.
Передмова
Всупереч загальній думці, що посадка гороху не вимагає особливих знань і умінь, при вирощуванні цієї поширеної культури все ж потрібно дотримуватися ряду правил. Що потрібно врахувати, щоб отримати багатий врожай – читайте далі.
Зміст
1 Посадка гороху – в чому потребує це рослина?
Настільки корисне рослина не дуже вибагливо. Тим не менш, особливості вирощування у цій холодостійких культури все ж є. Горох не особливо вимогливий до родючості грунту, чого не скажеш про наявність світла. Місця, які вибираються для посадки, повинні бути достатньо сонячними і освітленими. При відсутності сонячного світла може значно знизитися врожайність, та й смак вашого гороху буде далекий від ідеального.
Будь-який тип грунту для цієї культури прийнятний, хіба що за винятком кислих. Якщо ви хочете отримати хороший урожай і ранній, то садити насіння слід в квітні – це найвдаліший час, так як і сонечко вже світить досить добре, і земля прогрілася, і вологи в ґрунті предостатньо. При достатній кількості вологи горошини добре проростають.
Не хвилюйтеся, якщо у цей час температура повітря буде на позначці трохи вище нуля градусів – зерна проростають навіть при зниженій температурі до -5 °С. Горошини зазвичай садять недалеко один від одного – 5 сантиметрів буде достатньо. Відстань між рядами повинна бути приблизно в 15 сантиметрів. А ось що стосується глибини, то краще, щоб горошини не були занадто близькі до поверхні, так як тоді зростає ймовірність того, що ваші зерна послужать ласощами для голодних птахів.
Як і будь-які рослини, горох періодично має потребу в поливі – від регулярного поливу багато в чому залежить кінцевий результат. Волога важлива у всі періоди дозрівання, так як інакше ви ризикуєте зіткнутися з опадением зав’язі і квітів. Але дивіться, не перегніть палицю – занадто багато води може викликати гниття кореня.
2 Горох – посадка і догляд
Горох досить легко росте без жодних добрив у поживних ґрунтах. Але візьміть до уваги той факт, що горох розвивається набагато швидше і краще на землях, де була використана органіка під попередню культуру. Той же гній може нашкодити цвітіння – його потрібно вносити лише при осінній обробці грунту. Деякі використовують для збільшення врожайності мінеральні азотні добрива, втім, наскільки велика користь від таких дій, велике питання.
Що садити після гороху – питання не складний, так як висаджувати можна будь-які культури. Сам же краще сіяти горох після томатів і картоплі, огірків, кабачків та патисонів, моркви, селери і петрушки. У даному випадку діє правило сівозміни – ті культури, що були висаджені раніше, фактично готують ґрунт для наступних рослин. І краще, якщо культурам з дрібними корінням прийдуть на зміну рослини вже з глибокою кореневою системою.
Для того, щоб горох можна було збирати довгий час у свіжому вигляді, його можна висаджувати на різних ділянках з перервами в декілька днів, а то й тиждень-півтори. Проте вже в кінці травня слід закруглятися – гороху потрібно багато світла, і його активна фаза зростання випаде на найбільш оптимальні дні, коли сонце світить найдовше.
3 Як садити горох – діємо за правилами
Отже, ми вже з’ясували деякі правила посадки, деякі нам ще належить з’ясувати:
- краще висаджувати горох до кінця травня;
- з осені підготувати ґрунт;
- замочити заздалегідь насіння.
Докладніше про останній. Замочувати потрібно приблизно на 15 годин, при цьому постійно міняти воду – через кожні 3 години. Висаджувати краще високорослі сорти – вони дають більший урожай. Але майте на увазі, що для таких рослин потрібно обов’язково підготувати опору у вигляді сітки. Тоді отримаєте бажаний результат.
Деякі садівники вирощують на одній ділянці землі відразу кілька культур – так разом з горохом ви можете отримати і врожай моркви, або навіть кукурудзи. А ось висаджувати картоплю упереміш з горохом не рекомендується, втім, найбільш ризикованим умільцям-садівникам і в таких випадках вдається досягти чудового результату. Якщо ви вирішили зайнятися вирощуванням гороху у себе вдома, то вам краще придбати так звані цукрові сорти.
В домашніх умовах горох частенько тримають на вікнах, балконах або лоджіях. Враховуючи відсутність відкритого грунту, горошини можна посадити в горщики, стаканчики або навіть ящики.
Пластикові стаканчики краще не використовувати, оскільки через якийсь час підросло 10-15-ти сантиметровий рослина своєю вагою може перевернути ємність, хіба що вона буде надійно закріплена. Використовувати для балансу можна спеціальні лотки. Якщо ваші сходи вийшли явно слабкими, дозволяється внести підживлення у вигляді азотного добрива. Не забудьте, що ваша рослина буде дуже потребувати не тільки в поливі, але й опори, а також розпушуванні і освітленні.
Ваш коментар буде першим