Позакореневе підживлення – як і чим годувати навесні і восени? + Відео | Сад і город

.

Позакореневе підживлення – як і чим годувати навесні і восени? + Відео | Сад і город 1
Передмова

Своєчасне підживлення полуниці, яка проводиться восени і на початку весни, а також правильний догляд дає додатковий приріст врожаю. Якщо врожай полуниці вас не радує, значить, пора задуматися про те, де ви допускаєте помилки у вирощуванні і що необхідно зробити, щоб збільшити урожай.

Зміст

 • Удобрюємо полуницю восени
 • Як підгодовувати полуницю навесні
 • Зимовий догляд – потрібні експерименти?
 • Які слід дотримуватися обережності при підживленні
 • 1 Удобрюємо полуницю восени

  Сьогодні садівникам надана можливість використовувати велику кількість різних сумішей і окремих видів підгодівлі, які призначені для добрива полуниці, малини, полуниці та інших ягід, вирощуваних на дачній і присадибній ділянці. Практично всі ці препарати, будь то осіння або весняна підгодівля, комплексні. Їх надмірна доза яких може обпалити листя або коріння, а також загальмувати ріст рослини або взагалі призвести до його загибелі. Тому слід бути гранично обережним, застосовуючи комплексні суміші добрив.

  Спочатку необхідно визначити точно, ніж повинна виконуватися підживлення полуниці ранньої осені і якого елемента не вистачить рослині на майбутній рік. Огляньте уважно кожен кущ, щоб визначити його слабкі місця. Бажано, щоб чоловік знав, яку кількість ягід було зібрано з тієї чи іншої грядки, який був смак і розмір. Потім показники можна порівняти з таблицею сортів полуниці і тоді визначити недолік того чи іншого елемента. Наприклад, якщо існує проблема з плодами, то потрібно позакореневе підживлення полуниці такими речовинами, як калій, фосфор і магній, які відповідають за розмір ягід, їх смакові якості і за ту навантаження на кущ, що створює кількість ягід.

  Позакореневе підживлення – як і чим годувати навесні і восени? + Відео | Сад і город 2

  Якщо кущі слабкі, зі світлими плямами на листової пластини, значить, у грунті бракує органічного добрива, тобто звичайного перегною. Вносити його слід восени, але от кількість визначається за зовнішнім виглядом рослин, ніж вони слабкіше, тим більше буде потрібно добрива. Але і робити повністю гнойову грядку теж не слід. У будь-якому випадку кількість перегною не повинно перевищувати 3 кілограма на 1 квадратний метр грядки. Можна розбавити добриво ще і дріжджами, щоб додати в грунт макроелементи. Те ж саме стосується малини та суниці. Більш докладно про те, як виявити проблему нестачі мікро – і макроелементів у ґрунті і правильно її усунути розповідається і показується на відео.

  Також восени можна використовувати золу, яка є не тільки природним стимулятором росту, але й засобом, що захищає полуницю від багатьох мікроорганізмів. Тільки слід брати попіл від згорілого рослинних залишків, дерев або кущів, але ніяк не від побутового сміття або вугілля. Крім цього, зола повинна бути сухою, так як побувала під дощем або іншим способом отримала порцію води зола втрачає, практично, всі корисні властивості. Про корисність золи говорить те, що додавання її в грунт створює нестерпні умови для розвитку грибкових захворювань і розмноження попелиці, робить догляд за рослинами значно простіше.

  Позакореневе підживлення – як і чим годувати навесні і восени? + Відео | Сад і город 3

  Всі добрива слід вносити в міжряддя, на відстань не менше 10 см від самого кущика полуниці, щоб не обпалити її кореневу систему. Як це зробити правильно, можна дізнатися, переглянувши в інтернеті відповідне відео.

  2 Як підгодовувати полуницю навесні

  Якщо восени були виконані всі необхідні роботи по удобренню полуниці та малини, то навесні практично нічого робити не доведеться. Комплексні препарати тривалої дії вже не потрібні, і все, що потрібно буде зробити – це звернути увагу на позакореневі підживлення.

  Перша обробка полуниці навесні робиться відразу ж, як тільки з’являться перші 3 листка. Вони повинні бути повністю розкриті, так як в стадії нирки обробка категорично заборонена. Кращим засобом буде традиційний карбамід, який служить для обробки дерев, малини або суниці. Рекомендована доза повинна бути зменшена в 2 рази, так як полуниця відрізняється слабким сприйняттям хімічних засобів. Деякі також користуються спеціальними дріжджами, які є хорошими стимуляторами росту ягідного куща.

  Позакореневе підживлення – як і чим годувати навесні і восени? + Відео | Сад і город 4

  Наступна весняна обробка малини і полуниці здійснюється безпосередньо перед цвітінням рослини, так як карбамід повинен вивітритися ще до того часу, як квітка розпуститься. Карбамід має досить сильний своєрідний запах, який відлякує різних комах, опыляющих квітучу полуницю і інші ягідні чагарники. А якщо запилення буде недостатнім, то про гарний урожай можна і не мріяти.

  Позакореневе підживлення – як і чим годувати навесні і восени? + Відео | Сад і город 5

  Третій етап підживлення навесні проводиться по листю після закінчення цвітіння, коли плоди ще зелені. Це робиться для того, щоб ягоди набрали потрібну масу і добре визрівали. Підгодівля повинна проводитися не пізніше, ніж за 14 днів до збирання. Якщо з підгодівлею запізнилися або не хочете використовувати хімічні препарати по зелених ягід, підвищити врожайність кущів полуниці можна звичайним видаленням вусиків.

  Позакореневе підживлення – як і чим годувати навесні і восени? + Відео | Сад і город 6

  Заключна весняна підгодівля робиться тільки для молодих кущів, а також для ремонтантних сортів. Однорічні рослини обробляються для того, щоб захистити і підгодувати кореневу систему, а ремонтантні сорти для гарного плодоносіння в жовтні.

  3 Зимовий догляд – потрібні експерименти?

  В останні кілька років фермери вирішили, що підживлення восени і навесні недостатньо, і почали вносити перегній взимку під сніг або безпосередньо перед морозами. Багато садівники скептично до цього ставляться і вважають зимовий догляд за полуницею просто зайвим.

  Позакореневе підживлення – як і чим годувати навесні і восени? + Відео | Сад і город 7

  Що ж дає таке добриво? Вся справа в тому, що період першого етапу розкладання гною становить 3 місяці, за цей час виходить азот, а в грунті залишається фосфор, калій і метали. Все це починає засвоюватися рослинами лише після закінчення трьох місяців. Тобто якщо гній буде внесений у листопаді, то його ефективність проявиться лише в лютому, а якщо дія органічних речовин необхідно в середині весни, то бажано, щоб гній був закладений в січні. Тобто зимовий догляд дає можливість цілий рік отримувати рослинам корисні речовини.

  Позакореневе підживлення – як і чим годувати навесні і восени? + Відео | Сад і город 8

  Недоліком такого способу добрива є висока ймовірність спалити кущі, так як під снігом гній може потрапити на розетку і навесні знищити повністю кущ. Якщо пошукати в інтернеті відео, то можна побачити результат такого неправильного догляду.

  4 Які слід дотримуватися обережності при підживленні

  Головна проблема при позакореневому підживленні – це передозування препаратів. Практично всі недосвідчені “домашні агрономи” прагнуть зробити якомога більше добрив восени і навесні для полуниці, малини або суниці, в надії, що це краще “спрацює”. Використовувати хімічні препарати слід строго по інструкції.

  Позакореневе підживлення – як і чим годувати навесні і восени? + Відео | Сад і город 9

  Ще одна проблема – це поєднання кількох засобів, так як це теж може стати причиною передозування. Тому слід уважно читати склад комплексних добрив і звертати особливу увагу на поєднання даного препарату з іншими Тільки в цьому випадку догляд за ягідними кущами і їх підгодівля буде здійснюватися виключно на благо.

  Позакореневе підживлення – як і чим годувати навесні і восени? + Відео | Сад і город 10

  Підгодівля полуниці та малини – це важливий етап у вирощуванні цих смачних і корисних ягід. Тому, якщо ви розраховуєте на хороший урожай, особливо, коли земельна ділянка не відрізняється якісною грунтом, то без хімічних і органічних компонентів не обійтися.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.