Прополка мотоблоком ділянки – які нюанси потрібно враховувати? + Відео | Сад і город

.

Прополка мотоблоком ділянки – які нюанси потрібно враховувати? + Відео | Сад і город 1
Передмова

З настанням весни бур’яни ростуть набагато швидше городніх культур і тому часто повністю захоплюють грядки, але цього можна уникнути, якщо своєчасно виконується прополка мотоблоком або культиватором.

Зміст

 • Що ефективніше: прополювання міжрядь культиватором або мотоблоком?
 • Як робиться прополка великого городу мотоблоком
 • Наскільки придатний культиватор для частої прополки бур’янів?
 • 1 Що ефективніше: прополювання міжрядь культиватором або мотоблоком?

  Коли рослини висаджені в грунт, вона досить пухка, але після дощів і поливів обов’язково просідає, ущільнюється. Але якщо в подібних умовах городні рослини розвиваються гірше, то бур’янам такий грунт – не перешкода, навпаки, їх із твердої землі набагато важче висмикувати. Саме тому необхідна регулярна прополка, яку також називають культивацією, тобто розпушуванням грунту з підрізанням кореневої системи бур’янистих трав.

  Прополка мотоблоком ділянки – які нюанси потрібно враховувати? + Відео | Сад і город 2

  Але вручну це робити складно, особливо на великій ділянці, тому потрібно вибрати культиватор або мотоблок для прополки бур’янів. Порівняти їх можливості можна за допомогою відео. Два цих механічних агрегату схожі між собою тим, що забезпечені фрезами для розпушування грунту. Однак в іншому між ними різниця дуже велика. Зокрема, як це ясно з назви – культиватор призначений виключно для розпушування, глибина якого залежить від тяжкості механізованого помічника.

  Прополка мотоблоком ділянки – які нюанси потрібно враховувати? + Відео | Сад і город 3

  Мотоблок універсальний і придатний для різних способів обробітку ґрунту, включаючи оранку, боронування, підгортання, а прополка бур’янів для нього є однієї з функцій. Варто взяти до уваги, що на невеликій ділянці перший з вищезгаданих агрегатів зручніше, зважаючи більшої маневреності, другий же за рахунок штатного навісного обладнання має велику зону охоплення.

  2 Як робиться прополка великого городу мотоблоком

  Найголовніше – правильно оцінити обсяг майбутньої роботи. Якщо у вас солідний наділ, культиватором його ви не подужаєте, тому, аби не купувати два механізму, зупиніть вибір на мотоблоці і подумайте про навісному обладнанні. Правильно підібране пристосування для прополки дозволить вам впоратися з роботою швидко і, що важливо, якісно. Можна використовувати типову фрезу для проходу міжрядь, але набагато ефективніше “лапи”, які встановлюються так, щоб розпушувати грунт у міжряддях під потрібним кутом атаки. Зазвичай використовуються кілька ножів, взаємно перекривають зони охоплення сусідніх.

  Прополка мотоблоком ділянки – які нюанси потрібно враховувати? + Відео | Сад і город 4

  Прополка мотоблоком ділянки – які нюанси потрібно враховувати? + Відео | Сад і город 5

  Інший варіант – сегментна або ріжуча скоба. Перша за своєю конструкцією нагадує потрійну сапу чи сапу з трьома або п’ятьма робочими поверхнями. Принцип дії той же, що і ручного інструменту – захоплення невеликого шару землі розташованими під кутом лезами і підрізання коренів бур’янів при обробці міжрядь. Дуже непогано проявляють себе так звані “їжаки” – спарені під невеликим кутом один до одного колеса, забезпечені по крайках короткими стрижнями, які, вгризаючись у землю при обертанні такого пристосування, висмикують коріння бур’янистих трав. Існує чимало відео, як відбувається прополювання городу мотоблоком.

  Прополка мотоблоком ділянки – які нюанси потрібно враховувати? + Відео | Сад і город 6

  3 Наскільки придатний культиватор для частої прополки бур’янів?

  Якщо у вас невелика дачна ділянка, потужна техніка для обробітку землі не знадобиться. Наприклад, при наявності декількох грядок і теплиці достатньо взяти легкий агрегат, а щоб розпушувати землю на парі соток, знадобиться культиватор середньої та великої тяжкості. У будь-якому випадку, якщо взяти перший-ліпший механізм, у вашому розпорядженні майже напевно будуть тільки фрези. Навісне обладнання випускають не тільки до мотоблоків, але і до культиваторів, але далеко не до всіх моделей. Тому постарайтеся заздалегідь подивитися відео презентації різних виробників садової техніки.

  На сьогоднішній день можна придбати бензиновий або електричний культиватор, перший важче, і вихлопи неабияк забруднюють повітря, другий екологічніше, але не автономний – за ним треба тягнути кабель.

  Прополка мотоблоком ділянки – які нюанси потрібно враховувати? + Відео | Сад і город 7

  У більшості випадків навісне обладнання для садової техніки доводиться виготовляти самостійно, або переробляти дешеві кустарні моделі. Найпростіше зробити плоскоріз, який представляє собою довгу поперечно орієнтовану смугу металу, заточену по передній крайці. Але таке пристосування не придатне для обробки грядок, їм зручніше працювати на рівній поверхні. Тому прополка важким мотокультиватори міжрядь найчастіше виконується пристосованої дисковою бороною, яка цілком успішно справляється з подсеканием коренів бур’янів.

  Прополка мотоблоком ділянки – які нюанси потрібно враховувати? + Відео | Сад і город 8

  Також до появи сходів, а часто і до підгортання городу придатна сітчаста борона. Її можна використовувати як з культиватором, так і з мотоблоком. В залежності від того, наскільки важкий використовується тяглової механізм, потрібно розрахувати відповідне кількість ланок і, відповідно, зубців. Це необхідно для того, щоб опір руху вперед за рахунок занурення стрижнів в землю не перевищила потужність агрегату. Техніку роботи з навісним обладнанням можна побачити в численних записах на відео.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.