Правильне з’єднання проводів в розподільній коробці | Опалення

.

Зазвичай велика частина проблем у роботі електропроводки виникає з-за того, що було неправильно зроблено з’єднання всіх проводів до електричної розподільній коробці. Це може призвести не тільки до слабкого контакту, але і до повного його зникнення. Джерела споживання повинні безперебійно отримувати електрику, тому якісне з’єднання всіх проводів – один і найбільш важливих етапів у процесі монтажу електропроводки. Ця стаття розповість про те, якими способами можна здійснити з’єднання проводів в розподільній коробці.

Правильне з'єднання проводів в розподільній коробці | Опалення 1

Зміст

 • 1 Для чого призначена розподільна коробка
 • 2 Способи з’єднання проводів
  • 2.1 Використання клемних колодок
  • 2.2 Паяння
  • 2.3 Зварювання
  • 2.4 Скрутка
  • 2.5 Опресовування
  • 2.6 Болтове з’єднання
  • 2.7 Самозажимні з’єднання
  • 2.8 Кабельні стиски

Для чого призначена розподільна коробка

Найголовніше завдання розподільчої коробки – забезпечення якісної пожежної безпеки. Вона допомагає ізолювати з’єднання проводів від горючих матеріалів стін. Також сховавши в ній дроти, можна позбутися їх неестетичного сплутаного виду.

Розподільні коробки поділяються на внутрішні і зовнішні. Перші можна вставити в стіну, а другі призначені для установки на зовнішню поверхню.

Способи з’єднання проводів

Тепер, знаючи функції розподільчої коробки, можна розібратися зі способами з’єднання в ній проводів.

Використання клемних колодок

Застосовувати клемні колодки для підключення електропроводів з алюмінію та міді, так як не буде спостерігатися подальше окислення. Перед тим як придбати клемники, необхідно точно визначитися з величиною струму, що буде проходити в місцях з’єднання, а також з потрібною кількістю монтажних клем в гребінці.

Процес монтажу досить простий. Для початку потрібно взяти колодку з обраним розміром комірки, відрізати необхідну кількість секцій і вставити жили всередину комірки клеми. Потім за допомогою спеціальних гвинтів кожен провідник слід несильно затиснути, попередньо знявши з них ізоляцію і зачистивши поверхню проведення струму.

Правильне з'єднання проводів в розподільній коробці | Опалення 2

Перевага подібних колодок полягає в тому, що будь-який сегмент завжди можна обрізати, а правильне з’єднання електропроводів таким способом дасть в результаті якісний контакт.

Пайка

Такий спосіб вважається одним з найкращих, але передбачає наявність мінімальних знань про процес пайки. Хоча і є спеціальні флюси для з’єднання таким методом електропроводів з алюмінію, доцільніше буде використовувати його тільки для об’єднання проводів з міді.

Правильне з'єднання проводів в розподільній коробці | Опалення 3

Спочатку з електропроводів знімається ізоляція, а потім вони зачищаються до металевого блиску. Розплавляти потрібно не сам метал, а припій, і при цьому стежити за тим, щоб він стікав всередину скручування. Скручені дроти потрібно обробити флюсом або каніфоллю і опустити в паяльну ванну на кілька секунд, після чого дати охолонути природним способом і ні в якому разі не застосовувати для цього воду. Ізолювати скрутку у підсумку можна за допомогою звичайної ізоляційної стрічки.

Зварювання

Цей метод настільки ж гарний, як і попередній, при цьому час на нього зовсім не вплине, так як результат виходить у вигляді цілісного дроти. Застосовуються такі способи для з’єднання проводів з міді.

Правильне з'єднання проводів в розподільній коробці | Опалення 4

Схема дій схожа з методом, пов’язаних з пайкою. Як і завжди для початку з електропроводів знімається невеликий відрізок ізоляції. Далі виконується їх скручування, після чого вона підрізають так, щоб залишилося не більше 5 див. Потім зверху встановлюють тепловідвідні затискач з міді і підключають «масу» апарату для зварювання. Заряджений в держак кінчик вугільного олівця потрібно піднести до кінця скрутки і тримати протягом пари секунд. Результат обмотати ізолентою. Протягом зварювання можна проводити за допомогою і змінного і постійного струму.

Скрутка

З’єднання проводів може бути здійснене і шляхом скручування. Цей спосіб вважається одним з самих старих і простих, адже для його виконання достатньо мати при собі лише ніж і плоскогубці.

Головне, під час скручування пам’ятати про те, що скручуватися обов’язково повинні відразу обидва електропроводи, а ось обвивати один навколо іншого не можна. Також неприпустима скручування електропроводів з різних матеріалів.

Правильне з'єднання проводів в розподільній коробці | Опалення 5

При необхідності можна проводити одночасну скрутку декількох проводів. Зазвичай їхня кількість не перевищує шести, а багатожильні дроти завжди перероблені в одножильні. Якщо ж важливо скрутити мідний і алюмінієвий примірники, дріт з міді попередньо слід залужить припоєм.

Правильне з'єднання проводів в розподільній коробці | Опалення 6

Виконуємо правильно роботи з монтажу електропроводки в квартирі.
А також, як правильно виконується відкрита електропроводка.

Опресовування

Відомі різні способи з’єднання проводів, але самим суперечливим вважається метод їх обпресування. З одного боку, він дуже популярний, адже роз’єднати або деформувати результат не вийде. Але також цей спосіб має безліч нюансів типу вибору інструменту або гільз для процедури.

Правильне з'єднання проводів в розподільній коробці | Опалення 7

Сам процес може складатися з вдавлювання або місцевого обтиснення. І мідні і алюмінієві дроти обробляються спеціальною змазкою, що зменшує тертя і ризик пошкодження. Перед тим як з’єднати дроти, їх потрібно вставити в гільзу так, щоб вони стикалися, при цьому місце стикування повинно знаходитися строго посередині гільзи. Після проведення обпресування місце з’єднання необхідно якісно ізолювати.

Болтове з’єднання

Найбільш саморобний вид з’єднання з усіх можливих. Для його втілення в життя потрібно обзавестися болтом та гайкою необхідних розмірів, шайбами, гайковими ключами і ізоляцією.

Для початку на піддослідних проводах робляться невеликі петлі, відповідні діаметру болта. Потім схема збирається за таким планом дій: шайба, зверху накладається петля електропроводу з міді, знову шайба, петля дроту з алюмінію, шайба, а заключній буде гайка. Вона затягується як можна сильніше, щоб результат не розбовтувався. Вся електропровідна частина з’єднання замотується ізолюючим матеріалом.

Спосіб відрізняється від інших тим, що не відбувається безпосереднього об’єднання мідних і алюмінієвих провідників.

Правильне з'єднання проводів в розподільній коробці | Опалення 8

Самозажимні з’єднання

Самозажимні клемники (пружинні) вважаються найбільш сучасними помічниками в процесі з’єднання електропроводів в розподільній коробці. Вони не вимагають якихось вузькопрофільних знань і спеціалізованих інструментів. При необхідності такі пристрої завжди можна розкласти і дістати потрібний дріт. Також багато хто з подібних затискачів володіють такою перевагою, як наявність пасти всередині, перешкоджає утворенню окислення проводів з міді і алюмінію.

Правильне з'єднання проводів в розподільній коробці | Опалення 9

Єдиний мінус такого з’єднання – не можна використовувати його при передачі великого струму або потрібно вибирати тільки вкрай вузькоспеціалізовані різновиди клемників. Також попередньо необхідно дізнатися, чи підходять вони для багатожильних проводів.

Кабельні стиски

Кабельні затискачі також відомі під назвою «горіх», використовуються багатьма. Воліють їх завдяки можливості не розрізати магістральний провідник.

Правильне з'єднання проводів в розподільній коробці | Опалення 10

Схема дій включає в себе наступні етапи. Спочатку розбирається корпус затискача за допомогою якого-небудь тонкого інструменту. Далі, електропроводи зачищаються, а болти на плашках стисків послаблюються. В заздалегідь підготовлені пази потрібно вставити електропроводи і, якщо вони створені з різних матеріалів, між ними слід покласти пластинку. У підсумку необхідно затягнути болти так, щоб не пошкодити різьблення і вкласти плашку в «горіх», корпус якого збирається в первинний вигляд.

Таким чином, електрична проводка завжди зобов’язана бути правильно організованою. Будь-яка схема з’єднання проводів в распредкоробке повинна бути ретельно продумана. Головне, пам’ятати про те, що кожен спосіб, крім метод з використанням клемників, повинен закінчуватися уважною ізоляцією проводів.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.