Що потрібно знати про паркетному лаку і який краще вибрати | Ремонт

.

Правильно підібраний паркетний лак — певна гарантія підвищення рівня експлуатаційних якостей покриття з продовженням терміну його служби. Саме тому так важливо розбиратися у властивостях і характеристиках складів для фінішної обробки паркету, не заощаджувати на покупці дійсно стоять варіантів.

Що потрібно знати про паркетному лаку і який краще вибрати | Ремонт 1

Не варто витрачати великі гроші на якісний паркет, якщо після його укладання не приділити належної уваги підбору правильного паркетного лаку

Зміст

 • 1 Класифікація паркетних лаків сумішей: за якими ознаками поділяються
 • 2 Що таке грунтувальні лаки і для чого потрібні
 • 3 Що таке і за що відповідає водний лак для паркету
 • 4 Паркетні суміші з розчинником в основі
 • 5 Що таке та в чому небезпека алкідних лаків для паркету
 • 6 Властивості і достоїнства безводних лакових сумішей
 • 7 Про кислотно-отверждаются лаках — найважливіше
 • 8 Висновок: поради з вибору

Класифікація паркетних лаків сумішей: за якими ознаками поділяються

Лаки для паркету поділяють за рядом параметрів:

 • за зовнішнім виглядом;
 • за фізико-хімічними властивостями;
 • за рівнем стійкості;
 • за ступенем блиску.

Аналізуючи лак для паркету по фізико-хімічним властивостям, враховують його в’язкість, текучість, варіанти нанесення та інші не менш важливі показники. Візуально лаки оцінюють за кольором або відтінком, які він здатний надавати дерев’яному покриттю. Ступінь стійкості означає стабільність суміші під впливом уф-променів. Що стосується блиску, то тут мова йде про кінцевому результаті — який виходить поверхню підлоги після фінішної обробки: матовою, глянсовою, напівматовою і так далі.

Що потрібно знати про паркетному лаку і який краще вибрати | Ремонт 2

Паркетних лаків, фірм і сортів безліч, але в них можна легко розібратися вивчивши основні ознаки

Поділяють лакові суміші і за хімічним складом на:

 • поліуретанові;
 • кислотно-отверждаются;
 • ґрунтувальні;
 • алкідні;
 • уретанакидные;
 • водорозчинні;
 • безводні;
 • формальдегідні.

Щоб розуміти, який лак доречно вибрати для обробки паркетно підлоги на завершальній стадії, розглянемо властивості і особливості найбільш популярних видів сумішей.

Що таке грунтувальні лаки і для чого потрібні

Для поліпшення адгезійних властивостей основного лаку з паркетною підставою використовують лакову грунтувальну суміш. З її допомогою створюють проміжний шар, час висихання якого в середньому становить близько трьох-чотирьох годин.

Використання матеріалу необхідно не тільки для поліпшення зчеплення лаку з паркетом, але і для отримання ідеально рівної відтінку покриття після проведення заключної обробки.

Що потрібно знати про паркетному лаку і який краще вибрати | Ремонт 3

Приклад лаку грунтовки

Крім того, шар лаку грунтовки дозволяє знизити витрата основної суміші в процесі фінішної обробки за рахунок зменшення рівня гігроскопічності паркетного підстави.

Важливий момент — грунтувальний лак має поєднуватися з лаком, застосовуваним для фінішної обробки. Саме тому варто вибирати суміші від одного виробника. Нехтування цим правилом призведе до зниження рівня якості покриття з появою плям, розлучень та інших дефектів, позбутися яких вийде тільки після видалення всіх верств лакових сумішей.

Що таке і за що відповідає водний лак для паркету

Водний або лак для паркету на водній основі відрізняється від аналогів відсутністю розчинників або мізерно малою їх кількістю в складі. Саме цей факт дозволяє приписувати суміш до найбільш безпечним та екологічно чистим.

Водний лак майже без запаху, не вимагає використання респіратора і захисних окулярів під час обробки. Його застосовують для обробки паркету в приміщеннях, де будуть жити або бувати люди зі схильністю до алергій або діти. Лакова суміш відрізняється низьким рівнем займистості, тому також підходить для обробки підлоги в приміщеннях з ризиком виникнення пожежі.

На тлі описаних переваг, невеликі мінуси лаку не настільки значущі. Суміш не сама зносостійка, але ця проблема вирішується за рахунок додавання до складу спеціальних присадок. Вимогливість лаку щодо умов зберігання накладає певні зобов’язання на постачальників, але не є серйозною проблемою. Суміш можна зберігати в приміщеннях з низькими температурами, не можна використовувати в кімнатах з температурою нижче нуля або вище 15 градусів Цельсія.

Що потрібно знати про паркетному лаку і який краще вибрати | Ремонт 4

Приклад лаку на водній основі

На паркет водний лак наносять валиком з коротким ворсом. Рівень вологості в приміщенні має бути не менше 50%. Разом з лаком використовують грунтовку (описувалося вище) від того ж виробника.

Не рекомендується застосовувати лакові суміші на водній основі для обробки паркетної підлоги з граба, бука або сосни. Крім того, не можна наносити суміш після її замерзання і розморожування з-за втрати основних якостей.

Водний лак вимагає часу для повного висихання з природним рівнем провітрювання в приміщенні. Велика частина складів впливають на остаточний відтінок підлоги, роблячи його більш насиченим. Найбільш затребуваний двокомпонентний лак на водній основі з високим рівнем міцності з додаванням керамічних частинок, що запобігають появі подряпин на покритті.

Паркетні суміші з розчинником в основі

Аналізуючи, який лак краще, варто розглянути позитивні та негативні властивості досить популярною суміші з розчинниками в основі. У порівнянні з водними лаками вона не володіє такими склеювальними властивостями, тому потрапляючи у зазор між дошками не склеїть елементи покриття. Розчин впливає на кінцевий колір підлоги, роблячи його більш темним і яскравим.

Що потрібно знати про паркетному лаку і який краще вибрати | Ремонт 5

До основних недоліків відносять підвищений рівень чутливості до умов сушіння. Чекати висихання підлоги в приміщенні з підвищеною температурою доведеться довше ніж хотілося б. Прискорити процес допоможе примусове зниження температури з відкриттям доступу чистого повітря до приміщення.

Ще один мінус — відсутність можливості наносити лак товстим шаром. Перевищена товщина шару може стати причиною деформації поверхні з появою зморшок і тріщин. Суміш не може похвалитися високим рівнем зносостійкості, так само, як і водний лак.

Що потрібно знати про паркетному лаку і який краще вибрати | Ремонт 6

У кожного лаку є свої плюси і мінуси, і, природно, різна цінаЩо таке та в чому небезпека алкідних лаків для паркету

У першу чергу варто відзначити існуючу небезпеку для здоров’я лаку, як засоби для фінішної обробки покриття, незважаючи на вхідні до складу натуральні алкідні смоли з різних видів олій. Небезпека пов’язана з включенням до складу сумішей уайт-спіриту, від процентного включення якого залежить рівень токсичності суміші.

Входять до складу лаку масла забезпечують високий рівень його проникнення в поверхню дерев’яних плашок. Після висихання лак утворює плівку, стійку до ковзання з високою еластичністю.

Що потрібно знати про паркетному лаку і який краще вибрати | Ремонт 7

Певні заходи безпеки потрібно дотримуватися при роботі не тільки з алкідними лаками, але і з усіма іншими

Алкідні лаки — це ряд позитивних моментів:

 • властивості матеріалу дозволяють акцентувати увагу на структурному малюнку паркету, підвищуючи рівень привабливості покриття;
 • відсутність клеючих властивостей виключає затікання лаку у зазори між компонентами статі;
 • покриття з фінішною обробкою на основі лаку проявляє стійкість до вібраційних навантажень, змін мікроклімату в приміщенні.

З мінусів відзначають примхливість лаку в період висихання (потрібно підтримувати стабільну температуру повітря з його природним припливом). Крім того, шари лаку змінюють кольору дерева. Перевага це або навпаки, мінус — кожен вирішує сам. Головне — пам’ятати про це властивість суміші і вибирати саме її, якщо потрібно обробляти підлоги, змонтовані «плаваючим» методом, а також теплі системи з чутливих порід дерева.

Властивості і переваги безводних лакових сумішей

Варто думати, який вибрати лак для паркету з максимальною вигідною і користю, коли популярність безводних уретанових сумішей повністю виправдана. Безводні лаки демонструють відмінні показники зносостійкості, можуть використовуватися для фінішної обробки в приміщеннях, де підлога буває піддається хімічному впливу.

До переваг лаку відносять:

 • здатність зберігати природний колір деревного покриття;
 • нечутливість до температури, рівня вологості в приміщенні;
 • стійкість до вологи;
 • високу здатність до механічних в тому числі і тривалим навантаженням.

Для обробки натурального паркетної підлоги виробники пропонують використовувати одно – і двокомпонентні суміші з включенням поліуретану. Обидва варіанти гідні зразки оздоблювальних сумішей, але двокомпонентні більш зносостійкі і практичні, ніж однокомпонентні. До складу лаків входять ароматичні сполуки.

Що потрібно знати про паркетному лаку і який краще вибрати | Ремонт 8

Правильно підібраний і правильно нанесений лак паркетний буквально перетворить паркетна підлога в приміщенніПро кислотно-отверждаются лаках — найважливіше

Розуміння, як вибрати лак для паркету стане більш повним, якщо вивчити властивості популярних різновидів, включаючи кислотно-отверждаются суміші. Мова йде про лаках з відмінними експлуатаційними властивостями, високим рівнем зносостійкості і стійкості до навантажень механічного характеру при досить демократичною ціною.

Особливість таких сумішей — наявність у складі формальдегідних смол. Звідси і назва — формальдегідний лак для паркету. Смоли представляють певну небезпеку для здоров’я, але лише протягом перших трьох днів. Після їх закінчення, покриття, оброблене таким способом, стає повністю безпечним.

Що потрібно знати про паркетному лаку і який краще вибрати | Ремонт 9

Завжди використовуйте захисні маски і рукавички при роботі з небезпечними для здоров’я лаками

Головні достоїнства формальдегідного лаку полягають:

 • у високому рівні адгезії з підставою паркету;
 • стійкості до перепадів температури і вологості;
 • можливості застосування з використанням валика, губки або кисті;
 • можливості якісної обробки без попереднього грунтування.

Мінуси суміші — неприємний запах, який передбачає проведення робіт у респіраторі і при відкритих вікнах, а також клеюча здатність, що ускладнює процес. Використовувати лак має сенс для обробки підлоги в кухні, коридорі, лоджії.

Вдала заміна формальдегідного лаку — акриловий. Суміш економічна, без запаху, наноситься рівним шаром і швидко сохне, підходить для обробки паркету в будь-якій кімнаті, включаючи спальню або дитячу.

Висновок: поради з вибору

На закінчення відзначимо, що крім властивостей і особливостей нанесення, потрібно враховувати і відтінок лаку. Так, наприклад, лак поліуретановий для паркету може бути як з відтінком, так і зовсім безбарвним. Якщо мета — покриття із збереженням природного кольору вибирають безбарвний лак, підкреслює природний малюнок породи.

Для додання певного відтінку покриттю з рівнем блиску, передбачені спеціальні тонувальні суміші, причому це може бути як матовий лак паркетний, так і глянсовий для створення характерного яскравого зовнішнього вигляду паркетної підлоги.

Що потрібно знати про паркетному лаку і який краще вибрати | Ремонт 10

До вибору паркетного лаку потрібно підійти також грамотно, як і до влаштуванню основи і укладанні паркету

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.