Пристрій підлог з паркету — технологія правильного укладання | Ремонт

.

Чітке розуміння того, яким є пристрій підлог з паркету, допоможе у проведенні робіт з монтажу своїми руками навіть без наявності відповідних досвіду і навичок. Якісний паркетна підлога передбачає підготовку підстави. З чого складається процес пристрою підстави і як правильно укладати паркет на стяжку? Про це нижче.

Пристрій підлог з паркету — технологія правильного укладання | Ремонт 1

Перед укладанням паркетної підлоги необхідно підготувати хорошу підставу

Зміст

 • 1 Стяжка під паркет — пристрій і особливості підготовки
 • 2 Що таке «чорний» стать і як його роблять?
 • 3 Як виконується гідроізоляція — особливості монтажу
 • 4 Монтаж паркетної підлоги на стяжку — як правильно?

Стяжка під паркет — пристрій і особливості підготовки

У більшості випадків під паркет укладають цементно-піщану стяжку. Як варіант варто розглядати і пристрій «чорного» підлоги з дерева, що монтується на лаги. Головна вимога, що пред’являється до стяжки — рівна поверхня. Для виміру її використовують двометрову рейку, відштовхуючись від того, що просвіти між поверхнею стяжки і рейки повинні бути не більше 2 мм, з ухилом її до 0,2%.

Будь-які дефекти поверхні усуваються на етапі підготовки стяжки. Це важливо зробити, так як в противному випадку доведеться додатково шліфувати фінішний шар покриття, що зменшить шар дошки, а, отже, скоротить термін її служби.

Наступна не менш важлива вимога до стяжки — міцність на стиск. Показник повинен дорівнювати не менш ніж 150 кгс/кв. див. Досягти такого показника дозволить використання цементно-піщаної суміші марки М150 або марки М300.

Якщо прокладка комунікацій не передбачена, то мінімальний шар стяжки — 40 мм. Повної готовності така стяжка досягне тільки через місяць після укладання. У випадках, коли потрібно отримати якісну стяжку швидше, вибір роблять на користь її швидковисихаючих, але більш дорогих варіантів.

А ось будівельні фени для прискорення процесу сушіння використовувати не рекомендується, так як в цьому випадку неминуче деформування поверхні. Втім, невеликі тріщини неминучі навіть при природньому процесі просушування, тому потрібно бути готовими до додаткових робіт по заделыванию їх за допомогою спеціальних складів.

Пристрій підлог з паркету — технологія правильного укладання | Ремонт 2

Для якісного укладання паркету необхідно застосовувати якісні суміші

Зручний і продуманий варіант — підкладка з високими властивостями звукоізоляції. Щоб уникнути утворення сітки тріщин у цьому випадку, єдино правильним варіантом стане використання сверхкрепкой суміші М300.

Наступна вимога до стяжки — низький рівень вологості. Це важливий момент, оскільки мова йде про укладання дерева, якості якого можуть суттєво знизитися із-за контакту з рідиною. Чим менших показників рівня вологості вийде досягти, тим стабільніше і довговічніше виявиться паркетна підлога.

Для перевірки рівня вологості використовують спеціальний прилад. Прискорити процес висихання допоможе укладання гідроізоляційного матеріалу по перекриттю з заводом на стіни кімнати для запобігання контакту стяжки з вологою, що надходить з їх поверхні.

Що таке «чорний» стать і як його роблять?

«Чорний» або чорнова підлога — підстава під паркет, закріплене на дерев’яних дошках чи брусках. Поверхня формується з фанерних листів або відповідної товщини дощок. Так само, як і до стяжки, до чорнової підлоги пред’являють ряд вимог:

 • низький рівень вологості;
 • звукоізоляція;
 • міцність;
 • рівна поверхня.

Рівень вологості підлоги не повинен перевищувати 12%, міцність ж багато в чому залежить від відстані між дошками і їх перетину. Кріплять лаги на основу за допомогою саморізів, для вирівнювання поверхні використовують дерев’яні клини, шліфувальні суміші. Оптимальний варіант — монтаж пластикових болтів-стійок, за рахунок здатності до обертання яких можна домогтися ідеально рівного підстави.

Для підвищення рівня звукоізоляції використовують перлітовий пісок або звичайний керамзит. Матеріалами заповнюють простір між лагами. Додатково застосовують звукоізолюючу, частіше пробкову, прошарок.

Пристрій підлог з паркету — технологія правильного укладання | Ремонт 3

Пристрій підлог з паркету — технологія правильного укладання | Ремонт 4

«Чорний» пол — хороша альтернатива стяжки під паркет

Фанерний чорнову підлогу встановлюють у два шари таким чином, щоб кожен верхній лист накривав стики нижніх. Для з’єднання шарів використовують саморізи, дюбель-цвяхи або клей.

Головна перевага «чорного» підлоги — монтаж без мокрих процесів, що дозволяє прискорити процес з можливістю влаштування підоснови з відмінними показниками звукоізоляції і рівнем товщини.

Як виконується гідроізоляція — особливості монтажу

Правильна конструкція паркетної підлоги передбачає пристрій якісної гідроізоляції між покриттям з дерева і стяжкою. Цей шар необхідний для компенсації «зрушення» дерева в результаті перепадів рівня вологості в приміщенні. В якості гідроізоляції використовують:

 • плівку з поліетилену;
 • плівку з поліпропілену;
 • поліпропіленову плівку з фольгированной поверхнею.

Матеріал зможе захистити покриття від водяної пари, не допустить потрапляння вологи у основу підлоги в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.
Більш практичним і надійним варіантом гідроізоляційного шару вважається поліуретанова двокомпонентна грунтовка. Вона дорожче, ніж плівка, і вимагає додаткового використання спеціального клею, зате забезпечує відмінну адгезію, підвищуючи експлуатаційні властивості підлоги.

Пристрій підлог з паркету — технологія правильного укладання | Ремонт 5

В якості гідроізоляції можна використовувати плівку або поліуретанову двокомпонентну ґрунтовку

Для влаштування підкладки підходить стійка до вологи фанера товщиною від 12 до 20 мм. Товщину підбирають залежно від товщини паркетної планки. Чим вона більше, тим відповідно товщі має бути фанера.

У процесі укладання між листами фанери залишають невеликі зазори (до 5 мм), необхідні для компенсації лінійного розширення-стиснення. Встановлюють листи аналогічно цегельній кладці — зі зміщенням швів, додатково кріплять цвяхами. Готову фанеру шліфують, домагаючись ідеальної висоти поверхні без різких перепадів.

Монтаж паркетної підлоги на стяжку — як правильно?

Заслуговує уваги пристрій паркетної підлоги безпосередньо на стяжку. Поверх виконує захисні властивості грунтовки наносять клей на основі МС-полімерів без вмісту розчинників або вологи.

Завершує композицію паркет. Як тільки планки стабілізуються, на що, як правило, йде близько двох-трьох тижнів, переходять до фінішного етапу — шліфування. До цього обов’язково шпаклюють щілини і поглиблення, що утворилися в процесі, використовуючи суміші з деревної паркетної пилу з водними розчинами або розчинами.

Підготовлений паркетну підлогу шліфують для додання йому правильної геометрії, попередньо ретельно очищаючи планки. Готова поверхня покривається масляним або лаковим складами. Важливо купувати ці кошти у виробника паркету.

Лак використовується частіше ніж масло, так як він краще справляється із захистом дерева від стирання, утворюючи на ньому шар плівки. Зазвичай це суміші на основі розчинників і звичайної води. Виділяють декілька їх варіантів для створення глянсовою, матовою, напівматовою поверхні з відтінком або без кольору.

Пристрій підлог з паркету — технологія правильного укладання | Ремонт 6

Фінальний штрих після укладання паркетної підлоги — шліфування і покриття лаком

Наносять лак на поверхню підлоги після грунтування його спеціальним лаковим складом у кілька шарів. Число шарів регламентується виробником підлоги. Зазвичай вона варіюється від 2 до 7 з обов’язковим шліфуванням перед останнім шаром, а також між ними, якщо їх більше п’яти.

Готовим підлога може вважатися після повного висихання фінішного покриття — через 10 діб. Але навіть після цього терміну, підлоги потрібно буде дати час встоятися перед тим, як відчувати його властивості в процесі активної експлуатації.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.