Посадка полуниці вусами восени – особливості розмноження + Відео | Сад і город

.

Посадка полуниці вусами восени – особливості розмноження + Відео | Сад і город 1
Передмова

Саме посадка полуниці вусами восени дозволяє зібрати врожай вже в наступний літній сезон. Не скористатися цим – означає позбавити себе смачних ягід!

Зміст

 • Посадка полуниці вусами осені – свято влітку на столі
 • Розмноження полуниці вусами восени
 • Посадка восени – що треба знати, щоб вуса прижилися
 • 1 Посадка полуниці вусами осені – свято влітку на столі

  Якщо ж ви вирішите нові кущики у відкритий грунт садити навесні, влітку, швидше за все, ягід ви ще не побачите. Втім, є й винятки – в рік посадки можна отримати врожай від сортових рослин, придбаних у спеціальних розплідниках. Там кущики продаються вже часто з квіточками, а розвинена коренева система захищена шляхом висадки в горщики. Але для того, щоб не витрачати велику кількість коштів на таку розсаду, ми радимо запастися своїм посадковим матеріалом.

  Посадка полуниці вусами восени – особливості розмноження + Відео | Сад і город 2

  Для цього потрібно буде прикопати полуничні вуса в районі першої розетки, щоб вони пускали коріння. Коли це відбудеться, слід відокремити вус від маточного кореня. У будь-якому випадку, ваші ягідні грядки необхідно оновлювати кожні 3 роки. Нові кущики не відразу дадуть урожай, тому поступово проводите і оновлення, і пересадку грядок.

  Посадка полуниці вусами восени – особливості розмноження + Відео | Сад і город 3

  Залишати для розмноження потрібно тільки перші розетки на полуничних вусах. Тому потрібно бути уважними. І не намагайтеся пересаджувати і оновлювати ягідні кущі пізніше вересня, краще це зробити на початку цього місяця або в кінці серпня. Майте на увазі, що пересаджувати розсаду краще разом з грудкою землі, тоді рослини легше переносять всі зміни.

  2 Розмноження полуниці вусами восени

  Ми радимо вам в окремих рядах висаджувати маткові кущі полуниці. Відстань між ними слід при посадці збільшити до 70 сантиметрів. Навесні всі бутони видаляємо, а вуса зберігаємо. Для подальшого використання залишайте тільки найбільші, адже саме вони дадуть багатий урожай.

  Посадка полуниці вусами восени – особливості розмноження + Відео | Сад і город 4

  Посадка полуниці вусами восени – особливості розмноження + Відео | Сад і город 5

  Розташування грядок, де ростуть звичайні кущі полуниці, теж неодмінно потрібно міняти, дотримуючись сівозміни. Рекомендується пересаджувати полуницю в ті місця, де до цього росли морква, петрушка, часник, буряк, цибуля, кріп, редиска, селера або салат. А ось небажано кущі висаджувати на тій ділянці землі, де раніше були баклажани, огірки, картопля, капуста або перець. Це пояснюється тим, що вірусні хвороби перерахованих вище рослин можуть перейти і на ваші полуничні насадження.

  Посадка полуниці вусами восени – особливості розмноження + Відео | Сад і город 6

  3 Посадка восени – що треба знати, щоб вуса прижилися

  Найсприятливіший час для оновлення грядок і пересадки кущів – кінець літа, початок осені. Багато використовують для визначення сприятливої дати місячний календар, де вказані дні, в які краще всього займатися посадкою того чи іншого рослини.

  У теплих регіонах, де морози настають пізніше звичайного, можна розсаджувати полуницю і у вересні. Якщо ж ви ближче до півночі, то є велика ймовірність, що кущі погано приживуться і вимерзнуть взимку. Крім того, має значення, який сорт полуниці ви вибираєте. Морозостійкі сорти, звичайно ж, краще переносять холод. А значить, і відбирати посадковий матеріал слід з урахуванням цього фактора.

  Посадка полуниці вусами восени – особливості розмноження + Відео | Сад і город 7

  Краще спочатку висаджувати на ділянці ту полуницю, яка стійка до хвороб. Вибирати місце для посадки вусами потрібно сонячне, багату на поживні речовини грунтом. Останнє досягається шляхом внесення гною або перегною. Земля перед висадкою кущів має бути не тільки добре подкормлена, але і вскопана. Оптимальна відстань між ними повинно бути близько 30 сантиметрів.

  Краще в заздалегідь підготовлену і политий водою лунку садити відразу 2 молодих куща, адже на новому місці приживаються далеко не всі.

  Посадка полуниці вусами восени – особливості розмноження + Відео | Сад і город 8

  Якщо приживуться відразу обидва кущика, нічого страшного не станеться – це не завадить їм плодоносити. Для того щоб кущ ріс нормально, місце, звідки відходять перші листя, має бути на одному рівні з грунтом. Присипте гарненько коріння полуниці землею і трохи утрамбуйте грунт. А ближче до холодів укрийте кущі ще й соломою або агроволокном.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.