Щеплення дерев навесні – як проводити щеплення плодових дерев? + Відео | Сад і город

.

Щеплення дерев навесні – як проводити щеплення плодових дерев? + Відео | Сад і город 1
Передмова

Якщо ви хочете оновити старі рослини в саду, що дають погані плоди, то весняне щеплення плодових дерев у цьому випадку стане найбільш простим і ефективним виходом.

Зміст

 • Щеплення дерев – що це?
 • Коли проводити щеплення плодових дерев?
 • Які живці підійдуть для щеплення садових дерев навесні?
 • 1 Щеплення дерев – що це?

  Незважаючи на досить дивну назву, щеплення не є агротехнічним прийомом і не пов’язана із захворюваннями рослин або проведенням вакцинацій. Це процес перенесення на одну рослину частина іншого для подальшого зрощення і плодоношення. В даному випадку дерево, на яке здійснюють щеплення, називають підщепою, прививаемый елемент називається прищепу. Щеплення плодового дерева навесні робиться садівниками з наступних причин:

  Щеплення дерев навесні – як проводити щеплення плодових дерев? + Відео | Сад і город 2

  • Для розмноження сорту з збереженням всіх його якостей – таку процедуру можна привести при розмноженні насінням дерев;
  • Для вирощування певного сорту, коли немає можливості придбати його саджанці в магазині;
  • У разі якщо старе дерево погано плодоносить, а викорчовувати рослину і садити нове безглуздо, адже пройде близько п’яти років, поки дерево дасть перші плоди. Завдяки весняного щеплення дерев можна домогтися отримання результату приблизно через 3-4 року;
  • Щоб виправити ушкодження рослини, нанесене або гризунами, або морозами.

  Щеплення дерев навесні – як проводити щеплення плодових дерев? + Відео | Сад і город 3

  Але отримати бажаний результат у вигляді більш здорових дерев, або більш кращих і смачних плодів можна тільки в тому випадку, якщо правильно провести всі роботи. Про це ми зараз і поговоримо. На допомогу також прийде відео, в якому показано процес щеплення.

  2 Коли проводити щеплення плодових дерев?

  Перш ніж приступати до основних робіт по пересадці щепи на підщепу, необхідно визначитися з найбільш підходящим для цього часом. Так, якщо ми говоримо про роботи, що проводяться навесні, то оптимальним місяцем вважається кінець квітня. Правда, є дерева, які віддають перевагу більш ранні роботи. Наприклад, щеплення сливи і вишні повинна проходити в середині березня. Заготівлю живців з однорічних пагонів потрібно проводити в кінці листопада або на початку грудня. Якщо взимку підготувати живці не вийшло, то захід переносять на самий початок весни. Головне, зробити все необхідне до того, як на деревах набухнуть бруньки.

  Щеплення дерев навесні – як проводити щеплення плодових дерев? + Відео | Сад і город 4

  Зрізані живці загортаємо у плівку і залишаємо на зберіганні в якому-небудь холодному місці – це може бути поличка в холодильнику, або підвал. Завдяки цьому ви зможете зберегти живцями життя протягом наступних 3 тижнів. Заготовлюючи живці весною, стежте за тим, щоб ненароком не вибрати ті з них, деревина яких трохи підмерзла, небажано пускати в хід живці з вже розпустилися нирками або занадто сухий корою.

  Щеплення дерев навесні – як проводити щеплення плодових дерев? + Відео | Сад і город 5

  Щеплення дерев навесні – як проводити щеплення плодових дерев? + Відео | Сад і город 6

  Обов’язково за 24 години до проведення робіт замочіть частини нового дерева в воді. Здійснювати щеплення бажано на скелетні гілки, а після проведення робіт необхідно додатково здійснити кілька заходів, які поліпшать харчування нових пагонів на дереві. Для цього потрібно обрізати крону дерева, на яке пересаджуємо прищепу, залишивши лише кілька гілок у нижній частині крони. Також намагайтеся захищати дерева від сонячних опіків як мінімум перші кілька років після пересадки прищепи, використовуючи побілку.

  3 Які живці підійдуть для щеплення садових дерев навесні?

  Щоб усі заходи з пересадки однієї частини рослини на іншу пройшли максимально ефективно і дали результат, потрібно правильно вибрати живці, для чого можна вивчити відео. Природно, вони повинні бути здоровими, але це не єдине, на що потрібно звертати увагу. Так, на кожному пагоні має бути в середньому п’ять, але не більше восьми нирок.

  І потрібно пам’ятати, що занадто велика кількість нирок може призвести до того, що при сильному вітрі щеплення просто зламається.

  Щеплення дерев навесні – як проводити щеплення плодових дерев? + Відео | Сад і город 7

  Інші важливі поради:

  • Місце щеплення обов’язково обв’яжіть з допомогою плівки (поліетиленової або полихлорированной), накладаючи стрічку з плівки витками, не залишаючи зазорів, обв’язуючи знизу вгору.
  • Якщо ми говоримо про молоді рослини, то з нього обв’язку знімають вже через місяць, зі старих дерев – тільки через рік після щеплення. Відкриті місця, які є на зрізі, потрібно замазати садовим варом.
  • На підготовленому черешку обов’язково зробіть косий надріз – по довжині він повинен бути більше діаметра в 3 рази. Якщо забути про цю рекомендацію, то якість проведення робіт може на порядок знизитися, що в підсумку може призвести до того, що щепа не приживеться на підщепі. Тому уважно вивчайте наші інструкції та відео, які точно допоможуть при проведенні заходів.

  До речі, для тих, хто ще не робив щеплення дерев навесні, краще за все проводити способом “в розщіп”, заздалегідь подивившись відео по цій темі. Для виконання робіт цим способом потрібно розщепити за допомогою гострого ножа торець втечі по центру. На нижній частині черешка робимо два косих зрізу на клин (але якщо гілка має діаметр 5 см, вистачить і одного надрізу). За допомогою інструменту для щеплення вставляємо щепу в утворену щілину і обмазуємо місце садовим варом, намагаючись, щоб засіб не потрапило в сам надріз на дереві. Через місяць після проведення робіт видаліть всі пагони, які виростуть поблизу місця щеплення на відстані до 20 см. Інші гілки залиште, що дозволить зберегти більшу частину листя.

  Щеплення дерев навесні – як проводити щеплення плодових дерев? + Відео | Сад і город 8

  Як бачите, нічого страшного щеплення дерева немає, головне, грамотно заготовити черешки. Сподіваємося, наші поради та відео допоможуть вам виростити новий сорт або отримати стиглі і здорові плоди.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.