Розсада полуниці з насіння і розеток – способи вдалою розсади + Відео | Сад і город

.

Розсада полуниці з насіння і розеток – способи вдалою розсади + Відео | Сад і город 1
Передмова

Розсада полуниці знайдеться в кожному спеціалізованому магазині – вже дуже люблять дачників і садівників цю ягідну культуру. Посадка полуниці взимку, заготівля насіння на розсаду, зберігання розсади полуниці – про це і не тільки в нашій статті.

Зміст

 • Розсада полуниці – як отримати паростки з насіння?
 • Як зберегти розсаду – зберігання полуниці взимку без наслідків
 • Як зберегти кущі на грядці – правила посадки
 • 1 Розсада полуниці – як отримати паростки з насіння?

  Для вирощування на ділянці певного сорту полуниці ви можете скористатися насінням для розсади. У цього способу є ряд переваг:

  • зберігати насіння можна досить довго;
  • віруси їм не страшні;
  • заготовити насіння можна самостійно або купити готові;
  • за допомогою насіння можна зберегти і розмножити полуницю будь-яких сортів (можна лише гібриди);
  • легко підібрати сорт;
  • можна вирощувати в домашніх умовах.

  Розсада полуниці з насіння і розеток – способи вдалою розсади + Відео | Сад і город 2

  Якщо на вашій ділянці вже є полуниця, то для вибору матеріалу слід звернути увагу на добре розвинені кущі. Вони повинні в останні роки давати хороший врожай. Вибираєте стиглі, неушкоджені ягоди правильної форми – насіння на зберігання і посів можна брати лише з середньої частини, вони великі, з розвиненим зародком. Такий посадковий матеріал швидко дасть хорошу розсаду, посадка в грунт дозволить отримати міцні кущики і надалі ви будете мати відмінний урожай.

  Розсада полуниці з насіння і розеток – способи вдалою розсади + Відео | Сад і город 3

  Для одержання насіння необхідно зробити просту операцію – зрізати верхній шар м’якоті, в якій міститься насіння. Розкладаємо його на папері і даємо підсохнути. Далі отриману масу перетираємо в долонях і отримуємо насіння. Це і є ваш готовий посадковий матеріал. Для зберігання його потрібно перемістити в скляну тару. До висівання насіння потрібно пройти спеціальну процедуру взимку – за 3 місяці до посадки їх поміщають в місце, де температура знижена до 3 градусів тепла. Щоб насіння не висохли, потрібно трохи підливати воду і кожні два тижні перемішувати. Перед посівом посадковий матеріал слід трохи підсушити.

  2 Як зберегти розсаду – зберігання полуниці взимку без наслідків

  Тепер перейдемо до процесу висівання. Приступати до нього слід у січні-лютому. Необхідно насипати на дно дерев’яного ящика трохи дрібного гравію або керамзиту, шаром у 2 див. Поверх цього дренажу засипають шар родючої землі (10-15 см) і трохи його ущільнюють. Після цього робимо кілька борозенок глибиною менше одного сантиметра і поливаємо водою. Висівають насіння в борозенки і прикривають шаром грунту в 1 див.

  Розсада полуниці з насіння і розеток – способи вдалою розсади + Відео | Сад і город 4

  Розсада полуниці з насіння і розеток – способи вдалою розсади + Відео | Сад і город 5

  Розсада дуже чутлива до вологи, любить хороше освітлення і тепло. Для отримання хороших результатів важливо, щоб грунт в ящику завжди був трохи вологим, тому як якщо земля пересохне, то розсада може загинути. При правильному підході ви можете отримати перші сходи вже через 3 тижні після посіву. З цього моменту світло обов’язковий для ваших рослин. Також необхідно постійно дотримуватися і температури в 23-25 градусів тепла.

  Розсада полуниці з насіння і розеток – способи вдалою розсади + Відео | Сад і город 6

  Після того, як у вашої розсади з’явилися перші листочки, необхідно провести пікетування у горщики або ж у велику ємність, де між сіянцями можна буде забезпечити відстань мінімум 3 див. Але врахуйте, що посадка у грунт на даному етапі заборонена. Лише коли на ваших рослинах з’являться мінімум 5 листочків, їх можна буде пересадити на постійне місце зростання. Приблизний час для такої процедури – кінець травня.

  3 Як зберегти кущі на грядці – правила посадки

  Використовуючи насіння, можна виростити будь негибридный сорт. Прийміть до уваги, що полуниця, вирощена таким чином з насіння, висаджується в грунт не надто глибоко. Посадка полуниці відбувається таким чином, щоб верхівкова брунька не була засипана. Не варто забувати про це – ризикуєте втратити рослина. Втім, є й ще одна небезпека – якщо ваша полуниця була посаджена неглибоко, то від постійного поливу можуть вийти на поверхню коріння. Не допускайте цього, інакше розсаді загрожує загибель.

  Якщо ви вирішили вибрати метод використання розеток для висадки, то ще в середині літа ви повинні відібрати у маточних рослин найбільш сильні і добре розвинені розетки. Висаджені на садових грядках, вони повинні бути на відстані приблизно 15 сантиметрів один від одного. Між рядами слід витримати всі 20-25 сантиметрів.

  Розсада полуниці з насіння і розеток – способи вдалою розсади + Відео | Сад і город 7

  Розсаду поливають і підгодовують, грунт розпушують, вусики видаляють, як прибирають і недорозвинені листя у рослин. До серпня залишають максимум 4 листочка. Навесні слід позбутися не тільки від засохлих листя, але і від нових пагонів, щоб вони не послабили кореневу систему.

  Врахуйте, що найперша розетка біля материнського куща при вегетаційному розмноженні полуниці – найсильніша, сама повноцінна.

  Розсада полуниці з насіння і розеток – способи вдалою розсади + Відео | Сад і город 8

  Майте також на увазі, що полуничну розсаду бажано брати від тих молодих кущів, яким тільки рік або два. Тоді і врожай буде високим. Якщо полуничним кущах більше трьох років, то від такої розсади слід відмовитися, так як врожайність буде низька, ягоди – дрібними. При виборі розсади звертайте увагу на ту, де є три добре розвинених листків на невеликому черешку. Верхівкова нирка при цьому не повинна бути пошкоджена. Зверніть увагу і на корінь – він повинен бути цілим і неушкодженим.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.