Що робити, якщо тече кран | Сантехніка

.

Weeping вода із змішувача завдає чимало клопоту господарям, крім постійного ллється звуку значно зростають рахунки за оплату комунальних послуг. Якщо у Вас на кухні або у ванній кімнаті тече кран, то його можна дуже швидко полагодити самостійно, не звертаючись до послуг сантехніка.

Причини протікання змішувача

Причини, по яким тече кульової або картріджний водопровідний кран, можуть бути самими різними. Наприклад, дуже часто господарі стикаються з неякісною запірною арматурою. Вона просто пропускає рідину з-за того, що запірний механізм не відповідає за розміром корпусу або не притерся.

Що робити, якщо тече кран | Сантехніка 1Фото — конструкція різних систем

Також не останнє місце відіграє якість установки. Навіть якщо був куплений найдорожчий кран від відомого виробника, неправильно закручений вентиль стане причиною його раптової поломки. Завжди при самостійному монтажі дотримуйтесь інструкції виробника. Особливо це важливо для незвичайних моделей кранів: сенсорних, з таймером або іншою електронікою. Тут ж полягає і причина частого проблеми некомпетентних сантехніків, коли з холодного крана тече гаряча вода. Причини може бути дві:

 • Спочатку в кран холодної води була виведена гаряча труба;
 • Зливний канал запірної арматури забився, і холодна вода просто не може потрапити в вилив.
 • Крім всіх зовнішніх причин слід розуміти, що у крана, як і будь-якого іншого пристрою, є власний термін придатності. З часом може відбутися знос фільтра гусака або ущільнювальної прокладки. Також потрібно враховувати, що при частому використанні може зноситися різьблення.

  Що робити, якщо тече кран | Сантехніка 2Фото — кран в розрізі

  Відео по темі:
  [relatedYouTubeVideos max=”3″]

  Як полагодити

  Щоб з’ясувати причину протікання, потрібно розібрати кран. В залежності від конструкції процес розбирання може істотно відрізнятися, але принципова внутрішня будова у однрычажного і двухрычажного змішувача дуже схоже. Потрібно зняти декоративну накладку і відкрутити вентиль (або ручки крана). Відразу зверніть увагу на різьбу, якщо вона збита (або, як кажуть, злизана), то в залежності від її стану є тільки два варіанти:

 • Повний демонтаж змішувача і його заміна (у разі серйозної поломки вже неможливо відновити цей елемент, звичайно, якщо у Вас немає мітчика для нарізки);
 • Ущільнення різьби спеціальної сантехнічної стрічкою.
 • У будь-якому сантехнічному магазині продається така стрічка. Вона накручується на різьбу з великим натягом, завдяки чому не заважає її роботі, але протистоїть передчасного зносу і протікання.

  Будь кран-букса (Аквафор, Дамикса та інші) доповнюється ущільнюючої прокладкою. Вона допомагає захистити змішувач від протікання. Виробники виконують цю деталь із щільної гуми або шкіри (у дорогих моделей), але обидва матеріали піддаються зносу. Негативно на прокладку впливає занадто щільне закручування вентиля або різке відкриття води.

  Що робити, якщо тече кран | Сантехніка 3

  Що робити, якщо при перемиканні води тече водопровідний кран:

 • Потрібно розібрати запірну арматуру. На крані-букс Ви побачите темний елемент (найчастіше чорного або коричневого кольору). Це і є прокладка;
 • Після тривалого використання вона дуже щільно насідає на кран, тому її потрібно підчепити плоскою викруткою для того, щоб зняти;
 • Якщо у Вас немає можливості придбати нову деталь в магазині, то можна зробити її самому з гуми або щільної шкіри. Головне – це повністю дотримуватися розміри старої прокладки;
 • Під упорну крайку потрібно накрутити сантехнічну стрічку і насадити поверх ущільнювач;
 • Після цього корпус крана укручується назад, надівається ущільнювальна гайка і затягується розвідним або гайковим ключем.
 • Дуже важливо не сильно затягувати старий поворотний і напівперевертня змішувач. В іншому випадку, Ви можете перетягнути гайку і спровокувати передчасний знос ущільнювача.

  Що робити, якщо тече кран | Сантехніка 4Фото — ремонт вентиля

  Найбільш часто кран тече в закритому стані. В залежності від його типу може зноситися керамічний картридж або запірний металевий кулька. Виправити цю неприємність можна тільки якщо демонтувати і замінити запірний механізм.

  Що робити, якщо тече кран | Сантехніка 5Фото — заміна прокладки

  Як проводиться заміна запору при протіканні крана:

 • В залежності від конструкції розбирається кран і виймається запор. Це може бути пластина або кульку. При знятті зверніть увагу на їх стан – якщо вони цілі, то причина в іншому. Але, якщо на них видно тріщини або щербини, то вони потребують заміни;
 • Підбирається повністю відповідний за розмірами запірний механізм, фахівці рекомендують навіть підшукати такий же матеріал, як і в старому;
 • Паралельно також перевірте пружинки, які розташовуються біля переходу від труби до змішувача. Вони можуть служити причиною протечки системи і сприяти швидкому зносу запору.
 • Ще однією неприємністю є знос сальника. Він виявляється дуже просто: коли кран закривається, то з носика нічого не капає, але при відкритому змішувачі з нижньої частини корпусу (біля гайки) починає протікати вода з труби. Сальник має властивість розгерметизування і швидко зношуватися. Щоб його відремонтувати, потрібно просто наповнити деталь ущільнювачем. Для цього відмотується певну кількість сантехнічної стрічки або вирізається з фольги вкладиш за формою сальника. Після зняття просто заповніть його обраним способом. Сальникове гайка також ущільнюється по різьбі, щоб попередити повторну протечку.

  Що робити, якщо тече кран | Сантехніка 6Фото — тече сальник

  Ще багато домашні господарі стикаються з проблемою, коли в унітазі тече тепла вода (скажімо, з бойлера або іншого обігрівача). Тут причина криється в тому, що тиск в стояку гарячої води вище, ніж у холодної, тому вода перетікає з однієї труби в іншу. Наприклад, вона може потрапити в унітаз з радіатора або навіть пральної машини, в залежності від якості з’єднання. В даному випадку окріп не завдає неприємностей, але система все одно потребує ремонту, т. к. витрата електроенергії для нагріву води значно перевищений.

  Дуже неприємно, якщо з обох кранів (душа, кухні і т. д.) тече іржава вода. Брудна жовта рідина може свідчити про знос труби водостічної системи або очищення стоків комунальними службами. Таке ще трапляється при тривалому відключенні води. На жаль, тут нічого не можна вдіяти, крім того, як чекати, поки вона протече і поллється чиста рідина. Вживати її в якості основи для приготування їжі або ванни категорично забороняється, оскільки це середовище проживання великої кількості дуже небезпечних бактерій.