Піноблоки або газосилікатні блоки краще? | Ремонт

.

Для здійснення кладки при зведенні будинків використовується досить велика кількість будівельних матеріалів, кожен з яких володіє своїми перевагами і недоліками. Одними з найбільш затребуваних будматеріалів вважаються піноблоки і газосиликатні блоки. Які з них краще використовувати при зведенні зовнішніх стін будинків і простінків? Щоб відповісти на це питання, давайте розглянемо основні особливості цих матеріалів і їхні характеристики.

Фото: будинок з піноблоків

Фото: будинок з газосилікатних блоківОсновні особливості будматеріалів

Блоки з газосилікату і піноблоки відносяться до класу ніздрюватих пористих бетонів, в яких порожнини (пори, комірки) утворюються в результаті фізичних процесів при їх виробництві. Вважається, що газосилікат і пінобетон є екологічно чистими будматеріалами, оскільки їх виробництво засноване на використанні природних компонентів, таких як вода, шлаки, пісок, а також вапно. До того ж в обов’язковому порядку до складу пінобетону входить луг (сульфідний, подмыльный), який є основним пенообразующим компонентом. При виготовленні газосилікату застосовується кварцовий пісок, а також паста з алюмінієвого порошку.

Газосилікатний монтажний блок в готовому вигляді володіє правильною геометричною формою, а кладка стін здійснюється дуже швидко. Даний вид будівельного матеріалу підлягає обов’язковій термічній обробці для додання йому високої міцності. Пориста структура виходить менше за обсягом, ніж у пінистих блоків, до того ж на дотик вона виходить шорсткою. Газосилікатний будівельний блок виходить білого кольору. Його виготовлення можливо тільки в умовах заводського виробництва.

Піноутворювальні компонент з бетоном піноблоку змішуються механічно, а процес його твердіння відбувається в умовах навколишнього середовища. Його виробництво не вимагає застосування дорогого обладнання, тому останнім часом даний будівельний матеріал виготовляють кустарним способом. Недотримання необхідних технологічних норм часто призводить до того, що з часом пінистий блок розколюється, що може призвести до появи тріщин у стінах будинку, а також можливо його просідання. У готовому вигляді пінисті блоки мають сірий колір і гладку структуру. Нерівність форм призводить до того, що ускладнюється процес кладки. Тому краще всього вибирати матеріал відомих фірм-виробників.

Порівняльні характеристики

Газосилікатні будівельні блоки та пеноблочные матеріали мають високу стійкість до температурних впливів. Вони не горять і стійкі до впливу відкритих джерел вогню. Якщо газосилікатні блоки виготовляються в заводських умовах і мають стандартні габарити, то пінобетон може істотно відрізнятися, оскільки більшість виробників використовують різні форми для його виготовлення.

Розглянемо, чим ці матеріали відрізняються один від одного, і що краще використовувати для будівництва. Ось їх основні характеристики:

  • різниця по міцності між блоками суттєва. Газосилікатний монтажний блок може досягати густини до 1200 кг/м3, тому його якість може багаторазово перевищувати пеноблочный матеріал. Газосилікатний блок краще витримує навантаження, до того ж існує велика ймовірність того, що будинок не дасть тріщину і не просяде;
  • між цими матеріалами є істотна різниця в ступені поглинання вологи (газосилікатні будівельні блоки краще вбирають вологу, ніж пінобетонні блоки);
  • газосилікатні і пінисті будматеріали абсолютно нешкідливі для здоров’я;
  • газосилікатний будівельний блок за рахунок дрібнопористої структури володіє більш низькою теплопровідністю, у той час як пінобетонний блок краще утримує тепло. Проте за рахунок високої міцності, саме газосилікат використовують для зведення несучих конструкцій, оскільки щільності пінобетону недостатньо. Тому вдома з газосилікатних блоків вважаються міцними, а для поліпшення теплоізоляційних властивостей товщину стін доводиться збільшувати і наносити водовідштовхувальне покриття.

Рада виконроба: пінобетонний матеріал можна використовувати для кладки несучих стін, якщо планується спорудження будинку не вище, ніж 2 поверхи. Також його використовують для зведення простінків і міжкімнатних перегородок. Газосилікатні блоки застосовують для зведення монолітних споруд більш об’ємних конструкцій.

При монтажі використовується спеціальний клей для газосилікатних блоків, в те час як пеноблочный матеріал укладається із застосуванням цементних розчинів. За вартістю матеріалу газосилікатні блоки виходять дорожче. Проте із-за практично ідеальної геометрії витрачається невелика кількість клею, ніж при вирівнюванні пеноблочных стін. До того ж газосилікатні будинку виходять теплими, а стіни можуть прослужити кілька десятиліть без необхідності в проведенні капремонту.

Відео

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.