Причини загоряння лампочки акумулятора Форд Фокус 2 на приладовій панелі | Авто

.

Експлуатація автомобіля буде в радість тільки в тому випадку, якщо він працює справно. Це дозволить почувати себе впевнено та комфортно. Одним з основних чинників стабільної роботи Фокуса 2 є справний і заряджений акумулятор. На жаль, проблеми з АКБ зустрічаються досить часто з цілого ряду причин. Що означає, коли на приладовій панелі Форд Фокус 2 горить акумулятор? Про що може свідчити ця лампочка?

Для початку зазначимо, що, за логікою, такий сигнал говорить про несправності батареї. Однак це може бути просто якась помилка, яка сама по собі зникне при подальшій експлуатації. Якщо ж гарячий акумулятор на приборку залишається, то потрібно шукати причину. Про основні поломки, які призводять до виникнення цього сигналу, ми розповімо трохи пізніше. Але зараз давайте поговоримо про те, як працює акумулятор і за рахунок чого підтримується його заряд.

Форд Фокус два оснащений генератором, який приводиться в дію двигуном. Оскільки АКБ на автомобілі повинен постійно поповнювати свій заряд, то саме генератор виробляє потрібну енергію.

Акумулятор використовується для забезпечення енергією автомобіля і різних його систем. За допомогою цього пристрою здійснюється запуск двигуна, і виконуються інші процеси. Коли ж машина заведена і генератор досягає певних обертів, то цього досить, щоб повністю забезпечити енергією автомобіль і заповнити заряд АКБ.

Якщо на приладовій панелі загорілася лампочка акумулятора, то це є сигналом до того, що зарядка у нього відсутня.

Як зрозуміти, що це означає несправність? Коли включається запалювання, на приборку з’являється безліч лампочок, у тому числі горить акумулятор. Після запуску двигуна вони всі повинні згаснути, а якщо лампа АКБ продовжує горіти, то проблема все-таки є.

Наступний етап – визначення проблеми і її усунення. Зазначимо, що для недосвідчених автолюбителів, які погано розбираються в пристрої машини, самостійно знайти несправність буде досить складно. Справа в тому, що можливих варіантів досить багато. Деякі з них можна визначити візуально, в той час як інші вимагає виконання певних ремонтних робіт. Наприклад, коли потрібно розбирати генератор, то це краще довірити професіоналам. Якщо що-то зробити неправильно, то це може тільки посилити проблему і привести до появи більш складних несправностей.

Причини загоряння лампочки акумулятора Форд Фокус 2 на приладовій панелі | Авто 1

Основні причини

Причини загоряння лампочки акумулятора Форд Фокус 2 на приладовій панелі | Авто 2Отже, якщо на приборку початку спалахує лампа АКБ, то цьому можуть бути 4 основні причини:

  • обрив ременя генератора;
  • руйнування щітки;
  • поломка реле;
  • обмотка статора.

Давайте більш детально розглянемо кожну з них. Коли на приладовій панелі горить відповідна лампочка, це означає, що акумулятор недостатньо заряджається. За підзарядку відповідає генератор, який працює від двигуна. Коли ж починає крутитися генератор, він передає вироблювану енергію не тільки на живлення електричних приладів, але і на поповнення заряду АКБ.

У конструкції генератора використовується звичайний електричний мотор. Коли він обертається, відбувається вироблення енергії. Коли працює двигун автомобіля, через ремінь він передає своє обертання на генератор. У разі, коли цей ремінь обривається, акумулятор більше не заряджається, а на приладовій панелі Фокуса 2 загоряється лампочка АКБ. Це і є основною причиною, а тому при виникненні сигналу про несправності, в першу чергу потрібно перевірити ремінь ГРМ.

Якщо проблема не в паску, то потрібно продовжувати пошуки. Наступна за популярністю причина може бути в руйнуванні щітка генератора. Вал генератора складається з спеціальних графітових щіток. Вони відповідають за виробництво енергії, але з часом щітки можуть приходити в непридатність з-за природного зносу. Це призводить до того, що енергія не буде вироблятися, а акумулятор не буде заряджатися. В результаті на приборку може з’явитися індикатор заряду батареї. Вирішується це шляхом заміни щіток генератора.

Проблема може бути і в інших частинах пристрою. Приміром, в реле. Це деталь, яка регулює рівень напруги, що подається. Якщо ж воно ламається, то батарея не буде отримувати заряд, що призведе до появи лампи батареї на приладовій панелі. Проблема вирішується дуже просто – замінивши реле генератора, акумулятор буде отримувати заряд, і помилка виникати не буде.

Генератор в своїй конструкції має вал, який називають статором. Зовнішня частина має мідну обмотку, яка може пошкоджуватися. Коли вона обривається, то це може призвести до того, що пристрій не зможе передавати енергію на акумулятор. У такій ситуації генератор буде вести себе так, ніби він робочий. Однак фактично він не буде виробляти енергію. Заміна непроста, оскільки потрібно повністю розібрати механізм.

Ремонт генератора Форд Фокус2Ford focus 2 зняття аккумулятораКак міняти акумулятор (корисні поради від РДМ-Імпорт)RU| Абетка АКБ: Як правильно замінити акумулятор?Горить лампа зарядки акумулятора