Шкода Октавія або Форд Фокус 3: порівняння | Авто

.

Автомобілі середнього цінового сегмента користуються в Україні та інших країнах найбільшою популярністю. Це не дивно, адже за невеликі гроші можна отримати досить надійний і комфортний агрегат, який відмінно підійде для повсякденної їзди по місту або по трасі. Сьогодні ми поговоримо про двох неймовірно поширених автомобілях – Skoda Octavia і Ford Focus. Вони полюбилися багатьох автовласникам, а суперечки про те, що краще, не вщухають досі. Ми спробуємо з’ясувати, що придбати, Октавію або Фокус 3.

Оскільки обидві машини не є представниками вищої цінової категорії, то назвати їх ідеальними неможливо. Вони мають безліч недоліків, при цьому кількість переваг не поступається і дозволяє виробникам успішно продавати ці моделі. Отже, давайте перейдемо до порівняння.

Для того, щоб зробити максимально об’єктивне порівняння, потрібно звернути увагу на такі пункти:

  • зовнішній вигляд;
  • салон;
  • підвіска;
  • гальма;
  • двигун;
  • КПП.

Зовнішній вигляд

Шкода Октавія або Форд Фокус 3: порівняння | Авто 1Форд Фокус 3 повністю відповідає сучасним вимогам і виглядає дуже цікаво. Багато фанатів цієї моделі відзначають, що кращим був рестайлінговий Фокус другого покоління, але ми не погодимося. Плавні лінії, оригінальні рішення – все це робить автомобіль дуже привабливим. Можливо, через кілька років така зовнішність приїсться, і буде виглядати нудно, але на даний момент претензій до Фокусу 3 немає ніяких.

Що стосується Октавії, то тут справи йдуть по-іншому. Попереднє покоління випускалося 8 років практично без змін, але його популярність від цього ніяк не залежала. Нова генерація моделі виглядає відмінно, багато в чому нагадуємо зовнішність Рапіда. Примітним у зовнішньому вигляді Шкоди є те, що він універсальний. Це означає, що його актуальність збережеться ще багато років, і необхідності проводити рестайлінг не буде виникати. Більш того, новий кузов став повітряним і зовні легким, що тільки підтверджується фактичними даними. Так, вага нової Октавії став на цілих 100 кг менше попереднього покоління.

Отже, якщо ви любите класичні та універсальні форми, то однозначно перевагу потрібно віддавати Октавії. Більш сучасний і агресивний вигляд має Фокус 3, який підходить для молодих і амбітних водіїв.

Салон

Ергономіка у Октавії є еталонною. Це не дивно, адже тут використовується салон Volkswagen Golf, який відрізняється лише обробкою. Саме тому управління різними функціями не доставляє ніяких проблем. Звичайно ж, для любителів незвичайних салонів Октавія може здатися нудною.

Що стосується Фокуса, то він більш цікавий. Однак до управління приладами потрібно звикнути, оскільки на панелі розміщено багато кнопок, розібратися з якими виходить не відразу. Втім, це справа звички.

Зручна Посадка водія в обох автомобілях. Візуально у Фокусі трохи менше місця спереду, але це лише ілюзія із-за незвичайної форми прибирання. Насправді машини однакові. Дивний той факт, що місця для задніх пасажирів Фокуса стільки ж, скільки у Октавії. Його буде цілком достатньо навіть для високих людей. Посадка все ж краще, ніж Шкоди.

Багато говорити про багажнику ми не будемо. У Октавії він практично в 2 рази більше, причому отвір для завантаження речей набагато зручніше, ніж в Фокусі.

Шкода Октавія або Форд Фокус 3: порівняння | Авто 2

Підвіска

Шкода Октавія або Форд Фокус 3: порівняння | Авто 3В цьому плані Фокус 3 і Октавія практично ідентичні. Автомобілі оснащуються незалежними підвісками. На передню вісь традиційно ставиться МакФерсон, а ззаду встановлюється багаторичажка. При цьому у Фокуса є одна цікава особливість. На задню частину встановлюються сайлент-блоки з підвищеною м’якістю, що дозволяє створити ефект підрулення. Тим не менш, це створюємо і негативні наслідки. Всім відомо, що дороги в нашій країні неідеальні і мають безліч ям і інших нерівностей. При наїзді на якусь яму, задня частина Фокуса трохи подвиливает, і причина криється в цих сайлент-блоках.

Модель від Форда використовується вже досить тривалий час, а тому можна сказати про найбільш поширені несправності. Як правило, проблеми можуть виникати з передньою підвіскою. Амортизатори в середньому служать 50-70 тис. км. Ступичні підшипники ходять трохи довше – 80 тис. км. Слабким місцем є опорні підшипники, які вимагають заміни вже після 35-45 тис. км. Інші елементи підвіски є більш довговічними.

Що стосується Шкоди Октавії, то самим слабким місцем тут є сайлент-блоки, які можуть виходити з ладу кожні 100 тис. км. Передні сайлент-блоки здатні служити до 150 тис. км пробігу. Що стосується задньої частини автомобіля, то тут варто звертати увагу на развальные важелі, які ходять близько 150 тис. км. У всьому іншому особливості експлуатації Октавії і Фокуса ідентичні.

Якщо говорити про рульовому управлінні, то тут автомобілі відрізняються. На третій Фокус встановлюється гідравлічний підсилювач, в той час як Шкода комплектується електричним. Що стосується надійності, то тут Октавія показує себе краще. Нерідко у Фокуса спостерігаються проблеми з герметичністю системи ГУР. Більш того, наконечники рульових тяг виходять з ладу вже на 100 тис. пробігу. У Шкоди термін служби цих деталей в 2 рази більше. Гальма на обох автомобілях працюють відмінно і не викликають питань.

Силові агрегати

Шкода Октавія або Форд Фокус 3: порівняння | Авто 4Автомобілі можуть оснащуватися різними моторами. Якщо ми говоримо про Фокусі, то сьогодні ми розглядає модель з двигуном 2 літра потужністю 150 л. с. Це відмінний сучасний мотор, який має безпосередній впорскування і працює в парі з роботизованою коробкою передач PowerShift.

Динамічні показники Фокуса радують. Він стартує досить швидко завдяки вдалій конфігурації і установки мотора і коробки. Зазначимо, що коробка передач тут працює не так, як на інших автомобілях з модельного ряду Форда. Приміром, на Куге або Мондео вона функціонує в легкому режимі, що дозволяє берегти коробку передач. Причина криється в досить великому крутному моменті, ніж Фокус похвалитися не може. Якщо перевести коробку в положення «спорт», то автомобіль стане ще жвавіше.

Шкоду Октавію не можна назвати повільним автомобілем. Мотор об’ємом 1.4 має 122 кінські сили і володіє обертовим моментом 200 Нм. Якщо порівнювати автомобілі на розгін до 100 км/год, вперед виривається Фокус. Це не дивно, адже навіть за паспортом він їде 9.4 секунди проти 9.7 у Шкоди. Звичайно ж, обсяги двигунів різні і логічніше було б ставити такий Фокус з Октавией з мотором 1.8, який розвиває 152 л. с. До речі, така версія коштує трохи дорожче. Однак її особливістю є те, що автомобіль комплектується автоматом, а не сучасної роботизованою коробкою DSG.

Як повідомляє виробник, причина цього в тому, що велика кількість продажів призвело до браку роботів. Однак, як показує практика і відгуки власників, робот не відрізняється особливою надійністю. Більш того, він здатний витримувати крутний момент в 250 Нм і це є його максимумом. Саме такий показник видає двигун з об’ємом 1.8 літра.

З точки зору звичайного користувача, придбання Октавії з звичайним автоматом цілком виправдано. Незважаючи на те, що автомобіль втрачає в динаміці і споживає трохи більше палива, він не буде доставляти ніяких проблем. Класичний автомат відрізняється високою надійністю і здатний постійно експлуатуватися в пробках. Коробка DSG дуже погано переносить такий режим експлуатації. Багато власників відзначають, що в пробках робот починає вести себе неадекватно і перемикати передачі з невеликими ривками. Проблема криється в налаштуваннях. Краще машина поводиться в спортивному режимі.

Підведення підсумків

Отже, що вибрати, Форд Фокус або Шкода Октавія? Однозначної відповіді нам так і не вдалося отримати. З одного боку, Фокус виглядає більш цікаво і сучасно. З іншого боку, Вона є більш універсальним автомобілем. Багато в чому вони схожі, при цьому мають свої особливості.

Чим Октавія краще Фокуса? Думка власника Фокус 3Сравнительный тест Ford Focus, Mazda 3, Nissan Sentra і Skoda OctaviaШкода Октавія А7 1,4 ДСГ стік і Форд Фокус 2,0 МТ чит+выхлопСравниваем:Ceed GT,Octavia RS,Leon FR,Focus STSkoda Octavia vs. Ford Focus

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.