Саджанці волоського горіха – створюємо умови для вирощування + Відео | Сад і город

.

Саджанці волоського горіха – створюємо умови для вирощування + Відео | Сад і город 1
Передмова

Горіхові сади – досить велика рідкість в садоводчестве, однак таке вкладення сил і праці цілком виправдано. Правильно підібрані саджанці волоського горіха – це фундамент майбутнього саду, так що з цього ми й почнемо.

Зміст

 • Підбираємо саджанці волоського горіха – на що орієнтуватися?
 • Як виростити саджанець волоського горіха без особливих проблем?
 • Правильний полив і посадка – як відбувається вирощування саджанців волоського горіха
 • 1 Підбираємо саджанці волоського горіха – на що орієнтуватися?

  Волоський горіх, як і виноград, потребує тепла. А значить, мінусові температури для саджанців небажані. Майте це на увазі, коли вирішите вирощувати у вашій кліматичній зоні цей поживний і корисний горіх. Втім, якщо мова йде про короткі, нехай навіть мінусових заморозках, то молоді дерева їх зможуть спокійно перенести. Перезимують саджанці зиму – це багато в чому залежить від їх стану. Якщо вони ослаблені, то пошкодження від морозу можуть бути більш значними, ніж у випадку зі здоровим посадковим матеріалом.

  Саджанці волоського горіха – створюємо умови для вирощування + Відео | Сад і город 2

  Ризик пошкодження існує у той час, коли розпускаються і цвітуть нирки. Якщо в цей момент вдарять морози, деревце може сильно постраждати. Мінусова температура негативно впливає, насамперед, на кореневу систему, так що висаджувати дерева при мінусових температурах категорично не можна – ви погубите їх.

  Дуже важливо, щоб горіх ріс там, де є хороше освітлення, адже ця культура досить світлолюбна, і на відкритих просторах ступінь плодоношення буде найвищою. Крона таких окремо стоять дерев буде і потужною, і з великою кількістю листя – вона може досягати 12 метрів в діаметрі в залежності від віку і сорти дерева.

  Саджанці волоського горіха – створюємо умови для вирощування + Відео | Сад і город 3

  Що стосується типу ґрунтів, то горіх краще розростається на помірно вологих карбонатних суглинках, де є невисокий рівень грунтових вод не ближче, ніж на 2 метри до поверхні грунту. Якщо земля заболочена або сильно ущільнена, то велика ймовірність того, що тут горіх взагалі не приживеться.

  2 Як виростити саджанець волоського горіха без особливих проблем?

  Не думайте, що одного лише правильного вибору місця вам вистачить, щоб виростити гарний і плодоносить дерево. Для горіха має значення підтримання на потрібному рівні родючості грунту. А якщо ще є і недолік вологи, потрібно обов’язково виправляти становище. Також необхідно вирішити питання з використанням азотистих добрив. Важливо не переборщити, щоб не допустити розвитку бактеріозу.

  Саджанці волоського горіха – створюємо умови для вирощування + Відео | Сад і город 4

  Саджанці волоського горіха – створюємо умови для вирощування + Відео | Сад і город 5

  Правильно буде не вносити азотні добрива протягом перших 3 років, поки на деревах не з’явиться солідний урожай.

  Саджанці волоського горіха – створюємо умови для вирощування + Відео | Сад і город 6

  Фосфорно-калійні добрива сприятимуть появі великої кількості зав’язей, тому їх можна вносити вже з другого року. Щоб доставити підгодівлю до “адресата”, краще всього використовувати кореневої спосіб внесення. До речі, іноді важливо розпушити глибокий шар грунту, щоб коріння було набагато легше проникати в грунт. Але чим менше розпушувань у літній сезон, тим краще буде для горіха. Що стосується зрошення, то і навесні, і влітку горіху необхідна велика кількість вологи. Якщо дощів недостатньо, то горіх слід поливати.

  3 Правильний полив і посадка – як відбувається вирощування саджанців волоського горіха

  Пересадку саджанців горіха проводять навесні. Якщо ж ви вирішили пересаджувати восени, то отримати хороший результат можна лише в південних районах країни, і при посадці до морозів (середина жовтня). Сама посадка проводиться в ямки глибиною 60-70 сантиметрів. Перед посадкою коріння бажано підрізати гострим лезом. В яму ж не завадить засипати перегній, змішаний із землею у співвідношенні 1:1. Після посадки землю навколо молодого деревця потрібно добре ущільнити, при цьому коренева шийка саджанця повинна бути приблизно на рівні землі. Як і більшість посаджених дерев, горіх відразу ж рясно поливають з розрахунку 2 відра води на одне деревце. Не завадить і мульчування торф’яної крихтою, соломою або тирсою.

  Саджанці волоського горіха – створюємо умови для вирощування + Відео | Сад і город 7

  Вже приблизно через два тижні після посадки саджанця пристовбурне коло заливаємо водою. На це у вас піде приблизно 15 літрів води на одне дерево. Протягом першого року потрібно буде поливати горіховий сад по мірі необхідності. Перші 12 місяців ніякі добрива не вносять, так і обрізання не проводять.

  Саджанці волоського горіха – створюємо умови для вирощування + Відео | Сад і город 8

  До речі про обрізку. Важливо сформувати перший ярус, а вже далі дерево саме зможе утворити правильну крону. При цьому залишають зазвичай кілька бічних гілок, які ростуть в різні боки, а також центральну гілку. Через рік після посадки деревце вкорочують сантиметрів на 80, щоб вийшов правильний другий ярус, але при цьому бічні гілки не чіпають. Далі обрізка горіха стосується лише пошкоджених гілок або тих, що ростуть всередину самої крони. Проводити цю процедуру слід навесні.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.