Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город

.

Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город 1
Передмова

Навесні, в період інтенсивного росту зав’язей, будь-яка рослина має потребу в додатковому харчуванні. Підживлення смородини, проведена за всіма правилами, своєчасно і потрібними добривами – гарантія гарного врожаю.

Необхідні інструменти та матеріали

Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город 2Відро

Зміст

 • Для чого потрібна рослинам весняна підгодівля
 • Як правильно проводити підживлення
 • Етапи проведення підживлення
 • Перше і друге внесення добрива
 • Проводимо третє годування смородини
 • 1 Для чого потрібна рослинам весняна підгодівля

  Після тривалого і холодного зимового періоду рослини навесні досить слабкі. А якщо смородина ще й довго росте на одному і тому ж місці, то грунт під нею зовсім втрачає свої поживні властивості. Є у чагарнику таку властивість, швидко “витягати” все корисне з землі. А виснажений грунт – поганий помічник у формуванні багатого врожаю. Ось саме тому весняне підживлення проводити на своїй садовій ділянці просто необхідно.

  Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город 3

  Якщо ви тільки торік посадили смородину, то для отримання високого врожаю навесні у грунт можна внести лише азотні добрива: 6-10 г на один кущ. Але це в тому випадку, якщо при посадці смородини земля була удобрена якісно.

  Якщо ми маємо справу з дорослим кущем, посадженим кілька років тому, допоможуть органічні добрива. Їх кількість залежить від природної родючості наявного ґрунту і ступеня попередньої його обробки. Слабокультурные ґрунти вимагають щорічного внесення 5-6 кг/м2 органічних добрив. Среднеокультуренным потрібно 4-5 кг/м2, з проміжком часу в один рік. Для добре окультурених грунтів досить 4-5 кг/м2 з інтервалом 2 роки.

  Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город 4

  Навесні потрібно обов’язково проводити підживлення смородини. І робити це потрібно регулярно, так як після зими рослини дуже слабкі і вразливі. Удобрюючи грунт, ви даєте їй додаткові поживні речовини, які потім дістануться куща. У підсумку виходить відмінний урожай.

  2 Як правильно проводити підживлення

  Вся коренева система смородини розташована в поверхневому шарі грунту. Велика їх частина у чорної смородини розташовується на глибині від 10 до 40 см і лише деякі опускаються нижче 2 м. Ширина поширення коренів у радіусі досягає 50-60 см від центральної частини куща.

  З червоною смородиною справа йде трохи по-іншому. Коріння її проникають трохи глибше, ніж у чорної, десь в межах 60 см. А ось потужність кореневої системи залежить від передпосадкової обробки грунту. Чим краще удобрена земля, тим сильніше коріння розгалужуються в сторони.

  Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город 5

  Таке залягання кореневої системи обумовлено високими вимогами до харчового і водно-повітряному складу грунту. Саме тому, враховуючи поверхневе залягання коренів, для чорної смородини вибирайте місце, де зберігається більше вологи. Але пам’ятайте, що перезволоження неприпустимо як для чорного, так і для червоної смородини. Незалежно від виду чагарники не повинні зростати в болоті, це згубно позначається на кореневій ситеме, викликаючи різні гнилі та інші хвороби.

  Під час коренеутворення і росту молодих пагонів рослина забирає з землі наявний там азот, фосфор і калій. Виходить, їх і потрібно заповнити. Підгодівля чорної смородини, як і червоної, вноситься зі всіх сторін куща. Роблять це рівномірно і так, щоб радіус оброблюваної грунту був трохи більший за радіус крони рослини.

  Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город 6

  Деякі садівники для підвищення ефективності використовуваних добрив вносять їх на велику глибину. Уздовж куща, на відстані приблизно 50 см прокопують борозну глибиною до 30 см. І саме в неї наливають воду з містяться в ній домішками.

  Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город 7

  3 Етапи проведення підживлення

  Вносячи в грунт поживні речовини, ви збільшуєте не тільки кількість, але і покращуєте зовнішній вигляд і якість цієї садової культури. Ягода виростає велика, соковита і смачна.

  Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город 8

  Грамотно підібрані і внесені вчасно в грунт добрива стануть невід’ємною умовою для збору багатого врожаю. Адже якісний грунт, що має необхідну кількість поживних речовин, стане запорукою нормального дозрівання будь садово-городньої культури.

  Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город 9

  Сама процедура не займе багато часу і не стане причиною сильного виснаження сімейного бюджету. Комплексні добрива коштують недорого. Можна поєднати процедуру годування з обробкою смородини від шкідників, щоб зайвий раз не діставати ваш обприскувач. Якщо ви вперше зважилися зробити підгодівлю вашої смородини і не знаєте з чого почати, не впадайте у відчай. Ми докладно розповімо, як і чим грамотно удобрити грунт навесні і якими інструментами і пристосуваннями слід користуватися. Просто прочитайте до кінця статтю і ви все зрозумієте.

  4 Перше і друге внесення добрива

  Здійснюється перед самим цвітінням чагарнику. Як тільки на смородині з’явилися пагони завдовжки 1,5–2 см, пора приступати до підгодівлі. Якщо ви восени вже використали фосфор, калій і органіку, тепер можна використовувати азотні добрива. З розрахунку на один кущ знадобиться: 15 г сечовини, 37 р кальцієвої і 15 г аміачної селітри.

  Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город 10

  Але якщо ви з якихось причин не змогли восени удобрити землю, тоді органіка буде в самий раз. Для цього у відрі води потрібно розбавити гній і покласти туди 2 чайні ложки сечовини. Вміст ретельно перемішати і по 2 літра вилити під кожен кущ. Потім додатково добре полити смородину чистою водою.

  Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город 11

  По закінченні 2 тижнів після першої підгодівлі проводимо другу. Зараз вже зав’язуються ягідки. Значить, саме час підсипати під кущі гнойовий перегній з 2 чайними ложками сульфату калію. Можливий і такий варіант добрива: на 10 літрів води 4 чайні ложки добрива “Ягідка”. Під один кущ можна налити 3 літри отриманої суміші.

  5 Проводимо третє годування смородини

  Проходить ще 2 тижні. Тепер кущі потрібно побризкати розчином води і сечовини в пропорції 10 літрів до 2 чайних ложок. На цьому весняні підживлення смородини закінчуються.

  Останнім внесення добрив під кущі смородини необхідно провести перед настанням зими. Коли в саду буде зібрано весь урожай, проводиться остання підживлення плодових чагарників у поточному році. До настання стійких морозів добрива встигнуть проникнути в грунт і дати відповідне харчування коріння порічкових кущів, вони легше перенесуть зимівлю і до весни не витратять всі свої життєві запаси.

  Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город 12

  На 30 літрів води беремо по 6 чайних ложок суперфосфату і сульфату калію і обробляємо кущі. Потім можна підсипати під них деревну золу і перегній. І нехай ваша смородина відпочиває до весни, коли буде проводитися перша підгодівля саду. Завдяки вчасно внесених добрив ваша смородина дала багатий врожай і заслужила спокійний зимовий відпочинок.

  Потрібно пам’ятати про те, що чагарники вимагають постійного догляду і нагляду, куди входить не тільки обрізування, полив і збір врожаю, але і своєчасне підживлення, яка потрібна для того, щоб кущі не втрачали свою врожайність рік від року. Якщо їх не удобрювати, тоді через два–три роки ви не зможете похвалитися великим урожаєм. Ягідки стануть маленькими і кислими.

  Підживлення смородини навесні – чим і як? + Відео | Сад і город 13

  Не допускайте цього, правильно підбирайте добрива для смородини і так само правильно їх вносите, проводите боротьбу з шкідниками і хворобами – і тоді ваші кущі завжди будуть радувати вас великими, смачними і корисними плодами.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.