Що краще для даху металочерепиця або профнастил (фото, відео) | Ремонт

.

Майбутні власники будинку в процесі будівництва часто задаються питанням, що краще металочерепиця або профнастил. Добре, якщо вони консультуються з досвідченим майстром, який зможе пояснити різницю між цими матеріалами, допоможе зробити правильний вибір. Самостійний пошук ідеального покрівельного покриття може завести в глухий кут, так як на перший погляд різниці між ними практично немає. Металочерепиця та профнастил виробляються з одного матеріалу, однак володіють абсолютно різними експлуатаційними характеристиками, а також використовуються в різних ситуаціях. У цій статті ми розповімо про переваги, недоліки металевих покриттів для даху, порівняємо їх якості.

Зміст статті

 • 1 Профнастил
 • 2 Металочерепиця
 • 3 Недоліки металевих покриттів
 • 4 Критерії вибору
 • 5 Відео-інструкція

Профнастил

Профнастилом називають матеріал для покриття даху, який виробляють з легованої сталі методом холодного штампування. Для виготовлення використовують листовий метал товщиною 0,5-1,2 мм. Спеціальної штамповочной машиною на поверхні профнастилу видавлюється профіль різної форми. Форма, ширина, висота хвиль залежить від марки матеріалу. Профільована поверхню збільшує кількість вертикальних ребер жорсткості, за рахунок чого профлист набуває додаткову жорсткість, міцність, а також стійкість до механічних впливів. Виробники випускають профлист 3 видів:

 • Стіновий. Профнастил стінового типу використовується для спорудження парканів, обшивки стін, виготовлення опалубки.
 • Покрівельний. Покрівельний профнастил найчастіше використовується для пристрою даху, так як володіє невеликою вагою, високою несучою здатністю.
 • Універсальний. Профнастил цього виду, завдяки точно розрахованим кількістю ребер жорсткості, формі профілю, можна використовувати в будь-яких цілях, він підходить для перекриття даху або обшивки стін, залежно від потреби будівельника.

Для захисту від корозії профлист покривається гальванічним цинковим шаром, алюмоцинковим пасивує сплавом або полімерною плівкою з пурала. Це покриття запобігає контакт металевої основи матеріалу з водою, не даючи утворюватися іржі. Виробники випускають кольоровий і незабарвлений профлист, матеріал без фарбування коштує дешевше, проте, виглядає простіше, та і служить набагато менше.

Що краще для даху металочерепиця або профнастил (фото, відео) | Ремонт 1

Будова листка профнастилу

Що краще для даху металочерепиця або профнастил (фото, відео) | Ремонт 2

Основні марки профнастилу

Зверніть увагу! Профнастил виготовляють з більш товстої листової сталі, ніж металочерепицю, тому він більш міцний, надійний і стійких до механічних пошкоджень. Однак, шар полімерного покриття цього матеріалу, навпаки, менше, за рахунок чого він більше схильний до корозії.

Металочерепиця

Металочерепиця – відносно новий покрівельний матеріал, який виробляють з листової оцинкованої сталі. Він має багатошарова будова, що включає шар цинку, пасивуюче алюмінієве покриття, товсту полімерну плівку з пурала, пластізола, поліестеру і захисний лак. Завдяки такому складу експлуатаційні якості, ступінь захисту і термін служби металочерепиці більше, ніж у профнастилу. З допомогою штампування їй надають форму, що нагадує класичну черепицю з кераміки. З досвіду професійний покрівельників металочерепиця володіє наступними перевагами:

 • При дотриманні технології монтажу і правильному обслуговування даху з металочерепиці служать довше, ніж покриття профлистом.
 • Покриття з металочерепиці має більшу корозійну стійкість, яка досягається за рахунок багатошарового будови і нанесення полімерної захисту.
 • Металочерепиця виглядає набагато привабливіше, дорожче і естетичніше, ніж профлист. Виробники пропонують широку палітру, включає і традиційні кольори для даху, і оригінальні.
 • Завдяки товстій полімерної захисту, яка наноситься на поверхню матеріалу, знижується резонуюча здатність металочерепиці. Це зменшує шум в підпокрівельному приміщенні під час дощу, вітру та граду.

Що краще для даху металочерепиця або профнастил (фото, відео) | Ремонт 3

Будова листа металочерепиці

Що краще для даху металочерепиця або профнастил (фото, відео) | Ремонт 4

Розмір листа металочерепиці

Що краще для даху металочерепиця або профнастил (фото, відео) | Ремонт 5

Важливо! Висока ціна, відмінні експлуатаційні характеристики і тривалий термін експлуатації металочерепиці досягаються за рахунок використання багатошарової захисту. При пошкодженні полімерної плівки антикорозійна стійкість матеріалу різко знижується. Тому різати і виконувати монтаж металочерепиці можна тільки холодним способом, не використовуючи зварювання або болгарку. Зрізи обов’язково обробляють спеціальною грунтовкою по металу або фарбою.

На відміну від профнастил, металочерепицю можна монтувати тільки на даху з ухилом більше 12 градусів. Через гребенів, розташований поперек схилу, це покриття ускладнює схід снігу, талої та дощової води з поверхні покрівельної конструкції.

Недоліки металевих покриттів

Металеві покриття для даху користуються популярністю, завдяки легкій вазі, естетичному зовнішньому вигляду, тривалому терміну служби і стійкістю до зовнішніх впливів. Всі ці якості цінуються покрівельниками, так як більша частина території Україні знаходиться зоні з досить суворими кліматичними умовами. Однак, профнастил або металочерепиця, вироблені з одного матеріалу, володіють загальними недоліками:

 • Висока теплопровідність. Металева основа, з якої виготовляються профнастил та металочерепиця, володіють високим коефіцієнтом теплопровідності. З-за цього нижня поверхня нагрівається, сніг, що лежить на даху, тане і утворюється полій. При сходженні снігу крижана кірка дряпає і пошкоджує покрівельний матеріал, приводячи до появи корозії. Крім того, висока теплопровідність викликає більше тепловтрати відбуваються через поверхню схилу. Тому всі види дахів з металевим покриттям потребують обов’язково термоізоляції.
 • Відмінна здатність. Дахи з металевими покриттями вважаються дуже галасливими, так як вони резонують, у декілька разів збільшуючи звук падіння крапель, граду або вітру. У сильні зливи шум чуються й у мансарді, і навіть у відвідинах попереднього поверху. Щоб вирішити цю проблему, потрібно встановити шумоізоляцію на внутрішню поверхню схилу.
 • Рясне утворення конденсату. Покрівельні покриття з металу сильно нагріваються під впливом сонячних променів, з-за чого в підпокрівельному просторі рясно утворюється конденсат. Він осідає на дерев’яних елементах кроквяної каркаса, що при збільшенні вологості починають гнити. Щоб запобігти руйнуванню покрівельної конструкції, металочерепицю та профнастил укладають в комплексі з пароізоляційними і гідроізоляційними матеріалами, а також монтують витяжну вентиляцію.
 • Що краще для даху металочерепиця або профнастил (фото, відео) | Ремонт 6

  Дах з профлиста

  Що краще для даху металочерепиця або профнастил (фото, відео) | Ремонт 7

  Дах з металочерепиці

  Професійні покрівельні майстра відзначають, що при правильному монтажі недоліки металочерепиці та профнастилу не стануть проблемою. Дотримання технології укладання, обробка дерев’яних елементів каркаса антисептичними речовинами, використання якісних кріпильних елементів подовжують термін експлуатації покрівлі з металевим покриттям, запобігаючи утворенню конденсату та корозії.

  Критерії вибору

  Порівняльний аналіз якостей металочерепиці та профнастилу не виявив переможця, так як обидва ці матеріалу володіють корисними перевагами та особливостями використання, які необхідно враховувати. При якісному монтажі з дотриманням технології будь покриттів на основі оцинкованої сталі прослужить 25 років. Щоб визначити, який матеріал краще підходить для конкретних умов, користуються такими критеріями:

  • Ціна. Профнастил коштує дешевше металочерепиці, але має трохи менший термін експлуатації. Преміальні марки профільованого листа за експлуатаційними характеристиками наближаються до металочерепиці, але коштують приблизно стільки ж.
  • Ухил даху. Профнастил використовують, якщо похил даху більше 3-6 градусів, а металочерепицю, якщо він більше 12 градусів. На більш пологі схили краще укладати профнастил, так як поздовжні жолоби ефективно, швидко відводять воду з поверхні даху, а поперечні хвилі металочерепиці, навпаки, ускладнюють цей процес.
  • Зовнішній вигляд. Металочерепиці на даху виглядає більш ефектно, виграшно, ніж прямолінійний, простакуватий профнастил.
  • Площа ската. Профнастил випускають у вигляді листів довжиною до 12 м, що підходить для промислових будівель, дах яких має велику площу. У приватному будівництві краще використовувати металочерепицю.

  Що краще для даху металочерепиця або профнастил (фото, відео) | Ремонт 8

  Порівняння ефективності ондуліна, профнастилу та металочерепиці

  Металочерепиця та профнастил володіють великою перевагою – вогнестійкістю. Ця якість дозволяє використовувати покриття на основі профільованого металу для пристрою дахів лазень, будівель з твердопаливними печами або камінами, а також для інших приміщень з високим ризиком загорянь.

  Відео-інструкція