Правильний догляд за паркетною дошкою і паркетом — спосіб зберегти покриття | Ремонт

.

Паркетна дошка — багатошаровий матеріал на основі натурального дерева, що підходить для пристрою практичного, теплого, натуральної підлоги. Продовжити термін служби допоможе правильний догляд за паркетною дошкою з дотриманням рекомендацій фахівців і використанням спеціально розроблених для цих цілей коштів.

Правильний догляд за паркетною дошкою і паркетом — спосіб зберегти покриття | Ремонт 1

Як і за іншим покриттям, потрібно доглядати за паркетом, причому особливо ретельно

Зміст

 • 1 Що потрібно знати про загальні правила догляду?
 • 2 Олійно-воскове покриття дошки — особливості експлуатації та догляду
 • 3 Воскової пів — особливості використання та догляду
 • 4 Профілактика для підлоги з восково-масляним покриттям
 • 5 Лаковані поверхні — як правильно доглядати?
 • 6 Які засоби використовують для догляду за дерев’яною підлогою?
 • 7 Корисні поради по догляду за паркетом і дошкою
 • 8 Прості відновлювальні дії проводять?

Що потрібно знати про загальні правила догляду?

Загальний догляд означає делікатну експлуатацію підлоги на основі паркетної дошки з захистом його від вологи, механічних пошкоджень і регулярним прибиранням з дотриманням вимог виробника.

Забезпечити захист покриття від подряпин, сколів і залисин допоможуть прості заходи. Так, наприклад, ніжки меблів не будуть дряпати покриття, якщо наклеїти на них невеликі накладки з повсті. Якщо це меблі на рухомих роликах, врятувати становище допоможуть спеціальні пластикові килимки з прозорих матеріалів.

Правильний догляд за паркетною дошкою і паркетом — спосіб зберегти покриття | Ремонт 2

Існують навіть спеціальні дизайнерські насадки з повстю, які при бажанні або необхідності можна легко зняти

Враховуючи, що паркет з натурального дерева піддається абразивного впливу піску, заносимого в приміщення з вулиці, необхідно продумати пристрій захисної зони. Підійдуть знову ж спеціалізовані килимки двох видів:

 • жорсткі;
 • м’які.

Перші будуть збирати тверді частинки, другі — не допустять поширення по підлозі рідкої грязі в негоду.

Що стосується догляду, то для загального прибирання достатньо буде м’якої щітки або пилососа з висувною щіткою, не здатної подряпати покриття. Періодично необхідно проводити вологе прибирання з використанням злегка змоченою у воді м’якою дрантя.

Ні в якому разі не можна допускати заливання покриття водою навіть, якщо є сильно забруднені ділянки. Для видалення їх використовують спеціальні засоби, про які більш докладно нижче.

Олійно-воскове покриття дошки — особливості експлуатації та догляду

Щоб правильно доглядати за паркетом, потрібно точно знати, які засоби використовувалися для його фінішної обробки. Якщо мова йде про олійно-воскових складах, то тут є певні нюанси. Таке покриття при нанесенні на поверхню дошки не утворює собою плівку, а лише вбирається порами дерева, захищаючи його від вологи і бруду.

У разі необхідності відновлення паркетної дошки з таким шаром захисту, шліфують вимагають того ділянки, після чого повторно обробляють маслом, повторюючи процедуру кілька разів.

Для вологого прибирання підлоги з масляно-восковою пропиткою найкраще підходять мильні розчини. Ганчірку не можна занадто мочити, крім того, рухати її рекомендується паралельно волокнам дерева.

Правильний догляд за паркетною дошкою і паркетом — спосіб зберегти покриття | Ремонт 3

Завжди перед очищенням поверхні потрібно вивчити способи і засоби її очищення

Проводять вологе прибирання нечасто, а лише по мірі необхідності. Щоб підлога остаточно висох після обробки його залишають не менш ніж на півгодини, після чого використовуючи універсальні засоби по догляду за паркетом полірують для посилення захисних властивостей і додання покриттю естетичного вигляду.

Чим більше навантаження на покриття з паркетної дошки або паркету, тим частіше потрібно проводити його оновлення. Так, наприклад, якщо мова йде про громадському приміщенні, то реконструкція знадобиться не рідше, ніж один раз у шість місяців. У квартирах і приватних будинках, де ретельно стежать за покриттям, слідуючи рекомендаціям по догляду та експлуатації, досить буде поновлення один раз на рік і навіть рідше.

Восковий пів — особливості використання та догляду

Воскове покриття для підлоги накладає певні зобов’язання по догляду за ним. Щоб розуміти, як доглядати за паркетом під захисним шаром з воску, потрібно знати про його властивості реагувати на ті чи інші випробування в процесі експлуатації. Так, наприклад, вологе прибирання покриття не дасть належного ефекту через відразливою будь-яку вологу поверхні. Саме тому результативною стане тільки сухе прибирання з допомогою спеціальних коштів на основі воску або розчинника при необхідності.

Мильні розчини, що включають до складу лугу, неприпустимі. Контакт їх з покриттям, обробленим воском, приведе до зміни його колірної гами.

Правильний догляд за паркетною дошкою і паркетом — спосіб зберегти покриття | Ремонт 4

Чим дбайливіше експлуатувати і чистити поверхню, тим довше вона прослужить і збереже привабливий виглядПрофілактика для підлоги з восково-масляним покриттям

Профілактичне обслуговування підлоги залежить від строку та інтенсивності його експлуатації. У перший рік після монтажу покриття обробляють кожні три місяці в такому порядку:

Правильний догляд за паркетною дошкою і паркетом — спосіб зберегти покриття | Ремонт 5

 • чистять;
 • протирають вологою ганчіркою;
 • дають час висохнути;
 • просочують маслом;
 • видаляють надлишки масла серветкою;
 • дають час висохнути (добу);
 • наносять віск для захисту.

З настанням наступного року періодичність обробки скорочується і проводиться у міру потреби.

Правильний догляд за паркетною дошкою і паркетом — спосіб зберегти покриття | Ремонт 6

Занадто часта чистка підлоги також може негативно позначитися на стані поверхні паркетуЛаковані поверхні — як правильно доглядати?

Щоб продовжити термін експлуатації паркету з лаковим покриттям також потрібно дотримуватися певні вимоги щодо догляду і профілактичному обслуговуванню. Незалежно від стійкості паркетного дерева і якості паркетного лаку, використаного для його обробки, з часом поверхня зноситься, втратить естетичний зовнішній вигляд із-за тріщин, сколів, потертостей.

Максимально зберегти лаковий паркетна підлога красивим і новим допоможе регулярна обробка захисними засобами. Сьогодні — це поліролі з вмістом воску і речовини на основі лаку і води.

Правильний догляд за паркетною дошкою і паркетом — спосіб зберегти покриття | Ремонт 7

Профілактика також важлива, як і планова чистка паркету

Профілактичні заходи також можуть розглядатися як догляд за паркетом, продовжує термін його служби. Так, наприклад, для відновлення втраченого блиску поверхні і видалення невеликих плям підійде спеціальний склад «освіжувач». Полірування поверхні не рідше ніж раз на кілька місяців дозволить підсилити його захист від вологи.

Повне оновлення такої підлоги проводять не раніше, ніж через 12 років після активної експлуатації з циклюванням, шліфуванням та повторною обробкою лаковими сумішами. Можливо, що відновлення знадобиться раніше, якщо доглядати за паркетною дошкою належним чином було нікому і ніколи, наприклад, в приміщеннях громадського призначення.

Які засоби використовують для догляду за дерев’яною підлогою?

Спеціально для догляду та відновлення паркету і паркетної дошки були розроблені засоби і препарати, що спрощують задачу, але найголовніше — безпечні для натурального дерева. Якщо мова йде про розчини для миття, то їх називають клінерами. Так само, як і класична побутова хімія, вони реалізуються в концентрованому вигляді. Склади не шкодять паркету, допомагають якісно очищати його без патьоків і розлучень. Нижче найвідоміші з них.

Правильний догляд за паркетною дошкою і паркетом — спосіб зберегти покриття | Ремонт 8

Одне з найпопулярніших засобів для догляду за паркетом

Вважається, що лідирує на ринку засіб для догляду на паркетом, як в домашніх умовах, так і в приміщеннях громадського призначення американського виробництва під назвою Aqua Sport Wood Flor Cleaner. Слідом за ним йде іспанський аналог Rubi, практично не відстає українське засіб проти жирних плям на дереві Glutoclean Pufas і німецький концентрат, що містить віск для полірування поверхні — Thomas Floor Pro.

Вибір на користь доступного для кожного звичайного мильного розчину передбачає дотримання деяких тонкощів в процесі використання. Мило має бути з невеликим вмістом лугу, рідким, розведеним з водою. Ганчірка для вологого прибирання обов’язково повинна бути м’якою, з пружним ворсом. Ідеальне рішення — спеціальні ганчірки з мікрофібри або повсті з високим рівнем поглинання.

Корисні поради по догляду за паркетом і дошкою

Максимально спростити догляд за паркетом покритих лаком або маслом, можна, дотримуючись загальних порад:

 • Мити підлогу потрібно тільки паралельно волокнам (як вже було зазначено вище).
 • Кашпо з рослинами не можна ставити на підлогу не тільки з-за боязні його забруднити, але і із-за скупчення під ним конденсату.
 • Захисні насадки на меблі, домашні «шкарпетки» для тварин з кігтями, килимки — все це захистить покриття.
 • Рівень вологості в приміщенні потрібно підтримувати в діапазоні від 30 до 60%.
 • Рівень температури — 20-24 градусів Цельсія.
 • Для чищення і відновлення використовувати тільки спеціалізовані препарати, не намагаючись вдаватися до народних методів.
 • Простий, але важливий нюанс — домашнє взуття не тільки для тварин, але і для людей. Це повинні бути м’які, не дряпають поверхню взуття без підборів.

  Правильний догляд за паркетною дошкою і паркетом — спосіб зберегти покриття | Ремонт 9

  Не забудьте запастися тапочками для гостейПрості відновлювальні дії проводять?

  Якщо при всіх стараннях, захистити паркет так і не вдалося, потрібно переходити до радикальних заходів. Відколи й подряпини, численні подряпини і плями, особливо багаторічні видалити з локальним ремонтом окремої ділянки не завжди представляється можливим.

  У випадках, коли нічого не допомагає, рішенням стане циклювання. Процедура ця ефективна і нескладна. Проводять її декілька раз за весь період експлуатації покриття. Число циклеваний, допустимих для паркету, залежить від якості і типу деревини і товщини лицьового шару. Найбільша кількість допустимої циклювання — 7 разів, найменше — 1 раз.

  Для обробки використовують спеціальні машинки, делікатно знімають кілька міліметрів, ушкодженого шару. Їх простіше взяти в оренду, ніж купити. Як варіант, варто розглядати і замовлення послуг фахівців, в арсеналі яких є необхідне для шліфування та обробки поверхні обладнання, інструменти, а також досвід, навички і бажання повернути покриттю первісний вигляд у встановлені терміни.

  Правильний догляд за паркетною дошкою і паркетом — спосіб зберегти покриття | Ремонт 10

  Циклювання — процедура нешвидка і витратна, тому краще не доводити підлогу до такого стану, заздалегідь добре за ним доглядати

  Фахівці також можуть проконсультувати щодо того, як покрити паркетну дошку і ніж після ремонту для продовження терміну її використання в залежності від рівня навантажень, допоможуть навчитися самостійно справлятися з дрібним ремонтом підлоги, використовуючи лак, масло, спеціальні суміші на основі паркетної крихти і клею для вирішення проблем з вм’ятинами та подряпинами.

  На закінчення відзначимо, що правильний і дбайливий догляд з періодичним оновленням паркетної підлоги в термін продовжить період його служби на кілька десятків років.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.