Проекти дачних будиночків для постійного та тимчасового проживання + Відео | Сад і город

.

Проекти дачних будиночків для постійного та тимчасового проживання + Відео | Сад і город 1
Передмова

Комусь заміське житло зводять забудовники або зовсім привозять готову битовку на вантажній платформі, інші господарі воліють робити все своїми руками, як проекти невеликих дачних будиночків, так і самі житлові споруди.

Зміст

 • З чого починаються проекти дачних садових будиночків?
 • Індивідуальний або готовий проект невеликого дачного будиночка 6х6?
 • Маленький дачний будиночок – який проект дешевше?
 • Незвичайні проекти дачних садових будиночків – робимо ескіз з фото
 • 1. З чого починаються проекти дачних садових будиночків?

  В основі всього, що стосується зведення житла, лежить бажання майбутнього домовласника оточити себе комфортом. Саме тому будь-який задум будівництва нового заміського котеджу, дачного або для постійного проживання у ньому, починається з планування приміщень. Обробка ж, утеплення стін і вибір матеріалу на покрівлю розглядається в другу і третю чергу. Так з чого ж краще почати планування розміщення кімнат? Розглянемо всі чинники, які потрібно врахувати.

  В першу чергу майбутню споруду потрібно зорієнтувати по сторонах світла. Чи хочете ви, щоб ваші вікна заглядало сонце на сході, чи вам більше подобається милуватися перед сном заходами? Зробіть знімки з передбачуваного місця розташування будинку і подивіться на фото, якими будуть види з вікон. А також подумайте, може бути, спальню краще розташувати з тінистій боку? Не зайве згадати, звідки зазвичай у вашій місцевості обрушуються шквали, житлові кімнати краще облаштувати з підвітряного боку, щоб уникнути протягів і выхолаживания приміщень взимку. Але давайте будемо послідовні.

  Проекти дачних будиночків для постійного та тимчасового проживання + Відео | Сад і город 2

  Беремо аркуш паперу і схематично, нехай навіть кружечками, відзначаємо розташування приміщень. Вхідні двері, а значить і передпокій, краще орієнтувати в бік воріт або хвіртки в паркані, що огороджує ділянку. Далі згадуємо, які кімнати потрібні на першому поверсі. В першу чергу це буде вітальня, яку можна запланувати правіше або лівіше передпокої, тобто, якщо ганок виходить на південь, то вікна залу будуть звернені на схід або на захід. Втім, ніщо не заважає розташувати вітальню в глибині будинку, щоб її вікна виходили на протилежний бік вхідних дверей.

  Також на першому поверсі можуть розташовуватися кабінет, невелика спальня, бібліотека або більярдна (або те і інше в одному приміщенні) і, звичайно ж, кухня. Столову можна поєднати з вітальнею або ж зробити кухонний блок просторіше і поставити обідній стіл там. Не забувайте і про господарських приміщеннях, зокрема, про пральні та комори, хоча і те, і інше нескладно поєднати з ванною кімнатою, яка теж обов’язково повинна бути на першому поверсі. Біля неї не зайве зробити котельню.

  Проекти дачних будиночків для постійного та тимчасового проживання + Відео | Сад і город 3

  Зрозуміло, всі перераховані приміщення зовсім необов’язково намагатися помістити в будинок повним списком, цілком достатньо, щоб на першому поверсі була невелика кухня з коморою, поєднана з вітальнею, частково винесеною на терасу, а також крихітний кабінет і санвузол. Тобто орієнтуйтеся на площу забудови, яка може бути обмежена розмірами 6х6 метрів. На такому просторі ви навряд чи уместите більше 2-3 просторих, або 4 крихітних кімнат. Якщо хочете більше, можливо, варто подумати про цокольному поверсі.

  2 Індивідуальний або готовий проект невеликого дачного будиночка 6х6?

  Отже, ви намалювали ескіз, можливо навіть повноцінний план будинку з мансардою. І що з ним робити? Нести в проектне бюро, якщо ви готові до великих витрат і у вас необмежений бюджет, виділений на забудову. Індивідуальні архітектурні проекти коштують досить дорого, особливо з урахуванням побажань майбутніх домовласників, адже фахівцям потрібно врахувати масу тонкощів, щоб дачний будиночок не склався вже через годину, як картковий. Часто ескізи замовників неодноразово оскаржуються, оскільки там, де повинна бути несуча стіна, господарями інший раз замислюється наскрізний камін.

  Проекти дачних будиночків для постійного та тимчасового проживання + Відео | Сад і город 4

  Набагато зручніше і, звичайно, дешевше спробувати по намальованому вами планом підібрати схожий варіант, розглядаючи типові проекти невеликих дачних будиночків. Перевага такого підходу в тому, що ви одразу бачите фото будівлі, яка має вийти в результаті. Крім того, немає необхідності витрачати фінанси на розробку проекту, а при виборі каркасного або щитового будинку з мансардою, завдяки заводському виробництву стінових панелей, будівництво значно спрощується. І немає причин шкодувати, що споруда буде типовий, сьогодні існує така кількість готових проектів, що, цілком можливо, що на десятки кілометрів навколо не буде схожого будинку.

  Проекти дачних будиночків для постійного та тимчасового проживання + Відео | Сад і город 5

  Проекти дачних будиночків для постійного та тимчасового проживання + Відео | Сад і город 6

  3 Маленький дачний будиночок – який проект дешевше?

  При будівництві дачі своїми руками кожен намагається заощадити хоч на чомусь, щоб залишилися кошти на посадки, і щоб сім’я не відчувала б нестачі в грошах. Мабуть, самим бюджетним рішенням буде глинобитна мазанка, якщо, звичайно, когось влаштує відпочинок в сарайчику. Із саману можна скласти і повноцінний будинок з габаритами 6х6, причому такий, що буде проситися на фото. Але це вимагає, по-перше, майстерності, а по-друге, знову ж таки необхідний опрацьований фахівцями проект, так і професіоналів, які мають кваліфікацію в саманній будівництві, дуже мало. Тому звернемося до інших варіантів.

  З доступних конструкцій в першу чергу варто згадати типові щитові будиночки. Їх виробляють на заводах, відразу комплектуючи всіма необхідними деталями, включаючи брус для каркаса і панелі для стін, підлоги і стелі. Ще нижче вартість може бути тільки у побутовки, яка точно також збирається прямо на ділянці з готових елементів, причому на її установку може знадобитися всього один день. Відрізняються ці 2 типи будівель довговічністю, яка набагато вище у каркасно-щитових будинків, і комфортабельністю, яка у побутівок трохи більше, ніж у хозблоков. Є й ще одна відмінність: нерідко зустрічаються проекти каркасних дачних будиночків з мансардою.

  Проекти дачних будиночків для постійного та тимчасового проживання + Відео | Сад і город 7

  Більш дорогий, але все ще досить бюджетний тип житла – дерев’яний зруб або будинок з бруса, в тому числі і клеєного. Звичайно, далеко не кожен власник заміського ділянки може собі дозволити придбати півсотні колод, але все-таки, відкладаючи пару років гроші або взявши кредит, цілком можна влаштувати грандіозне будівництво. Тимчасово можна поставити на дачі і битовку. Перевага житла з колоди або бруса незаперечно, коли справа стосується надійності і довговічності. Якщо каркасний будинок простоїть 50 років, то дерев’яний буде служити цілий вік.

  І, нарешті, будівництво з каменю – найдорожче, що займає найбільшу кількість часу. Навіть при розмірах 6х6 такий дачний будиночок складно будувати своїми руками, проекти вимагають участі фахівців. І основна складність, так само як і головна відмінність в тому, що кам’яного будинку потрібно потужний заглиблений фундамент, у якому не потребують вищеперелічені типи. Одне тільки це значно збільшує вартість будівлі. Кладка будівельних блоків в свою чергу вимагає набагато більше людино-годин, ніж підняття вінців в зрубі або зборка каркаса щитового будиночка з мансардою.

  Проекти дачних будиночків для постійного та тимчасового проживання + Відео | Сад і город 8

  Придбавши комплект для каркасного котеджу, зовсім не обов’язково оплачувати його складання фахівцями, до деталей додається детальна схема збирання, тобто все можна зробити своїми руками.

  4 Незвичайні проекти дачних садових будиночків – робимо ескіз з фото

  Кожен власник заміського ділянки хоче його прикрасити, причому не тільки квітами і альтанками, але також і житловою забудовою. Тому зовсім необов’язково розглядати типові проекти і ставити звичайну коробку 6х6 під двоскатним дахом з мансардою. У світі налічується чимало вкрай незвичайних будинків, і, можливо, вам довелося побачити такий і зробити знімок на пам’ять. Що ж, візьміть фото за основу і зробіть щось схоже своїми руками, додавши щось від себе.

  Проекти дачних будиночків для постійного та тимчасового проживання + Відео | Сад і город 9

  Наприклад, ви колись милувалися будівлею, виконаним у стилі кубізму, як ніби хтось грав в тривимірний тетріс і кидав фігури, як попало. Те ж саме можна зробити за допомогою декількох звичайних морських контейнерів. В цілях економії на дорогих матеріалах стіни можна зробити практично цілком з вітринного скла. Якщо ви готові до того, що ваша дача буде прозорою, зробіть подвійне засклення у поєднанні з добре продуманим опаленням дачного будинку, і навіть взимку в такому житлі не буде холодно. Правда, навряд чи подібну конструкцію можна буде забезпечити мансардою.

  Проекти дачних будиночків для постійного та тимчасового проживання + Відео | Сад і город 10

  При певній вправності і навіть початкових знаннях теслярської та столярної справи можна спорудити непоганий будинок 6х6 із звичайних будівельних піддонів. Головне в цьому випадку – постаратися якомога краще утеплити дачу, нехай навіть пінопластом, а також укласти гідроізоляцію, оскільки щілини в піддонах – звичайне явище. Надійні стіни можна скласти своїми руками з чого завгодно. Зокрема, по всьому світу налічується чимало житлових будинків з порожніх закритих пластикових чи скляних пляшок, які скріплюються між собою звичайним цементним розчином шляхом заливання його в опалубку. Фото таких будівель пробуджують ентузіазм у багатьох дачників.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.