Схема підключення стабілізатора напряженияв приватному будинку | Опалення

.

Багато моделей сучасних побутових електроприладів чутливі до перепадів напруги в мережі. Комп’ютерна техніка починає давати збій в роботі, а може і зовсім перегоріти. Вирішити ці проблеми допоможе підключення до домашньої мережі стабілізатора.

Схема підключення стабілізатора напряженияв приватному будинку | Опалення 1

Зміст

 • 1 Існуючі типи стабілізаторів
 • 2 Щаблі стабілізатора
 • 3 Потужність приладу
 • 4 Установка стабілізатора для мережі 220 В
 • 5 Установка стабілізатора для мережі 380 В
 • 6 Самостійне виготовлення стабілізатора
 • 7 Основні правила монтажу

Існуючі типи стабілізаторів

Зважившись в приватному будинку встановити стабілізатор напруги, людина приходить в магазин і бачить на прилавку безліч моделей. Щоб не розгубитися з вибором відповідного приладу, треба знати, що всі вони виконують однакову функцію, але відрізняються за принципом роботи. Для забезпечення якісною електроенергією приватного будинку підійдуть два типи стабілізаторів:

 • сервопривідна модель має сравнивающую схему, призначену для управління маленьким електродвигуном. За рахунок обертання двигуна, в різному напрямку пересувається токос’емноє бігунок. У результаті на виході подається стабільну напругу 220 вольт. Перевагою такого стабілізатора є плавне регулювання, що забезпечує вихідна напруга без стрибків;Схема підключення стабілізатора напряженияв приватному будинку | Опалення 2
 • релейні моделі відрізняються пристроєм і принципом роботи. У корпусі стабілізатора встановлений трансформатор з виводами. Вхідна напруга множиться на коефіцієнт і подається кожному висновку. Електронна схема, що управляє роботою релейного блоку, який при необхідності перемикає висновки трансформатора, за рахунок чого вихід приладу має постійні 220 вольт. Недолік таких стабілізаторів полягає в утворенні малих стрибків напруги під час перемикання виходів.Схема підключення стабілізатора напряженияв приватному будинку | Опалення 3

Існує ще третій тип стабілізаторів, придатних для дому – електронні. Вони мають високу вартість, але принцип роботи нічим не відрізняється від релейного типу. Тільки замість реле висновки трансформатора перемикає електронний ключ, наприклад, на тиристорах.

Ступені стабілізатора

Кожен тип стабілізаторів має ступені перемикань. Від їх кількості залежить якість подачі напруги на виході. Щоб зрозуміти принцип роботи ступенів розглянемо найпростіший приклад. Поки що подається нормальне напруга 220В, прилад пропускає його через електричні схеми без змін. При падінні напруги до критичних параметрів, наприклад, 190 вольт, реле або електронний ключ включають першу сходинку, і на вихід знову подається стабільну напругу 220В. Подальше падіння напруги змушує прилад перемикатися на наступні ступені, що дозволяють отримати необхідні 220В. Коли сходи закінчуються, стабілізатор більше не зможе підняти напругу.

Чим більше прилад має ступенів, тим ширше його діапазон регулювання підвищеного або зниженого напруги.

Потужність приладу

Щоб стабілізатор будинку витримав навантаження всіх електроприладів, забезпечивши безперебійну подачу напруги, необхідно правильно розрахувати його потужність. Існує маса рад розрахунку потужності, але ми зупинимося на двох простих:

 • Підібрати для дому прилад необхідної потужності можна, підрахувавши загальну споживання всіх домашніх електроприладів за їх паспортними даними. При цьому у стабілізатора повинен залишатися запас по потужності не менше 30%. Це пов’язано з тим, що при підвищенні зниженої напруги вихідна потужність стабілізатора зменшується. Крім того, прилад треба вибирати, звертаючи увагу на активну потужність (Вт), а не повну (ВА).

  Схема підключення стабілізатора напряженияв приватному будинку | Опалення 4

  Таблиця середньої споживаної потужності популярних електроприладів

 • Другий спосіб розрахунку робиться за параметрами автомата, встановленого біля електролічильника. Але це доречно, якщо сам автомат був підібраний за вірним розрахунками. Його підбирають для захисту електропроводки від перевантаження. Якщо він працює, не відключаючи подачу напруги, значить, що проходить через нього потужності достатньо домашніх електроприладів. Залишається її тільки обчислити. Для цього потрібно напруга помножити на значення струму. Відомо, що напруга становить 220 вольт. Другий параметр можна знайти на маркуванні автомата, наприклад, 16А. Тепер перемножимо 16А на 220В і отримаємо результат 3520 Вт. Тепер стало ясно, щоб у будинку безперебійно подавалося електрика досить підключення стабілізатора потужністю 3.5 кВт.
 • Це, звичайно, примітивні розрахунки, і коли є якась невпевненість, краще звернутися до фахівця. В крайньому випадку, при бажанні доводити почате своїми руками справу до кінця, необхідно встановити прилад з великим запасом потужності.

  Схема підключення стабілізатора напряженияв приватному будинку | Опалення 5

  Установка стабілізатора для мережі 220 В

  Схема підключення приладу досить проста, і при дотриманні елементарних правил безпеки таку роботу у себе вдома можна виконати своїми руками. Прилад краще встановити безпосередньо за электросчетчиком. Це дасть йому можливість швидко відключати навантаження при появі спотворень. В залежності від кількості виходів стабілізатора, схема підключення трохи розрізняється:

  • Прилад з трьома виходами має одну вхідну нульову клему, яка не переривається і дві фазні клеми – вхід і вихід. Робота такої моделі стабілізатора полягає в перериванні тільки однієї фази, що проходить через нього. Спочатку необхідно підключити виходить від автомата нульовий провід до нульової шини електричного щитка. Сюди ж треба під’єднати проводом нульовий вихід приладу. Фазний провід, що виходить від автомата, потрібно підключити на вхідну клему стабілізатора, а до вихідний клемі під’єднати фазний провід, який йде з дому.Схема підключення стабілізатора напряженияв приватному будинку | Опалення 6
  • Коли підключення навантаження виконується повністю через стабілізатор, встановлюють прилад з чотирма виходами, де відбувається розрив нульового і фазного проводу. Спочатку нульовий провід від автомата треба підключити на вхідну нульову клему приладу. Потім до вихідний нульовий клемі під’єднати нульовий провід електропроводки, виходить з дому. Аналогічну процедуру потрібно виконати своїми руками з фазним проводом.Схема підключення стабілізатора напряженияв приватному будинку | Опалення 7

  Закінчивши роботу, обов’язково треба перевірити правильність і надійність всіх з’єднань, і тільки тоді виконати подачу напруги.

  Установка стабілізатора для мережі 380 В

  Якщо в будинку проходить електрична мережа 380 вольт, що зустрічається вкрай рідко, убезпечити її можна трифазним стабілізатором напруги. Хоча з практики видно, що краще встановити три однофазних приладу. По нормам електробезпеки це дозволено. Майже всі домашні електроприлади розраховані на роботу від 220 вольт. Три однофазних приладу впораються з таким завданням і забезпечать ефективну навантаження. Такий варіант підключення має дві основні переваги:

  • три однофазних стабілізатора дешевше обійдеться господареві будинку, ніж один трифазний;
  • головна перевага – це безперебійна подача електроенергії. Вийшов з ладу трифазний прилад залишить весь будинок без світла до його ремонту або придбання нового. Якщо згорить один з трьох однофазних стабілізаторів, домашнє освітлення можна перекинути на іншу фазу з працюючим приладом. Трифазна напруга вже не надійде в приміщення, але стабільні 220 вольт з однієї фази забезпечать роботу побутових електроприладів.

  Схема підключення трьох приладів до трифазної мережі ідентична приєднанню своїми руками стабілізатора в мережу 220 вольт. Підключення кожного виконується на окрему фазу. А ось нульовий провід необхідно підключати без розривів.

  Схема підключення стабілізатора напряженияв приватному будинку | Опалення 8

  Самостійне виготовлення стабілізатора

  Маючи досвід роботи з паяльником і вміння читати електричні схеми, прилад на 220 вольт можна виготовити своїми руками. У стабілізаторі регулюється напруга двома способами:

 • Механічний спосіб притаманний лінійним моделям, що мають два коліна, сполучених реостатом. Вступник на перше коліно струм проходить через реостат і подається другого племені, з якого йде подальша роздача споживачеві. Такий спосіб регулювання ефективний при малій різниці вхідної і вихідної напруги.
 • Прилад з імпульсним регулюванням має вимикач, що розриває короткочасно електричну ланцюг для зарядки конденсатора. Недолік такого способу полягає у відсутності можливості виставити конкретне вихідна напруга.
 • Визначившись з відповідною для себе моделлю, що має один із способів регулювання напруги, в інтернеті або технічній літературі підшукайте відповідну схему і приступайте до роботи. Для прикладу можна подивитися такий варіант ступеневої стабілізатора:

  Схема підключення стабілізатора напряженияв приватному будинку | Опалення 9

  Основні правила монтажу

  Якщо було прийнято рішення відмовитися від послуг електромонтера і виконати установку приладу своїми руками, необхідно дотримуватися ряду важливих правил:

  • місце установки електроприладу повинно мати добру вентиляцію. Під час роботи він буде грітися, а мала кількість повітря не забезпечить повноцінне охолодження, що спричинить за собою швидку поломку. Кращий варіант розташування – відкритий майданчик;
  • коли варіант з відкритим майданчиком відпадає, можна спорудити нішу. При її виготовленні обов’язково треба врахувати розміри стабілізатора. Відстань від всіх стінок встановленого приладу до стінок ніші повинна бути не менше 100 мм;
  • спорудивши нішу, зазвичай намагаються її приховати від очей за шторкою, жалюзі або дверцятами. Облаштування такої декорації повинна бути виконана з негорючого матеріалу, і вони не повинні щільно закривати нішу. До приладу повинен надходити прохолодне повітря;
  • Застосовуються для підключення проводу по перерізу повинні відповідати загальному навантаженні. Якщо після лічильника відсутня автомат захисту, обов’язково треба встановити УЗО. Конструкція стабілізатора має свій захист, але додатковий автомат не завадить;
  • встановлюючи прилад своїми руками, треба не забути знеструмити мережу. Підключення проводиться за схемою, дотримуючи черговість підключення всіх проводів. По закінченні монтажу прилад відчувають на працездатність, при цьому треба переконатися, що у працюючого стабілізатора відсутні сторонні звуки;
  • існують моделі у вигляді готових блоків без контактів на корпусі для приєднання проводів. Такі прилади мають малу потужність і призначені для захисту окремо стоять побутових електроприладів. Вихід стабілізатора має роз’єм як у звичайної розетки. До нього і відбувається підключення побутового електроприладу;Схема підключення стабілізатора напряженияв приватному будинку | Опалення 10
  • встановлюючи своїми руками стабілізатор треба знати, що він підключається тільки після електролічильника. Установка перед лічильником викличе труднощі з відключенням електроенергії, а, головне, такий монтаж викличе претензії з боку контролерів.

  Встановивши своїми руками стабілізатор в будинку, не варто забувати про його існування. Щорічно треба робити профілактичні роботи, пов’язані з оглядом і перетяжкою контактів.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.