Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город

.

Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 1
Передмова

Для тих, хто любить експериментувати на своїх грядках, ми пропонуємо дізнатися новий спосіб вирощування нашої улюбленої картопельки, обговоримо її посадку за голландською технологією. В чому ж полягає суть цього методу, чи дійсно він настільки ефективний, як запевняють агрономи? Розберемося!

Зміст

 • Особливості технології
 • Вибір сорту
 • Оптимальні умови
 • Підготовчі роботи
 • Посадка картоплі голландським методом
 • Методика догляду і збору врожаю
 • 1 Особливості технології

  Головна особливість голландської технології – достатнє забезпечення рослин киснем і вологою, тобто, основний упор робиться на аерацію грунту. Однак не варто думати, що тільки гарненько разрыхлив землю, ви отримаєте відмінний результат – голландська методика являє собою сукупність ряду операцій і умов, які виконуються в строго встановлені терміни. І якщо хоча б одна з вимог задоволено не буде, то увесь труд марний.

  Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 2

  Отже, величезну роль грає сорт картоплі. Бажаєте збирати понад 250 кг з сотки? Не економте на посадковому матеріалі, купуйте тільки хороший продукт першої або другої репродукції. Стежте за якістю ґрунту і проводите всі необхідні заходи для її поліпшення, профілактики різних захворювань і спрямовані на боротьбу з шкідниками. Крім того, на одному і тому ж місці висаджувати це клубненосное рослину можна тільки один раз в три, а краще в чотири роки. При цьому в інший час найбільш доцільно використовувати ділянку під зернові культури, а ось якщо засеете його гарбузом, то на хороший збір картоплі і не розраховуйте.

  Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 3

  Щоб процес аерації проходив в достатній мірі, слід ряди розташовувати один від одного на відстані не менше 70 див. У нас же досить часто заради економії місця цей параметр не витримують, але при такому способі посіву матеріалу для посадки витрачається більше, а врожайність слабкіше, так і якість продукту гірше. Тільки при дотриманні всіх умов голландської технології можна збирати до 2 кг урожаю з одного куща.

  2 Вибір сорту

  Тепер скажемо кілька слів про вибір підходящого картоплі для посадки за голландською технологією. Звичайно ж, краще віддати перевагу сортам найменш схильним до різних захворювань. А для того, щоб заваді не стала погода, яка нами не контролюється, слід висаджувати кілька видів різного строку достигання. Прекрасною стійкістю до вірусних захворювань має сорт Мона Ліза, крім того, якщо провести всі заходи по підживленню грунту азотними добривами, то урожай понад 2 кг гарантований.

  Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 4

  Також варто відзначити ранні сорти Ярла, Клеопатра і Пріор. Перший не примхливий ще й до якості грунту, так що його можна вирощувати практично на будь-якій місцевості. Посадивши Клеопатру, слідкуйте, щоб її не вразила парша, цей вид нестійкий до такого захворювання. До середньопізніх відносяться Епа і Фрізія. Обидва сорти відрізняються чудовим імунітет до вірусних захворювань. А от похвалитися прекрасним урожаєм з тривалим терміном зберігання можуть фермери, які віддали перевагу сорту Астерікс.

  Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 5

  3 Оптимальні умови

  Отже, починати посадку раніше, ніж температура за вікном встановиться +8 °C, не рекомендується, при цьому бажано ще й почекати одну-дві тижня після досягнення такої відмітки на градуснику. Якщо прислухатися до народних прикмет, то дочекайтеся, коли на березі з’явиться перша зелень, це вірна ознака того, що земля достатньо прогрілася. Але дуже засиджуватися також не варто, є ще один спосіб визначити, чи готова земля для посадки картоплі. Береться жменю грунту і гарненько стискається в кулак, а потім кидається з висоти одного метра (приблизно від рівня пояса). Якщо земля розсипалася від удару, то вона цілком зріла, і настав час посадки.

  Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 6

  Ще одна умова гарного врожаю – дотримання технології підживлення. Не рекомендується закладати добрива нижче рівня, на якому буде знаходитися посадковий бульбу. Так як в цьому випадку рослина зможе отримати необхідні поживні речовини не відразу, а тільки після гарного вкорінення, а це втрачений даремно час і кошти, адже мінерали будуть вбиратися не в повному обсязі.

  Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 7

  Також благотворно позначиться на вирощуванні картоплі за голландською технологією умова, коли трохи нижче рівня розташування бульб на момент посадки йде неродючий шар землі. У цьому випадку бульби будуть розростатися на сформованому гребені, а значить, отримають потрібну кількість кисню. Цьому сприятиме і те, що спочатку посадковий матеріал закопується неглибоко, на відстані всього 6-8 сантиметрів від поверхні землі для поліпшення аерації.

  Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 8

  4 Підготовчі роботи

  Отже, вирішивши скористатися голландським методом посадки картоплі, слід підготувати як насіннєвий матеріал, так і грунт. Вибираються тільки якісні і здорові бульби 5-6 см в діаметрі. Такий розмір вважається оптимальним, так як більш велику картоплю вже відноситься до товарного і використовувати його для посадки недоцільно, а дрібний не зможе отримати в перший період вегетації необхідну кількість поживних речовин, так що його розвиток трохи затримається. Перш ніж закопувати в землю бульби, необхідно, щоб на них з’явилися паростки. Слід створити оптимальні умови, для цього буде потрібно світле приміщення. Спочатку прогріваємо приміщення до +18 °С, потім чекаємо, поки очі почнуть проростати, після чого знижуємо температуру до +8 °С.

  Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 9

  Готовий до посадки матеріал повинен мати міцні двосантиметрові паростки. Якщо ж вони мають велику довжину, то посадити картоплю акуратно і не надломати їх навряд чи вдасться.

  Досить серйозні вимоги у рамках голландської технології пред’являються і до земельної ділянки. Він повинен бути рівно спланованим і без схилів, інакше гребені будуть руйнуватися. Крім того, грунт має бути добре прорыхленной, тільки в цьому випадку до кореневої системи рослини буде доступ оптимальної кількості кисню. Тому розпочати підготовчі роботи слід ще з осені, вскопав всю ділянку, а ось у весняний період землю культивують.

  Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 10

  Якщо мова йде про великому обсязі робіт, то без спеціальної техніки не обійтися, а от для домашнього городу цілком підійдуть і звичайні вила. Орати треба на глибину не менше 30 см, паралельно вносяться мінеральні та органічні речовини. На одну сотку припадає п’ять кілограм азотних добрив, така ж кількість суперфосфату і 2 кг хлористого калію. Крім того, верхній шар грунту повинен на 2% складатися з перегною.

  5 Посадка картоплі голландським методом

  Прийоми голландської технології досить прості. Отже, необхідно вирити грядки з півночі на південь глибиною 6-8 см. Відстань між рядами витримується від 70 до 90 см, а бульби розташовуються через 30 див. В результаті на одній сотці міститься від 500 до 1000 одиниць рослин, при цьому кожне з них отримає достатню кількість світла і земля буде швидко просихати після дощу.

  Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 11

  У кожну лунку попередньо насипається трохи золи і зверху кладеться посадковий матеріал паростком вгору. Якщо картопля занадто дрібний, тоді він використовується повністю, а більш великі екземпляри розрізають. Додавши ж у лунку цибульне лушпиння, ви захистите рослину від слимаків. Немає ніякої необхідності відразу ж формувати гребені, перші два тижні картопля закривається рівним шаром землі.

  Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 12

  Як тільки з’являться паростки, проводиться перше підгортання. Висота горбка робиться близько 10 см і шириною 30 см, під таким гребенем створюються оптимальні умови для розвитку цієї культури. Грунт добре пропускає повітря до кореневої системи, що активує всі біологічні процеси. Десь через 14 днів підгортають повторно, і висота гребенів збільшується вдвічі, а ширина біля основи досягає півметра. В цей же час необхідно провести активну боротьбу з бур’янами.

  6 Методика догляду і збору врожаю

  Недооцінювати роль поливу можна і здійснювати його необхідно мінімум чотири рази за сезон, при цьому обов’язково зволоження грунту безпосередньо перед цвітінням і через два тижні після. В цей період формуються бульби, і їм необхідно дуже багато вологи, щоб набрати масу. Іноді після сильної зливи на поверхні грунту виникає кірка, відбувається запливання, яке слід усунути. Робиться це дуже обережно, щоб не пошкодити рослину. Так, якщо паростки ось-ось мають з’явитися назовні, спочатку необхідно розпушити вершини, а потім акуратно переміщати граблі від основи до верхівки. Під час підгортання обробляють і міжряддя, і сам гребінь, але так само обережно, а то можна пошкодити його конфігурацію.

  Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 13

  Крім того, голландський спосіб посадки сортового картоплі передбачає і проведення комплексних заходів, спрямованих на боротьбу з хворобами і шкідниками. Але не варто чекати, поки вони зашкодять рослина, воно обприскується хімікатами завчасно, наприклад, за кілька днів до цвітіння. Також слід провести профілактику фітофтори. Якщо ж хвороба вразила якогось жителя грядки, то його необхідно терміново видалити, щоб уникнути епідемії. Бажано проводити регулярні підгодівлі коров’яком або курячим послідом, а також мульчування.

  Перейдемо до збору врожаю. Посівний і продовольчий матеріал дістають з ґрунту в різний період. Так, для першого оптимальними термінами вважається липень, для другого ж більше підійде кінець серпня або, взагалі, початок вересня. Попередньо за два тижні видаляється вся наземна частина рослини, а потім вже і викопуються плоди. Навіщо знімати бадилля, чи це не буде марно витраченим часом? Зовсім ні! По-перше, різні хвороботворні мікроби, які переносяться дрібними шкідниками начебто попелиці, не перейдуть на бульби. По-друге, значно прискорюється процес дозрівання і утворюється щільна шкірка, що захищає картоплю від механічних пошкоджень.

  Посадка картоплі за голландською технологією – підвищуємо урожай + Відео | Сад і город 14

  Найбільш підходящим періодом для видалення гички насіннєвого матеріалу прийнято вважати час, коли останній досяг розмірів 30-50 мм в діаметрі. Якщо ви вирощуєте продовольчий товар, то слід почекати, поки стебла не почнуть чорніти, і тільки після цього знімати їх. Безумовно, якщо мова йде про фермерських угіддях, то всі операції проводяться за допомогою спеціальної техніки, на невеликому ж городі дачної ділянки розумніше використовувати ручний спосіб. Так, наприклад, надземна частина рослини просто коситься або зрізається ножем.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.