Підготовка вишні до зими – як вберегти дерево від холоду? + Відео | Сад і город

.

Підготовка вишні до зими – як вберегти дерево від холоду? + Відео | Сад і город 1
Передмова

Якщо ви хочете, щоб ваша вишня росла здоровою і давала хороший урожай, то вам слід подбати про те, щоб вона без проблем перенесла холоду. Як проводиться підготовка вишні до зими, ми розповімо вам в цій статті.

Зміст

 • Як проходить підготовка вишні на дачній ділянці
 • Як підготувати вишню до холодного сезону – утеплення
 • Додаткові нюанси для збереження дерева
 • 1 Як проходить підготовка вишні на дачній ділянці

  Готувати саджанці вишні до холодів треба обов’язково. Втім, часом і дорослим вишневим деревах необхідний спеціальний догляд – все залежить від кліматичних та мінливих погодних умов. У різних регіонах різняться і сила вітру, і температурні коливання, і кількість опадів.

  Підготовка вишні до зими – як вберегти дерево від холоду? + Відео | Сад і город 2

  При слабких морозах – при температурах не нижче мінус 5 градусів, вам знадобиться всього лише подбати про зволоженості грунту і підгодівлі. Добрива для таких дерев як вишня ви зможете знайти в кожному профільному магазині. Якщо мова йде про більш холодному кліматі, то вирощування вишні стає неможливим без укриття на зиму.

  Підготовка вишні до зими – як вберегти дерево від холоду? + Відео | Сад і город 3

  Перед укриттям слід обрізати гілки. Мова йде про старих і сухих, а також хворих – все слід зрізати і, бажано, спалити. В такому випадку є шанс, що ви зупините захворювання на початковій стадії та на здорові гілки ця хвороба не перекинеться.

  2 Як підготувати вишню до холодного сезону – утеплення

  Після підготовчого етапу готуємося вже до зими грунтовно. Найлегше утеплити вишню за допомогою звичайного снігового покриву. Саме сніг допомагає максимально вберегти і гілки, і нирки від перемерзання. Якщо опадів предостатньо, то вам знадобиться укрити по можливості рівномірним шаром всі гілки. Існує хіба що один нюанс – вишневі пагони потрібно пригинати по колу або за принципом “віяла”. Який варіант вибрати – залежить від того, який у вас сорт вишні.

  Підготовка вишні до зими – як вберегти дерево від холоду? + Відео | Сад і город 4

  Підготовка вишні до зими – як вберегти дерево від холоду? + Відео | Сад і город 5

  Якщо зима у вас зазвичай проходить без снігу, можна використовувати бадилля або солому. Рослинних залишків зазвичай на кожному городі предостатньо, так що вам не складе труднощів їх приготувати для цих цілей. Поверх шару зазвичай також насипають пісок або грунт. Деякі вкривають стовбур дерева спеціальним мішком або теплоізоляційним матеріалом.

  Підготовка вишні до зими – як вберегти дерево від холоду? + Відео | Сад і город 6

  Так що постарайтеся вибрати з вищевказаних варіантів один. Якщо ж у вас снігу достатньо, то тоді вам періодично потрібно буде підсипати до вишневого коріння саджанця трохи снігу. Так ви врятуєте кореневу систему дерева від холоду і тим самим допоможете плодовому рослині добре перезимувати. Догляд за вишнею навесні – окрема тема, яка висвітлена в статті на нашому сайті.

  3 Додаткові нюанси для збереження дерева

  Починаючи з кінця літа, не рекомендується поливати часто дерево – цим ви можете тільки нашкодити. Що стосується розпушування грунту, то до цього процесу треба підходити обережно. Адже перекапывая ділянку землі біля дерева, ви можете просто пошкодити коріння. До такої процедури слід разом з підгодівлею приступати з початку осені. Добрива вам знадобляться фосфорні і калійні. Якщо ви використовуєте, наприклад, гній, компост або перегній, то вам потрібно буде поверх ще додати шар грунту.

  Підготовка вишні до зими – як вберегти дерево від холоду? + Відео | Сад і город 7

  Слідом за розпушуванням вам треба полити вишню. Майте на увазі, що сильно заливати водою плодове дерево не варто – достатньо буде від одного до двох відер води. Якщо поряд з деревом знаходиться мульчуючий матеріал, потрібно змістити його в сторону, щоб дерево не почало гнити. Багато садівники користуються для поливу спеціальними трубками у вигляді обрізаних пластикових пляшок, які потрібно поглибити біля кореня.

  Завдяки цьому при поливі вода буде діяти чітко за призначенням – прямо до кореневої системи вишні.

  Також важливо напередодні зимового сезону побілити стовбур вишеньки білим розчином – мова йде про гашеного вапна з додаванням залізного купоросу і глини. Старі засохлі гілки, які були зрізані, також повинні бути оброблені – їх зазвичай змащують спеціальним садовим варом. Замазують їм і глибокі тріщини, якщо вони є у дерева. Всі ці потрібні процедури слід зробити до середини осені, інакше потім буде пізно.

  Підготовка вишні до зими – як вберегти дерево від холоду? + Відео | Сад і город 8

  І не забудьте, що весь непотрібний сміття після обрізки потрібно викинути, а не залишати під деревом на своїй ділянці. Ще один важливий момент – щоб на дереві не було шкідників і грибкових захворювань, з приходом заморозків потрібно обробити дерево 5-ти процентним розчином сечовини. Завдяки такому догляду вже зовсім скоро ви зможете зібрати достойний урожай і приготувати безліч смачних заготовок, наприклад, компот з вишні.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.