Посадка цибулі навесні – секрети досвідчених городників + Відео | Сад і город

.

Посадка цибулі навесні – секрети досвідчених городників + Відео | Сад і город 1
Передмова

Посадка цибулі весни – традиційне заняття практично будь-якого дачника. Перо або головка, у свіжому або консервованому вигляді, цибулю люблять усі, від мала до велика. І навіть якщо ви власник невеликої ділянки землі, що вам під силу зібрати достойний урожай!

Необхідні інструменти

Зміст

 • Посадка цибулі-сіянки навесні – що таке севок?
 • Коли садити цибулю навесні – пухкий грунт і тепле сонце!
 • Потрібно готувати цибулини – чого бояться городники?
 • 1 Посадка цибулі-сіянки навесні – що таке севок?

  Посадка сіянки або посадка на голівку – один і той же процес, характерний садінням невеликих цибулин, отриманих шляхом висадки роком раніше насіння. Досвідчені городники можуть виростити з насіння врожай і за один рік, однак цей процес вимагає багато часу і сил, тому переважна більшість висаджує саме севок. Картопля, горох і квасоля, капуста – відмінні попередники для цибулинних грядок, однак повторно висаджувати його на одне і те ж місце протягом двох років не можна.

  Посадка цибулі навесні – секрети досвідчених городників + Відео | Сад і город 2

  Навіть за один сезон в землі під цибулею концентруються хвороботворні бактерії і мікроорганізми, які шкодять саме цій рослині. До всього “букетом” захворювань приєднуються ще й шкідники. На тлі цього збіднення верхнього шару ґрунту після цибулі здається не такою вже великою проблемою. Тому плануйте ваші грядки так, щоб цибуля змінював місце “проживання” щорічно і висаджувався подалі від попереднього місця, хоча б через одну грядку. Небажаними попередниками для нього будуть часник і морква, можна висаджувати і на ті місця, де росли насіння огірків, тому дуже важливо виконати ретельне планування городу.

  Посадка цибулі навесні – секрети досвідчених городників + Відео | Сад і город 3

  2 Коли садити цибулю навесні – пухкий грунт і тепле сонце!

  Звичайно ж, для кожного регіону однакових умов висадки бути не може, однак ви можете орієнтуватися за погодними ознаками. Якщо заморозків вже не очікується, весна виявилася ранньою і теплою, садити цибулю можна відразу ж, як трохи прогріється грунт. При більш пізньої весни висадка відбувається протягом усього квітня і навіть на початку травня, ці ж терміни актуальні і для більш великих цибулин. Рекомендована глибина посадки – 7-10 см, тобто достатньо буде взяти сапу і її краєм прорити борозну.

  Посадка цибулі навесні – секрети досвідчених городників + Відео | Сад і город 4

  Посадка цибулі навесні – секрети досвідчених городників + Відео | Сад і город 5

  У цій справі важливо не перестаратися з очікуванням – якщо запізнитися з висадкою, цибуля почне випускати багато пера, тоді як коренева система буде відставати від верхньої частини. Через деякий час зелень, звичайно ж, прив’яне, однак цибулини вже не зможуть досягти більшого зростання. Але й занадто рано, коли вранці бувають морози, висаджувати цибулини не слід, інакше вони можуть постраждати від занадто довгого перебування в землі без зростання. Перші сходи можуть з’явитися як за кілька днів, так і за тиждень, в залежності від температури грунту.

  Посадка цибулі навесні – секрети досвідчених городників + Відео | Сад і город 6

  3 Потрібно готувати цибулини – чого бояться городники?

  Посадка цибулі навесні на голівку городників лякає можливими сходами “стрілок” – грубих стебел з квітковою зав’яззю. Добре, коли на всю грядку всього кілька таких квіток, проте ж їх велика кількість здатне істотно зменшити ваш урожай, адже зав’язь забере на себе всі сили, і цибулина виросте зовсім непоказної, але крім цього її серцевина буде твердою. Такий цибуля не вистоїть до весни – серцевина, як правило, засихає і починає гнити, а разом з нею гниє і цибулина. До появи стрілок найбільше схильні великі цибулини, вирощені з насіння. Тому перед висадкою розсортуйте майбутній урожай за ступенем крупності.

  Посадка цибулі навесні – секрети досвідчених городників + Відео | Сад і город 7

  Ви можете виправити ситуацію ще до висадки – досвідчені городники рекомендують на одну хвилину занурити великі екземпляри в нагріту до 50 °С воду.

  Потім їх слід витримати в теплій вологій тканині добу, і ще дві доби у воді кімнатної температури. Решті ж посадковий матеріал не завадить витримати три дні біля батареї опалення, оскільки без прогріву навіть маленькі цибулинки можуть пустити стрілку. Можна також замочити севку на 10 годин в розчині комплексних добрив. Якщо ви хочете навесні прикрасити стіл домашнім цибулею-пером, то у великих цибулин можете зрізати верхівки.

  Посадка цибулі навесні – секрети досвідчених городників + Відео | Сад і город 8

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.