Садова Тачка одноколісна – вибираємо варіант для малих вантажів + Відео | Сад і город

.

Садова Тачка одноколісна – вибираємо варіант для малих вантажів + Відео | Сад і город 1
Передмова

Коли ящик або мішок потрібно перемістити на невелику відстань, сильна людина підніме його на плече або потягне волоком, але не з будь-якою вагою можна впоратися – тому краще, якщо під рукою буде садова тачка одноколісна.

Зміст

 • Якою повинна бути садова тачка одноколісна
 • Як використовується будівельна тачка одноколісна
 • Зміцнюємо і підсилюємо садові одноколесные візки
 • 1 Якою повинна бути садова тачка одноколісна

  Насипний вантаж вручну не відтранспортувати і великі навантаження не всім по плечу, а протягувати через город чи сад конвеєрну лінію з ковшами – дорого і нераціонально. Тому на сьогоднішній день ще не придумали нічого кращого, ніж одноколісна тачка садова. Чому мова йде саме про одне колесо, коли дві штуки або навіть дві пари дадуть більш ефективний розподіл навантаження і збільшать стійкість кузова? Вся справа в маневреності, оскільки навіть двоколісний модель досить складно покатати між грядками і швидко розвернутися з нею теж не вийде. Чим більше колесо, тим легше візок долає нерівності, її менше трясе. В якості шини може бути використана лита гума або камера з проектором.

  Садова Тачка одноколісна – вибираємо варіант для малих вантажів + Відео | Сад і город 2

  Самий легкий хід у тачки з встановленим на втулці колеса підшипником, але він повинен бути надійно захищений від впливів – інакше буде ржавіти, а від пилу його може заклинити.

  Садова Тачка одноколісна – вибираємо варіант для малих вантажів + Відео | Сад і город 3

  Матеріали потрібно вибирати виходячи з потреб – тобто, якщо вам потрібен легкий візок для перевезення невеликих вантажів, зупиніться на моделях з пластмасовими кузовами. Вони досить надійні і, головне, дешеві, хоча й недовговічні – з часом пластик може потріскатися. Якщо потрібна висока міцність – наприклад, для будівельних робіт на ділянці, то знадобиться тачка з металевим кузовом. Для захисту від корозії вона може бути оцинкованої або покритої порошковою фарбою – другий варіант кращий, оскільки цинкове покриття легко дряпається.

  Садова Тачка одноколісна – вибираємо варіант для малих вантажів + Відео | Сад і город 4

  2 Як використовується будівельна тачка одноколісна

  Придбавши вперше садову візок, має одну точку дотику із землею, не рахуючи опор, не поспішайте приступати до роботи з нею – з незвички буде важко зберігати баланс, що серед грядок може призвести до деякого збитку посадкам. Тому спочатку треба пристосуватися, визначити для себе центр тяжкості тачки. Бажано попередньо змоделювати ситуацію попадання колеса в яму або наїзду на перешкоду, адже в такий момент кузов може за інерцією перекинутися вперед, розсипавши, наприклад, добрива для городу. Проте це можна використовувати для спорожнення тачки, якщо потрібно висипати вантаж в строго певне місце. Якщо ямок немає, при нахиленні візка вперед потрібно упертися в колесо підошвою взуття проти відкату.

  Садова Тачка одноколісна – вибираємо варіант для малих вантажів + Відео | Сад і город 5

  Слід пам’ятати, що навантажена одноколісна візок легше провалюється в бруд, ніж модель з опорою на два протектора. Щоб уникнути цього, в дощову погоду, а також після рясного випадання опадів, рекомендується прокладати між грядками на городі, а також на розпушування грунту в саду, дощаті містки. Можна просто укласти нестроганные дошки, котити по ним тачку буде набагато легше, ніж по розмоклому землі, так і бруд на протектор не налипне. Розворот в будь-яку погоду краще робити не по дузі, коли кузов може нахилитися вбік, а на одному місці, обертаючи візок навколо нерухомого колеса.

  Садова Тачка одноколісна – вибираємо варіант для малих вантажів + Відео | Сад і город 6

  3 Зміцнюємо і підсилюємо садові одноколесные візки

  Незважаючи на високу міцність, оцинкований листовий метал все ж достатньо тонкий, його товщина рідко перевищує два міліметра, тому при перевезенні будівельних матеріалів на зразок цегли або рваного каменю може виникнути деформація кузова. Щоб уникнути бажано заздалегідь зміцнити візок. Кожна рукоятка у будь одноколесной моделі зазвичай кріпиться до корпусу трьома болтами, один з яких припадає на днище кузова, а два – на задню стінку. Всього виходить шість болтів. Відкручуємо їх, від’єднуючи, таким чином, опори і колесо. За формою днища вирізаємо фрагмент з більш товстого листового металу (можна взяти 3-міліметровий), так, щоб краї на кілька сантиметрів можна було зігнути на бокові і передній борти кузова, а на задній – трохи вище отворів під кріплення.

  Садова Тачка одноколісна – вибираємо варіант для малих вантажів + Відео | Сад і город 7

  Притискаємо накладку на днищі до кузова, відзначаємо розташування отворів і свердлимо. Потім з того ж металу вирізаємо смугу, що дорівнює периметру верхнього краю бортів. Перфорируем її дрилем з кроком в 10 сантиметрів, ближче до правого краю, ліву злегка загинаємо і надпиливаем в місцях поворотів стінки кузова. Гнемо смугу в кільце неправильної форми і накладаємо на борт зсередини, на якому відзначаємо розташування отворів для подальшого свердління. Замість смуги металу можна використовувати перфорований малярний куточок, оцинкований або алюмінієвий. Кріпимо всі накладки: на дно комплектними болтами, приєднуючи попутно раму з колесом і рукоятками, а на борт клепанием. Після такого посилення садова візок стане стійкіші до пошкоджень.

  Садова Тачка одноколісна – вибираємо варіант для малих вантажів + Відео | Сад і город 8

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.