сад і город 8

  Саме вона прискорює процес пророщування і збільшує стійкість проростків до низьких температур, що призводить в подальшому і до хорошого врожаю.

  При яровизації посадковий матеріал замочують до стану повного набухання і початку проростання. Після чого 2 тижні тримають при нульовій температурі. Для цибулі, моркви, а також капусти і петрушки знадобляться в середньому 12-14 днів, а буряках потрібно дещо менше – 8-9 діб. Насіння огірків проростають занадто швидко, тому яровизації проводити ризиковано. Якщо ви виконаєте всі процедури з урахуванням наших порад, то будьте впевнені – проблем з урожайністю на вашому городі не буде!

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.