Підживлення по листу – просто і ефективно або марно і витратно? + Відео | Сад і город

.

Підживлення по листу – просто і ефективно або марно і витратно? + Відео | Сад і город 1
Передмова

Сьогодні в аграрній промисловості все більшою популярністю користується відносно новий вид добрива рослин, підживлення по листу. Розглянемо технологію, переваги та недоліки, а також особливості процесу на конкретних прикладах ячменю і пшениці.

Зміст

 • У чому сенс підживлення по аркушу?
 • Достоїнства і недоліки позакореневого удобрення
 • Технологія підживлення зернових по листу
 • Особливості удобрення озимої пшениці
 • Особливості удобрення озимого ячменю
 • 1 У чому сенс підживлення по аркушу?

  У грунті немає необхідної кількості поживних елементів, і тому підживлення є обов’язковою процедурою, яку не можна ігнорувати. Спосіб удобрення рослин по листу називається ще й позакореневим, а все тому що корисні речовини і мінерали не надходять через кореневу систему, як це зазвичай буває, а через листя. Здійснюється вона методом розпилення.

  Підживлення по листу – просто і ефективно або марно і витратно? + Відео | Сад і город 2

  Раніше існувала думка, що сенсу в такому способі добрива рослин немає, так як краще всього сприймає всі поживні речовини виключно через кореневу систему. Але потім цю точку зору переглянули. Справа в тому, що всі корисні компоненти, які розпорошують по поверхні аркуша, вбираються рослиною набагато швидше, ніж через корінь. А значить, коли необхідно швидко реабілітувати рослина, то не знайдеться способу краще, ніж листова підгодівля.

  Підживлення по листу – просто і ефективно або марно і витратно? + Відео | Сад і город 3

  2 Переваги і недоліки позакореневого удобрення

  Тепер поговоримо про всі достоїнства і недоліки листкового підживлення для зернових культур. Як вже було сказано, тільки таким методом можна врятувати в’януча рослина, причому тут справа не тільки в швидкості. Стан коренів у таких представників флори досить жалюгідний, і тому поливання їх необхідним складом не те що безглуздо, а може навіть погіршити ситуацію, так як поживні розчини можуть просто обпалити і без того слабке коріння. А ось позакореневе підживлення в подібній ситуації виконують функцію, так би мовити, реанімації, і всі необхідні елементи швидко надходять всередину.

  Підживлення по листу – просто і ефективно або марно і витратно? + Відео | Сад і город 4

  Також рослини потребують подібної підгодівлі при несприятливих погодних умовах, причому це може бути як засуха, так і сезон дощів. У цей період у всіх культур значно знижується швидкість обміну речовин. Та й далеко не завжди добрива вводяться в грунт, повною мірою засвоюються рослиною. Деяка їх частина вимивається, вивітрюється і т. д. Однак не варто думати, що з позакореневого підживлення все дуже просто, даний процес досить копіткий, і за один раз досягти результату також не вийде.

  Підживлення по листу – просто і ефективно або марно і витратно? + Відео | Сад і город 5

  3 Технологія підживлення зернових по листу

  Яка ж технологія такої підгодівлі і на що варто звернути особливу увагу? Безумовно, цей процес досить копіткий і вимагає терпіння, є і свої підводні камені. Суть досить проста і полягає в дрібнодисперсному нанесенні добрива, що використовується для листового підживлення, на крону рослини таким чином, щоб обидві поверхні листя були покриті рівномірним шаром розчину.

  Підживлення по листу – просто і ефективно або марно і витратно? + Відео | Сад і город 6

  Підживлення по листу – просто і ефективно або марно і витратно? + Відео | Сад і город 7

  Майте на увазі, що з нижньої сторони лист має більш тонкі тканини, а це сприяє кращому всмоктуванню розчину.

  Крім того, заборонено проводити подібну підживлення в сильну спеку, так як в цьому випадку велика ймовірність опіку листя. Також чим довше добриво пробуде на поверхні рослини, тим більша кількість засвоїться. Тому дану процедуру рекомендується здійснювати тільки ввечері або в похмуру погоду. Частота проведення позакореневого підживлення залежить від багатьох факторів, починаючи від якості грунту, погодних умов і закінчуючи станом і сортом самої рослини.

  Підживлення по листу – просто і ефективно або марно і витратно? + Відео | Сад і город 8

  Бажано провести мінімум два обприскування, але 3-4 заходу дадуть куди більш ефективний результат. Уникайте попадання розчину на суцвіття і зав’язалися плоди, щоб знизити в них кількість хімікатів. І обов’язково стежте за концентрацією розчину, інакше він може стати причиною опіків листя, і тоді всі зусилля підуть на шкоду.

  4 Особливості удобрення озимої пшениці

  Тепер же перейдемо до більш конкретних прикладів і розглянемо особливості листкового підживлення озимої пшениці, а трохи нижче і ячменю. Отже, родючість зернових культур багато в чому залежить від ряду поживних добавок. Одним з елементів, які визначають якість зерна, є азот. Причому особливо важливий його рівень у період формування колоска, так як тоді цей хімічний елемент практично у всіх кількості використовується для накопичення білка в зернах пшениці озимої. Його дозування багато в чому залежить від терміну обприскування. Наприклад, якщо здійснювати процедуру під час формування 2-3 міжвузля, то необхідно близько 45 кг/га азоту. У період колосіння його дозування знизиться до 30-45 кг/га, а ось мінімальної вона буде на початку молочного стану і складе 15-30 кг/га.

  Підживлення по листу – просто і ефективно або марно і витратно? + Відео | Сад і город 9

  Наступний елемент, на який варто звернути увагу – фосфор. Він відіграє основну роль при забезпеченні нормального фотосинтезу. При недоліку ж сірки фотосинтез також сповільниться, що призведе до недостатнього розвитку і, як наслідок, негативно позначиться на врожайності. А ось за перенесення фосфору і перетворення азоту в білок відповідає магній, так що його кількість повинна бути на необхідному рівні.

  Підживлення по листу – просто і ефективно або марно і витратно? + Відео | Сад і город 10

  Крім того, правильне засвоєння азоту рослиною, транспортування вуглеводів і гарний розвиток наземної частини залежить від кальцію. А імунітет до грибкових захворювань, холодостійкість, а також добрий розвиток кореневої системи і стебла озимої пшениці забезпечує достатню кількість калію. Але недостатньо знати, які елементи необхідні зерновим, ще дуже важливо витримувати їх правильну пропорцію. Наприклад, з-за великого виносу азоту з грунту його кількість має бути мінімум в 1,5 рази більше фосфору і калію, тобто їх дозування буде 1,5–2:1:1 відповідно.

  5 Особливості удобрення озимого ячменю

  Технологія листкового підживлення озимого ячменю в чому схожа з позакореневим добривом пшениці. Якщо говорити про дозах, то на одну тонну зерна припадає до 36 кг азоту, близько 12 кг фосфору і 24 кг калію. Взагалі, ця зернова культура досить чуйна на всі добавки, але є деякі тонкощі. Наприклад, крім всіх перерахованих вище елементів рослина ячменю потребує ще і в міді, недолік якої негативно позначається на синтезі рослини і сприяє накопиченню амінокислот, розчинних вуглеводів та інших продуктів розкладання.

  Підживлення по листу – просто і ефективно або марно і витратно? + Відео | Сад і город 11

  За протікання ж біохімічних процесів в рослині, в тому числі білковий і вуглеводний обмін, відповідає бор. А от якщо не буде вистачати молібдену, то порушиться правильний хід азотного обміну, також у тканинах ячменю відбудеться велике накопичення нітратів, причому процес їх відновлення затримається. Звідси можна зробити висновок, що даний елемент особливо актуально вводити після нітратній підживлення. На цьому основні принципи удобрення озимого ячменю і пшениці по листу закінчуються, але існує ще безліч нюансів, які має сенс вивчати тільки сільськогосподарським організаціям.

  Підживлення по листу – просто і ефективно або марно і витратно? + Відео | Сад і город 12

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.