Підживлення смородини восени – правила внесення добрив + Відео | Сад і город

.

Підживлення смородини восени – правила внесення добрив + Відео | Сад і город 1
Передмова

Коріння кущів смородини в грунт йдуть зовсім неглибоко, а запаси мінеральних речовин, необхідних рослинам для нормального росту, у верхніх шарах ґрунту швидко виснажуються. Які ж ми будемо господарі, якщо наші кущі почнуть голодувати в прямому сенсі слова? Підживлення кущів чорної смородини восени допоможе вам відновити баланс елементів.

Зміст

 • Осіннє підживлення смородини – що потрібно знати?
 • Підгодівля для смородини восени – вибираємо добрива
 • Чим удобрювати чорну смородину восени – альтернатива є!
 • 1 Осіннє підживлення смородини – що потрібно знати?

  Якщо при посадці кущів ви внесли в лунку перепрілий гній, компост, деревну золу і комплексні добрива, то запасу фосфору і калію рослині вистачить на наступні 2-3 роки. Слід розуміти, що ці мінеральні речовини відповідають за зимову “фазу” життя смородини – завдяки фосфорно-калійним добривам кущі підходять до зими повністю здерев’янілими молодими пагонами, які не померзнут навіть при сильних холодах. Калій відповідає за засвоєння азотних добрив – якщо першого буде недостатньо, то, скільки не вносите азотовмісних речовин, на швидкості зростання це не позначиться.

  Підживлення смородини восени – правила внесення добрив + Відео | Сад і город 2

  Азотні добрива, до речі, восени вносити категорично заборонено – це загальне для всіх культур правило. Інакше ви можете спровокувати появу молодих пагонів, які послаблять кущі в цілому і неодмінно загинуть при заморозках. Вносити сечовину та інші азотисті види підживлення слід тільки навесні, після того, як зійшов сніг. На один кущ достатньо 50 г речовин, які закладаються в ґрунт безпосередньо під кущем. Обов’язково після цього слід полити грунт навколо смородини.

  Підживлення смородини восени – правила внесення добрив + Відео | Сад і город 3

  2 Підгодівля для смородини восени – вибираємо добрива

  Починаючи з 3-4 роки життя куща в грунті утворюється дефіцит мінеральних речовин. Чим же удобрити смородину восени? Після того як був зібраний урожай, під кущі вносять до 6 кг органічних добрив (курячий послід, гнойова жижа, коров’як). В осіннє добриво для смородини включають до 50 г суперфосфату і близько 20 г сірчанокислого калію. Компоненти закладають в грунт навколо куща і поливають.

  Підживлення смородини восени – правила внесення добрив + Відео | Сад і город 4

  Підживлення смородини восени – правила внесення добрив + Відео | Сад і город 5

  Кущі старше цього віку слід удобрювати, виходячи з їх потреби в поживних речовинах. Азотовмісні добрива, починаючи з четвертого року життя, вже вносять двічі протягом вегетаційного періоду. В азоті кущі будуть потребувати постійно – аж надто легко це речовина покидає грунт завдяки вітрам і процесів росту.

  Осіння підгодівля чорної смородини фосфорно-калійними і органічними речовинами регулюється в залежності від складу і якості грунту на ділянці. Наприклад, на родючому суглинному ґрунті достатньо вносити їх лише один раз у два-три роки, восени. У цьому випадку добриво чорної смородини восени можна скласти з наступних компонентів: 40 г сірчанокислого калію, 150 г суперфосфату і до 20 органіки. Таке ж співвідношення добрив використовують і на торфово-болотних грунтах, проте крім цього, раз на 4 роки вносять ще і півкілограма вапна на квадратний метр.

  Підживлення смородини восени – правила внесення добрив + Відео | Сад і город 6

  Піщані та супіщані ґрунти набагато швидше втрачають корисні елементи через пористої структури. Тому добрива в тих же співвідношеннях вносять частіше – раз на 1-2 роки.

  3 Чим удобрювати чорну смородину восени – альтернатива є!

  Далеко не завжди ми проводимо на дачі стільки часу, щоб встигнути подбати про кожному кущику. У цьому випадку рекомендуємо скористатися досвідом дачників, які висівають у міжряддях рослини-сидерати: горох, ріпак, люпин. Все, що від вас вимагається – вчасно скосити сидеральні культури. Оптимальним часом для цього вважається їх цвітіння.

  Підживлення смородини восени – правила внесення добрив + Відео | Сад і город 7

  Скошені рослини можна відразу ж прикопати в грунт, а можна дати висохнути на сонці, восени зробити повноцінну перекопування.

  Підживлення смородини восени – правила внесення добрив + Відео | Сад і город 8

  Спостерігайте за рослинами – можливо, їм цілком комфортно навіть без “порошкових” добрив. На родючих ґрунтах часто буває достатнім щорічне мульчування грунту під кущами гноєм. 10 кг гною на кущ розподіляють рівномірно по поверхні – це вам і мульча, і добриво, яке потихеньку віддасть землі всі корисні речовини.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.