Рододендрон – укриття на зиму або споруджуємо «барліг» квітці + Відео | Сад і город

.

Рододендрон – укриття на зиму або споруджуємо «барліг» квітці + Відео | Сад і город 1
Передмова

Багато прихильниць квітів мають на своїй ділянці клумбу з рододендроном і знають про важливість його укриття на зиму. Але не всяка господиня робить це правильно. Спробуємо розібратися, як правильно проводити захисні заходи, і вивчимо наочне відео.

Зміст

 • Особливості рододендрона
 • Потрібно захищати рододендрон на зиму?
 • Підготовчий етап
 • Вибираємо спосіб утеплення
 • 1 Особливості рододендрона

  Для початку скажемо пару слів про особливості цієї екзотичної рослини. Існує безліч різновидів чагарнику, і дуже важливо знати, який саме сорт рододендрона прикрашає ваш садовий ділянка, так як всі типи по-різному реагують на кліматичні умови. Адже існують карликові та високорослі, морозостійкі і, навпаки, дуже ніжні, вічнозелені і скидають листя на зимовий період.

  Рододендрон – укриття на зиму або споруджуємо «барліг» квітці + Відео | Сад і город 2

  Тому вибір рослини повністю повинен залежати від клімату вашого регіону, і тільки в цьому випадку його цвітіння буде рясним і тривалим. Найкраще переносять зими середньої смуги даурський, катевбинский, японський, кавказький і рододендрон жовтий. А ось сильних вітрів бояться практично всі представники цього чудово квітучої рослини, тому, підбираючи ділянку, слід враховувати наведений факт.

  Рододендрон – укриття на зиму або споруджуємо «барліг» квітці + Відео | Сад і город 3

  2 Потрібно захищати рододендрон на зиму?

  Це питання досить спірне, так як чагарник росте на Камчатці, в Сибіру, гірській місцевості північної Америки і Сахаліні, що славляться дуже холодними зимами. Причому в тих краях він зустрічається в дикій природі, і, відповідно, ніхто за ними не доглядає і тим більше не вкриває з настанням холодів. Якщо кущ досить сильний і здоровий, то цілком може витримати і мінусову температуру, деякі ж морозостійкі сорти виживають навіть коли за вікном -35 °С.

  Рододендрон – укриття на зиму або споруджуємо «барліг» квітці + Відео | Сад і город 4

  Однак потрібно зазначити, що на сьогоднішній день існує дуже багато видів, виведених селекціонерами в тепличних умовах, і ось вони похизуватися такою стійкістю не можуть. Тому рекомендується утеплювати молоді саджанці хоча б протягом перших трьох років незалежно від сорту, щоб рослина пройшов акліматизацію і добре зміцніла. Далі ж догляд залежить від того, наскільки морозостійка порода була посаджена, і яка переважно погода панує за вікном. Якщо на зимовий період цей представник флори скидає листя, то він, швидше за все, досить морозостійкий, вічнозелені ж, навпаки, більш примхливі і бояться сильних заморозків.

  Рододендрон – укриття на зиму або споруджуємо «барліг» квітці + Відео | Сад і город 5

  3 Підготовчий етап

  Отже, перш ніж обговорити, як правильно вкрити рододендрон на зиму, слід поговорити про підготовчих роботах, які проводяться завчасно ще восени. У них входить підживлення, мульчування торфом і спорудження каркаса майбутньої міні-теплиці. Дуже корисно удобрити рослини калієм, це допоможе визріти абсолютно всім приростам. А ось від азотних підживлень слід відмовитися, щоб не давати волю молодим паросткам. Крім того, рекомендується вводити залізо й колоїдну сірку. При найменших натяках на грибкові захворювання негайно обробіть зовнішню частину куща розчином мідного купоросу.

  Рододендрон – укриття на зиму або споруджуємо «барліг» квітці + Відео | Сад і город 6

  Рододендрон – укриття на зиму або споруджуємо «барліг» квітці + Відео | Сад і город 7

  Також потрібно знати, що цей представник флори сильно боїться скупчення талої води біля кореневої системи. Тому ще восени слід зробити спеціальну канавку, яка забезпечить відвід всій зайвої вологи. Для мульчування відмінно підходить сухий торф, соснова тирса і опад. Пласт має бути близько десяти сантиметрів, при цьому гарненько слід вкривати саме околокорневое простір. З настанням холодів шар мульчі можна трохи збільшити настільки, щоб він покривав підстави нижніх бічних гілок.

  Рододендрон – укриття на зиму або споруджуємо «барліг» квітці + Відео | Сад і город 8

  Ні в якому разі не здійснюйте підрізування восени і не забудьте гарненько поливати рослину до тих пір, поки грунт не почне промерзати, так як дуже часто рододендрони гинуть саме з-за нестачі вологи, а не через поганий морозостійкості. Особливо це стосується вічнозелених представників, листя яких випаровують рідина круглий рік. Проігнорувати цю процедуру можна тільки в тому випадку, якщо осінь видалася дощовою. Не забудьте зробити надійний захист від вітру, причому в такому догляді потребують не тільки молоді, але і зрілі рослини.

  4 Вибираємо спосіб утеплення

  Щоб краще зрозуміти, як укрити рододендрон на зиму, обов’язково подивіться відео в нашій статті. Але для початку слід розібратися зі способом, яким вам буде зручніше скористатися. Отже, вибір методу утеплення, як уже не раз згадувалося, залежить від сорту і віку чагарнику. Так, молоденькі однорічні кущики накривають картонною коробкою, попередньо добре замульчував грунт навколо стебла. Для циркуляції повітря слід зробити отвори в купе, а захистить спресовану папір від промокання плівка. Крім того, можна спорудити своєрідний “будиночок” з ялинового лапника. Сіно і солому краще не використовувати, так як в них заводяться гризуни.

  Надмірне укриття призводить до запреванию, і рослина загине. Починати проводити роботи по укриттю слід не раніше, ніж температура навколишнього середовища опуститься до позначки -9 °С.

  Наступний метод – створення міні-теплиці. У цьому випадку над кущем попередньо встановлюють металеві або пластикові дуги, краще зробити це ще ранньої осені, а з настанням холодів на каркас натягується захисний матеріал мінімум в два шари. В основному знайшли своє застосування штучні агротекс, лутрасил та ін. Але можна також використовувати ялиновий лапник з сухим листям.

  Рододендрон – укриття на зиму або споруджуємо «барліг» квітці + Відео | Сад і город 9

  Розмір каркаса повністю залежить від величини чагарнику. Між рослиною і утеплювачем має бути відстань мінімум 15 див. В іншому випадку, прогнувшись під шаром снігу, матеріал може пошкодити гілки. Ще не бажано зіткнення і з-за того, що лутраксил буде остигати і в місцях дотику спровокує більше обмерзання. Дуги ж зазвичай встановлюються через 35 см один від одного. Також зверху обраного матеріалу укладається ще і шар плівки, вона стане надійним захистом від поривів вітру, і від промокання.

  Щоб зміцнити конструкцію, слід добре присипати краю агротекса з плівкою грунтом або ж покласти на них цеглини, загалом, підійде будь-який важкий предмет. Один з торців отриманого тунелю зашивається наглухо, а ось другий залишається вільним, щоб забезпечити циркуляцію повітря, закривається він тільки з приходом постійних морозів. До переваг такого укриття слід віднести ще й додатковий захист від палючого весняного сонця, здатного завдати листя чагарнику небажані опіки.

  Рододендрон – укриття на зиму або споруджуємо «барліг» квітці + Відео | Сад і город 10

  Якщо часу і бажання споруджувати тепличку немає, можна просто присипати рослина снігом або укрити сухим листям, з низькорослими видами проблем виникнути не повинно, а от гілки високих чагарників слід просто пригнути до землі. В принципі, конструкції захисних “будиночків” для рододендронів можуть бути різними, деякі ідеї можна побачити на нашому відео. Головне, щоб укриття було досить легким, надійним, звичайно ж, теплою і перешкоджало проникненню вітрів і вологи.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.