Підживлення часнику навесні – робимо весняну підгодівлю правильно + Відео | Сад і город

.

Підживлення часнику навесні – робимо весняну підгодівлю правильно + Відео | Сад і город 1
Передмова

У справі вирощування часнику необхідно заздалегідь подумати про використання якісних добрив, купівлі хорошого посівного матеріалу, чітко визначитися з часом посадки і місцем, де буде рости майбутній урожай. Підживлення часнику навесні дозволяє цибулин добре йти зростання – докладно розглянемо нюанси процесу.

Зміст

 • У чому потребує часник – правила підживлення
 • Строки внесення – робимо все за правилами!
 • Поєднуємо підгодівлю з поливом – пропорції
 • 1 У чому потребує часник – правила підживлення

  Ця культура дуже любить вологу і добре переносить зими, але для нормального росту їй необхідна досить родючий грунт, у якій є всі необхідні елементи. При цьому важливо щоб на грядках, де росте часник, грунт була нейтрально кислою.

  Підживлення часнику навесні – робимо весняну підгодівлю правильно + Відео | Сад і город 2

  Підживлення часнику фосфорно-калійними добривами істотно збільшує сходи після морозної зими. Головне вчасно внести добрива і не забувати регулярно і рясно поливати часникові грядки, не чекаючи, поки зовсім підсохне верхній шар грунту. Особливу увагу потрібно звернути на полив тоді, коли формуються часникові цибулини.

  А ось перестати зволожувати землю, на якій росте часник, потрібно за кілька тижнів до збирання врожаю.

  Підживлення часнику навесні – робимо весняну підгодівлю правильно + Відео | Сад і город 3

  І ще, дуже важливо пам’ятати, що на етапі посадки величезне значення грає правильно відсортований посадковий матеріал – інакше від вашого поливу і підгодівлі толку буде мало. Відібрані вами часникові зубці повинні бути досить великими за розміром. Є один маленький секрет – зубчики, які будуть висаджуватися, повинні бути розділені на окремі частини безпосередньо перед посадкою. Заздалегідь розділяти часникову цибулину для цих цілей не рекомендується.

  Підживлення часнику навесні – робимо весняну підгодівлю правильно + Відео | Сад і город 4

  2 Терміни внесення – робимо все за правилами!

  Сама культура може висаджуватися як на зиму, так і навесні, і в залежності від цього мова йде про ярий або озимому часнику. Саме часові відмінності при посіві дозволяють зібрати урожай озимого часнику раніше, а ярого пізніше. Але і той, і інший однаково потребу в хороших добривах. Підживлення озимого часнику повинна відбуватися і восени після посадки, і навесні.

  Підживлення часнику навесні – робимо весняну підгодівлю правильно + Відео | Сад і город 5

  Під посадку грунт готують заздалегідь – приблизно за 2 тижні до запланованої дати. Крім перекопування і видалення бур’янів рекомендується внести перегній з додаванням суперфосфату калію і деревної золи – ці добрива часник любить. Однак суворо слід утримуватися від внесення свіжого гною на часникові грядки зими буде недостатньо, щоб він перепрів.

  Підживлення часнику навесні – робимо весняну підгодівлю правильно + Відео | Сад і город 6

  Також не слід перегинати палицю і використовувати підвищені дози пропонованих магазинами азотних добрив. Вся справа в тому, що надмірна азотна підгодівля може призвести до активного росту зеленої маси, що негативно вплине на розмір цибулин.

  3 Поєднуємо підгодівлю з поливом – пропорції

  Вводити підгодівлю можна разом з поливом. Перша весняна підгодівля проводиться вже в останні тижні зими або як тільки зійде сніг. Добрива вносять в розведеному вигляді – приготуйте розчин карбаміду (на 10 літрів води 1 столова ложка). Наступна підгодівля проводиться ще через 2 тижні – грядку поливають розчином нітроамофоски (2 столові ложки на відро води). А третє добриво, на цей раз вже суперфосфатом, проводять в середині червня – в десяти літрах води розбавляють 2 столові ложки гранул або порошку і додають 200 г деревної золи. Саме в цей період відбувається швидке формування часниковою цибулини.

  Підживлення часнику навесні – робимо весняну підгодівлю правильно + Відео | Сад і город 7

  Існує також і позакореневе підживлення. У цьому випадку добриво розпорошується на надземну частину рослин. До такого способу зазвичай вдаються городники, коли потрібно терміново поповнити запас необхідних поживних речовин у ґрунті. Поживні речовини набагато швидше засвоюються через поверхню листя. Таку підгодівлю зробити нескладно – беруться всі ті ж добрива, тільки кількість ділять на два. Обприскувати часник потрібно увечері, після того, як сонце опустилося за дерева, або при похмурій погоді. Кореневе та позакореневе підживлення можуть доповнювати один одного. Позакореневе підживлення може бути застосована за сезон кілька разів – краще в самий активний період розвитку часнику.

  Підживлення часнику навесні – робимо весняну підгодівлю правильно + Відео | Сад і город 8

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.