Підживлення рослин – три етапи внесення добрив + Відео | Сад і город

.

Підживлення рослин – три етапи внесення добрив + Відео | Сад і город 1
Передмова

Підживлення рослин ранньою весною є одним з найважливіших етапів для отримання хорошого врожаю. Добрива, внесені саме у весняний період, дозволяють рослині швидко розвинути пагони і отцвесті, що прямим чином впливає на врожай.

Зміст

 • Підготовка рослин після зими
 • Як підгодовувати весняний сад?
 • Весняні заходи – основні правила
 • Календар добрив – розписуємо внесення підгодівлі
 • 1 Підготовка рослин після зими

  Рослинам необхідні багато елементів, ось тільки у великому обсязі вони споживають три основних – фосфор, азот і калій. Саме ця трійця швидко вичерпується в тому шарі грунту, куди можуть проникнути коріння. Підживлення рослин вирішує проблему нестачі мікроелементів, тому особливо важливо проводити її в період активного росту.

  Підживлення рослин – три етапи внесення добрив + Відео | Сад і город 2

  У природі передбачено безліч механізмів збагачення грунту корисними мікроелементами. Плоди і осіннє листя опадає, трав’яниста частина рослин відмирає і в верхньому шарі землі утворюється компост, який і насичує грунт азотом, фосфором і калієм. У природі добрива у вигляді гною забезпечують травоїдні тварини і птахи. Такий кругообіг легко порушити – наприклад, якщо зібрати опале листя, гнилі плоди, очистити грунт від трави.

  З іншого боку, залишати їх на землі у вашому саду або на клумбі не можна – саме вони можуть бути джерелом хвороб, адже в опалому листі перезимують всі шкідники і збудники хвороб.

  Підживлення рослин – три етапи внесення добрив + Відео | Сад і город 3

  Тому по можливості садівник повинен прагнути до того, щоб заповнити втрати рослин – збирати листя, бур’яни, пагони і бадилля городніх рослин в компостну яму, спалювати гілки для отримання деревної золи, підсипати перепрілий гній, торф. Органіку слід вносити обов’язково, навіть якщо ви активно користуєтеся мінеральними добривами. Мінеральні компоненти насичують грунт, але не покращують його структуру, а ось органіка робить грунт більш повітряної, забезпечуючи доступ повітря до коріння.

  2 Як підгодовувати весняний сад?

  Як ми вже говорили, азотні, фосфорні і калійні добрива потрібні нашому саду перш за все навесні. Азотна підгодівля допомагає рости зеленій масі. Фосфорна більше потрібна для зміцнення кореневої системи. Калій ж необхідний для нормального розвитку суцвіть і плодів. Можна виділити наступні препарати для підгодівлі: весняний комплекс підживлення “Азофоска”, “Нітроамофоска”, будь-які інші поживні речовини з маркуванням “весняні”. Готова весняна підгодівля для рослин продається в спеціалізованих магазинах, причому на упаковках ви знайдете докладні інструкції і календар внесення.

  Підживлення рослин – три етапи внесення добрив + Відео | Сад і город 4

  Такі препарати краще купити заздалегідь, причому ще в кінці зими. Адже починати підгодовувати рослини потрібно коли почне танути сніг. Тала вода зможе доставити до кореневої системи і ваші добрива. Правильно вносити підживлення жменями, розсипаючи прямо на пристовбурні кола, діаметр яких повинен бути приблизно півтора–два метри. Одна жменя – це 35-40 грамів. Для підживлення кущів та саджанців вистачить приблизно однієї жмені. Для дорослих же дерев можна дві і більше, максимум 5. Майте на увазі, що якщо у вас ділянка розташована на місцевості з ухилом, то в цьому випадку при таненні снігу підживлювати рослини не рекомендується. Від підживлення в ці дні календаря толку буде мало, так як добрива просто змиє вниз по похилій.

  Підживлення рослин – три етапи внесення добрив + Відео | Сад і город 5

  Підживлення рослин – три етапи внесення добрив + Відео | Сад і город 6

  3 Весняні заходи – основні правила

  Підживлення рослин навесні – одна з основних у календарі. Краще всього використовувати рідкі підгодівлі і препарати для весняних рослин – саме вони найшвидше досягнуть мети. Важливо приступати до цих робіт ввечері, а не вдень або вранці, щоб сонце не иссушало вологу. Ідеальна погода – дощова, трохи похмура. Якщо ж ви вирішили взяти для підживлення добрива у гранулах чи порошках, то їх краще внести відразу ж після того, як польете рослини. Важливо також не забути розпушити грунт.

  Підживлення рослин – три етапи внесення добрив + Відео | Сад і город 7

  Припустимо додавати рідкі підгодівлі і мульчують основу – компост або гній, стружки від кори, солома, старі перепріла листя. Органічне підживлення для весняних рослин поряд з мінеральною сприятиме швидшому росту і дозрівання дерев і кущів у вашому саду. Бажано, щоб шар такої спільної підживлення склав близько 10 сантиметрів – це буде гарантією того, що він не буде змито дощем або знесено сильним вітром.

  Підживлення рослин – три етапи внесення добрив + Відео | Сад і город 8

  Також мульчування допоможе рослині затримувати потрібну кількість вологи, підтримувати температуру і не дозволить рости бур’янам. Щоб останні не завадили зростанню ваших саджанців, не забувайте проводити регулярну прополку саду. Бур’яни швидко проростають і якщо їх не зупинити на початковому етапі, то далі впоратися з ними буде набагато складніше. Якщо ваш земельну ділянку не занадто великий, то ви можете видалити з’явилися навесні бур’яни вручну – це найвірніший спосіб, так ви точно видаліть їх з коренем. І тільки в крайньому випадку, коли вручну виконати це явно не вийде, можете взяти на озброєння хімічний метод і скористатися гербіцидами.

  4 Календар добрив – розписуємо внесення підгодівлі

  Кожна рослина має свої норми внесення добрив. Наприклад, капуста – її зелена маса дуже велика, а тому капуста потребує великої кількості добрив. З усіх овочевих культур першість за виснаження ґрунту займає саме вона. Календар удобрення цієї культури передбачає внесення навесні 7-8 кілограмів органіки і 4 кілограмів торфу на квадратний метр. Знадобиться 30 грамів калійних, 40 грамів азотних і 50 грамів суперфосфатных добрив на один квадратний метр.

  Підживлення рослин – три етапи внесення добрив + Відео | Сад і город 9

  Для прикладу розглянемо також суницю – ще до періоду цвітіння цієї культури знадобиться внести підгодівлю з рідкого гною. Використовувати можна і розведений у воді пташиний послід, в пропорції 1:10. Також в календар потрібно внести і другу підгодівлю, вже на початку цвітіння цієї культури. Ягоди після неї будуть рости і дозрівати швидше. На цей раз вам знадобитися взяти по одній частині сечовини і хлористого калію і додати до них дві частини суперфосфату. Одна частина – це сірникову коробку. Розчиняємо обидва компонента на одне відро води, якого повинно вистачити приблизно на 25 кущів.

  Підживлення рослин – три етапи внесення добрив + Відео | Сад і город 10

  Малинник потребує 2 кілограмах органіки на один квадратний метр, а також в суперфосфаті (2 сірникових коробка) та в одній коробці калійних добрив. Фосфор і калій сприяють хорошій зимівлі рослин, тому їх найчастіше застосовують саме восени.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.