Ручні граблі від маленьких до великих розмірів – як вибирати правильний садово-городній інвентар + Фото, відео | Сад і город

.

Ручні граблі від маленьких до великих розмірів – як вибирати правильний садово-городній інвентар + Фото, відео | Сад і город 1
Передмова

Коли потрібно злегка розпушити і розрівняти землю, переворошить скошену і просушивающуюся траву, згребти сіно в купу, прибрати листя з газону – використовуються ручні граблі, без яких все це зробити практично неможливо.

Зміст

 • Найпоширеніші типи грабель
 • Як працювати граблями – вчимося разом
 • Різноманітність моделей сільськогосподарських грабель
 • Трохи цікавого про граблях
 • 1 найпоширеніші типи грабель

  Конструкція перших грабель була до крайності проста. Для поверхневого розпушування грунту використовувалася або корч з кількома зігнутими відростками коренів, або гілка з обрубком стовбура, на якому було кілька коротких сучків. Логічно, що листя тоді згрібати не було необхідності через відсутність навіть найменшого поняття про ландшафтному дизайні. Зрозуміло, фото таких примітивних знарядь не існує, в музеях є приблизні ескізи.

  Ручні граблі від маленьких до великих розмірів – як вибирати правильний садово-городній інвентар + Фото, відео | Сад і город 2

  Надалі інструмент для грабления грунту виготовляли з дерева шляхом виточування дерев’яних зубів та забивання їх в отвори, виконані в поперечний брусок – “хребет”. Такі вироби використовуються і сьогодні. Згідно назві розглядуваного інвентарю, звучали і так звані спеціальності працівників: гребщик або гребчиха, від слова згрібати, гребти. Існувало таке поняття, як сгромаживание трави після скошування, звідси пішли назви виконують цю роботу: громадильщик або громадильщица.

  У сільській місцевості ще в ходу ці слова, але вживаються все рідше, оскільки сьогодні використовується все більше різновидів великих сільськогосподарських грабель для тракторів. З ручного інвентарю першість за популярністю віддано металевим зубчастим граблях, які виготовляються штампуванням у великих кількостях. Дерев’яні складніше у виготовленні (необхідно виточувати окремо зуби і потім вставляти їх в “хребет”), але вони дешевше, оскільки вартість деревини нижче.

  Ручні граблі від маленьких до великих розмірів – як вибирати правильний садово-городній інвентар + Фото, відео | Сад і город 3

  З пружних прутків виготовляються різні моделі віялових грабель, які дуже зручні для очищення від листя газону та прибудинкової галявини, а також прибирання ділянки в цілому. У землевласників в ходу і численні варіанти невеликих пластикових грабель для розпушування землі в теплиці, в квіткових горщиках, на клумбах. Вибрати їх можна з фото у каталогах.

  2 Як працювати граблями – вчимося разом

  Як правило, будь-садовий інвентар для роботи з землею забезпечений довгою ручкою, відноситься це і до шабель, за винятком хіба що невеликих пластикових моделей. Здебільшого даним інструментом доводиться працювати в саду, серед кущів та інших посадок, тому і потрібен досить довгий держак. Рух граблями завжди виконується на себе. Спочатку інструмент викидається вперед, після захоплення трави, листя або грудок землі підтягується.

  Ручні граблі від маленьких до великих розмірів – як вибирати правильний садово-городній інвентар + Фото, відео | Сад і город 4

  При розрівнюванні пухкої грунту допускається чергування рухів, спрямованих на себе і від себе. Нерідко граблями, розбивають великі грудки землі, після скопування городу лопатою для цієї мети зручні плоскі повернені зубці. Листя і скошену траву краще згрібати і ворушити інструментом з широкими плоскими зубцями, проміжки між якими більш вузькі.

  Зручно виконувати подібні роботи за допомогою фрезерующих двосторонніх грабель, шилообразная часта гребінка зубів в одному ряду дозволить чистити газони від листя і гальки, а більш рідкісні плоскі ножі допоможуть видалення моху і трави. Такі граблі іноді забезпечуються коліщатками на торцях поперечного “хребта” для зниження вкладаються в руху зусиль, що на фото виглядає вельми незвично. Для щоденного догляду за садом, квітниками, прибудинкової галявиною ефективніше використовувати один з двох типів віялові граблі. Розрізняють пластинчасті і дротяні.

  Ручні граблі від маленьких до великих розмірів – як вибирати правильний садово-городній інвентар + Фото, відео | Сад і город 5

  Перші виконані з вузьких пружних смужок металу, вони злегка пружинять при роботі, що дозволяє здійснювати прибирання на місцевості з великою кількістю нерівностей. Дротяним моделям надається велика жорсткість, що дозволяє працювати на рівних ділянках з високими корисними посадками, не пошкоджуючи їх стебла і листя. Руху будь-яким типом віялових грабель можна виконувати як поздовжні, вперед і до себе, так і поперечні – з боку в бік, тримаючи їх вертикально.

  Ручні граблі від маленьких до великих розмірів – як вибирати правильний садово-городній інвентар + Фото, відео | Сад і город 6

  3 Різноманітність моделей сільськогосподарських грабель

  На невеликій ділянці розрівнювати розпушування землі, розбивати грудки, збирати в стожки траву після прополки можна і ручним садовим інструментом. Але якщо мова заходить про декілька десятків соток, знадобиться як мінімум легка техніка і відповідні пристосування до неї. Ось в таких випадках як раз і використовуються граблі сільськогосподарські, великі – для тракторів, і маленькі – як навісне для мотоблоків. Спільного з ручним інвентарем у них тільки і є, що зуби, кількість яких, втім, збільшено в більшу сторону.

  Ширина бруса з насадженими зубами сягала від 2.17 до 2.74 метра проти ручних, робоча зона яких становить від 10 до 73 сантиметрів. Колись при обробці великих площ (подрібнення грудок після оранки перед сівбою, прибирання сіна і колосків у стожки) не обходилися без кінних граблів. На рамі встановлювалося навісне пристосування з довгими вигнутими зубами, яке наводилося у робочий чи неодружений положення за допомогою спеціального підйомного снаряда.

  Рама встановлювалася на колеса, а вся конструкція прицеплялась до кінської упряжі допомогою дишла, або постачалась оглоблями, попереду було сидіння для робочого, що керує конем. Найбільшою популярністю користувалися різні моделі англійських грабель для кінної тяги. Все це обладнання можна побачити в музеях на фото. Сьогодні на важку техніку навішуються зовсім інші пристосування.

  Ручні граблі від маленьких до великих розмірів – як вибирати правильний садово-городній інвентар + Фото, відео | Сад і город 7

  Приміром, важко переоцінити ефективність і продуктивність бічних роторних грабель, які складаються з кількох коротких гребінок з довгими зубцями, бруси яких розходяться променями від встановленого в центрі ротора. Встановлюється таке обладнання як мінімум однією парою, з зустрічним обертанням до центру, але таких парних пристроїв може бути і 5-6 на двох винесених під невеликим кутом в сторони штангах. Такими граблями можна ворушити і валковать сіно, обертати вже готові валки, сдваивать їх в один, а при необхідності і розкидати.

  Також висока продуктивність і іншого типу бічних грабель – колісно-пальцевих, ефективність яких забезпечується не тільки власним обертанням, але і швидкістю ходу трактора. Конструкція даних пристосувань більш складна: на базі колеса по зовнішній стороні обода встановлені пружинні пальці. Їм надано нахил проти обертання, завдяки чому трава або сіно легко відкидається.

  Такі колеса встановлюються секціями по 5-6 штук на розташовані клином штанги, в залежності від напрямку яких, сгребаемые стебла або колосся збираються у валки або, навпаки, розкидаються. Але найбільш простою і зручною є поперечна модель грабель, в основі яких лежить рама на колісному ходу, прицепляющаяся до трактора або мотоблоку, в залежності від розмірів пристосування.

  Ручні граблі від маленьких до великих розмірів – як вибирати правильний садово-городній інвентар + Фото, відео | Сад і город 8

  Поперечний хребет може повертатися навколо своєї поздовжньої осі, піднімаючи і опускаючи довгі вигнуті зуби. Для очищення останніх передбачені жорстко закріплені в середньому горизонтальному положенні прутки, по одному на секцію з десятка зубів. Коли сгребаемое сіно накопичується під дугами зубів, спрацьовує гідравліка підйомного вузла, і брус повертається, граблі піднімаються і звільняють валок. На мотоблоці повертати “хребет” доводиться вручну спеціальним важелем.

  У бічних грабель валки укладаються, тягнучись по ходу руху, а в поперечних – сгребаются перпендикулярно щодо ходу трактора.

  4 Трохи цікавого про граблях

  Садовий інвентар може приймати досить оригінальну форму, але рідко викликає подив. Інша справа – нестандартне використання пристосувань зі звичними назвами. Наприклад, існує практика розширення функціоналу звичайної ручної коси за рахунок грабель, які кріпляться до рукоятці вище леза. За допомогою цього доповнення набагато простіше укладати в рівні снопи колосся скошеного жита чи пшениці.

  Ручні граблі від маленьких до великих розмірів – як вибирати правильний садово-городній інвентар + Фото, відео | Сад і город 9

  Називається це пристосування грабками і забезпечується особливо довгими зубцями, з-за чого віддалено нагадує вила для копки землі. Правда, сьогодні фермери знають про таке інвентарі хіба що по фото. Ще в давні часи ліс забезпечував селян не тільки грибами, але і ягодами. І було б помилкою вважати, що жінки, вирушаючи за чорницею або брусницею, обривали ягідки поштучно, так вони втрачали б надто багато часу і не встигали вести господарство.

  Для збору “врожаю” на лісових галявинах використовувалися спеціальні пристосування – грабилки. Вони найбільше схожі на совок з розташованої по крайці гребінцем, однак, це одна з різновидів ручних грабель. У минулому цей інвентар виготовлявся з дерева, такі екземпляри збереглися здебільшого на фото, сьогодні існують кустарні моделі з металу. Недолік грабилки в тому, що разом з поспевшими ягодами обираются з кущів і нестиглі.

  Ручні граблі від маленьких до великих розмірів – як вибирати правильний садово-городній інвентар + Фото, відео | Сад і город 10

  Ще один цікавий варіант грабель не має до сільського господарства ніякого відношення. У них немає звичного бруса, зуби розташовані навколо обертового циліндра кількома рядами, всередині розташовані потужні магніти. Крім циліндричної, існує і плоска різновид, з коліщатками на кінцях поперечки з зубцями. Використовуються ці граблі слідчими карного розшуку для пошуку металевих предметів на місці злочину в складних умовах, в калюжах і багнюці. Тобто дане пристосування до сільської місцевості непряме відношення має, оскільки найчастіше в таких граблях необхідність виникає за містом.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.