Шифер кольоровий: ціна, відгуки та фото матеріалу | Ремонт

.

Під шифером сьогодні більшість людей розуміють покрівельний матеріал, який виготовляється з азбесту.

Він випускається або у вигляді хвилястих аркушів, або гладкий.
Шифер кольоровий: ціна, відгуки та фото матеріалу | Ремонт 1
Однак слово «шифер» походить від німецького «Schiefer», яке позначає природний сланець, утворений в надрах землі понад 400 мільйонів років тому.

У давні часи цей матеріал жінки активно використовували для виготовлення різних прикрас.

Ще недавно класичний азбестовий шифер не мав аналогів, але зараз його все частіше змінюють кольорові варіанти — створені з тих же компонентів, але з додаванням кольорових пігментів.

Завдяки такому додатком, матеріал не тільки здобуває велику естетичну привабливість, але і отримує стійкий захист від дії атмосферних чинників.

Різновиди

Під час будівельних робіт зараз використовують шифер як природного походження, так і штучного.

Серед усього цього розмаїття використовують такі матеріали, як:

 • Азбестовий шифер. Його використовують для даху, оздоблення стін, приватних будинках для влаштування огорож та інше.

  За формою матеріал буває в двох варіантах — листовий і хвилястий. При цьому рівний найчастіше використовують для заборів і інших рівних ділянок.

  Хвилястий ж матеріал найчастіше застосовують для покрівлі. Велика популярність цього матеріалу визначено цілим рядом причин, серед яких його низька вартість, досить великий термін служби, висока стійкість до різних погодних впливів.

 • Кольоровий хвильовий — матеріал, що володіє досить високою міцністю за рахунок утворення додаткових ребер жорсткості. Випускається в різних колірних варіаціях.

  Найчастіше кольоровий шифер цього типу використовується в якості покрівельного покриття, забезпечуючи надійний захист будівель від впливу атмосферних факторів, зовнішніх шумів, втрати тепла.

 • Кольоровий плоский — матеріал, використовуваний для створення різного роду огорож і будівель. До його складу, крім колірних пігментів, включаються волокна хризоліту, що забезпечують додаткову міцність листа і подовжує термін його служби.
 • Шифер кольоровий: ціна, відгуки та фото матеріалу | Ремонт 2

 • Кольоровий пластиковий — відносно новий матеріал. Він являє собою полімерні панелі, що повторюють зовнішній вигляд традиційного хвильового шиферу.

  Але помітно перевершує його за своїми експлуатаційними характеристиками за рахунок більш високої міцності, еластичності, універсальності у використанні.

  Прозорі листи цього матеріалу дозволяють створювати покрівлі будь-якої складності — для оранжерей, мансардних поверхів, веранд, забезпечуючи високу світлопроникність і затримуючи шкідливий УФ-випромінювання.

 • Все більшу популярність набирає зараз так званий м’який шифер. Насамперед, це легкий по вазі і довговічний матеріал, виготовлений з особливого волокна, яке просочене бітумом, а з лицьового боку для захисту покрито спеціальною декоративною фарбою.

  Виготовлення за такої технології дозволяє отримати матеріал будь-якого кольору і його відтінків. Сьогодні широке застосування отримав для покрівлі дахів примітивних конструкцій.

 • Останнім різновидом, який активно використовується в будівництві, є металеві листи, виготовлені з оцинковки з полімерним покриттям. Під час виготовлення метал ріжуть за визначеними розмірами, а потім за допомогою спеціальних пристроїв надають йому хвилеподібну форму.

  Після чого зверху покривають полімерним покриттям з необхідним кольором. Такий матеріал, як правило, раніше використовувався для виробничих приміщень, а з появою полімерного покриття його все частіше можна спостерігати на покрівлі заміських будинків і котеджах.

 • Переваги і недоліки

  Якщо ви визначилися з вибором шиферу, то можна виділити основні його достоїнства і недоліки.

  Серед його переваг можна назвати наступні:

  • твердість матеріалу, який може витримати навіть вагу людини;
  • у сонячну погоду дуже слабо нагрівається, оскільки володіє низькою теплопровідністю;
  • матеріал володіє довгим терміном служби, який може нараховувати кілька десятиліть і навіть століть, в залежності від обраного виду;
  • достатньо висока стійкість до природних впливів, висока шумоізоляція;
  • значно дешевше всіх інших матеріалів;
  • легка робота з матеріалом, у випадку якщо пошкодився один лист, його нескладно замінити на інший без розбору усієї конструкції.

  Серед недоліків розрізняють такі, як:

  • азбест у складі класичного шиферу чинить негативний вплив на людину;
  • із-за тяжкості листів його неможливо самостійно встановлювати, потрібно як мінімум дві людини;
  • досить крихкий матеріал, тому транспортувати і монтувати потрібно гранично обережно.

  Єврошифер — прекрасна заміна азбестовим листами

  Зараз при будівництві будинків приділяється особливу увагу не тільки якості матеріалів, але також і враховуються всі дизайнерські особливості тій чи іншій частині обробки.

  Враховуючи всі недоліки і труднощі при роботі з азбестовим шифером, розробники шукали альтернативну заміну цього матеріалу, яка б володіла тими ж властивостями, але при цьому не мала недоліків класичного шиферу.

  В результаті цього на ринку з’явився єврошифер, який багато хто називає ондуліном через торгової марки, що виробляє матеріал.

  На свого далекого родича цей матеріал схожий тільки хвильовий структурою.

  При цьому термін служби, експлуатаційні характеристики, захисні функції і інші показники значно вище, ніж у азбестового аналога.

  З-за своїх чудових якостей єврошифер користується величезною популярністю при покрівлі приватних будинків і котеджів.

  Його все частіше використовують при влаштуванні покрівлі шкіл, лікарень, а також промислових приміщень.

  Його все частіше застосовують в якості облицювального матеріалу рівних поверхонь, де він виступає як декоративна прикраса і забезпечує міцну захист від впливу води на стіни будівлі.

  Переваги перед звичайним єврошиферу

  Широке використання єврошиферу порівняно із звичайним обумовлена його перевагами, серед яких можна назвати такі, як:

 • Як показує практика, цей матеріал дуже добре себе зарекомендував при реконструкції даху. Його можна укладати поверх вже наявної у вас покрівлі, що істотно знижує обсяг роботи.
 • Єврошифер можна спокійно використовувати на дахах з різним кутом нахилу в діапазоні від 12° до 90°. При цьому деякі виробники, наприклад, такі як Onduline дозволяють використовувати єврошифер навіть при нахилі у 5°, проте в цьому випадку, щоб вода не потрапляла під нього, необхідно збільшити величину нахлесту до 30 див.
 • Матеріал активно використовується в діапазоні від -50° до +50°. При цьому слід зазначити, що при температурі +110° зберігаються всі його властивості.
 • Еврошиферу при правильному монтажі не страшні сильні пориви вітру.
 • Серед недоліків матеріалу можна назвати тільки те, що це листовий матеріал.

  В результаті при виготовленні даху складної конфігурації істотно зростає кількість відходів, із-за чого його потрібно купувати значно більше.

  Монтаж кольорового плоского і хвильового шиферу

  З-за того, що плоский неможливо укласти внапуск, його листи кладуть тільки встик один одному.

  Такий спосіб кріплення не дозволяє створити надійну герметизацію, в результаті цього такий шифер не прийнятний для перекриття будівель.

  Шифер кольоровий: ціна, відгуки та фото матеріалу | Ремонт 3

  Тим не менше він буде незамінний при будівництві парканів та інших плоских конструкцій, де немає необхідності забезпечувати надійну герметизацію.

  Такий матеріал щільно прилягає до несучих конструкцій, що дозволяє більш надійно закріпити його.

  Хвильовий же шифер із-за своєї структури укладається в нахлест.

  Таким чином, листи перекривають один одного, забезпечуючи при цьому надійну герметизацію, яка так необхідна при перекриттях будівель.

  Оптимальним кутом нахилу несучих балок прийнято вважати кут від 30 до 45 градусів.

  При покрівельних роботах дуже важливо, щоб один лист шиферу спирався на три балки, забезпечуючи тим самим надійне кріплення.

  При кріпленні хвильового шиферу всі роботи необхідно починати знизу даху і поступово рухатися на самий верх.

  Дуже важливо, щоб верхні листи лягали внахлест на нижні.

  При такому способі листи перекривають один одного, забезпечуючи тим самим надійний захист від попадання води в приміщення.

  Галерея

  Шифер кольоровий: ціна, відгуки та фото матеріалу | Ремонт 4
  Шифер кольоровий: ціна, відгуки та фото матеріалу | Ремонт 5
  Шифер кольоровий: ціна, відгуки та фото матеріалу | Ремонт 6
  Шифер кольоровий: ціна, відгуки та фото матеріалу | Ремонт 7
  Шифер кольоровий: ціна, відгуки та фото матеріалу | Ремонт 8

  Де можна придбати кольоровий шифер і яка його ціна

  У забудовників шифер кольоровий хвильовий зараз набуває все більшу популярність із-за можливості використовувати якісний матеріал при перекритті даху, а також втілити різні дизайнерські ідеї щодо оформлення заміського будинку.

  Для це, крім звичайного, дуже часто використовується кольоровий шифер ПВХ.

  Незалежно від обраного матеріалу, його можна придбати як у звичайному будівельному магазині, так і через інтернет.

  У великих містах України є спеціальні будівельні супермаркети, які володіють високим асортиментом товару, при цьому в таких магазинах ціна відрізняється від звичайних будівельних магазинів.

  Купити шифер кольоровий в Луганську, так само як і в Донецьку, можна практично за однією ціною, оскільки на Україні виробництвом такого матеріалу займається Івано-Франківський цементний завод, який продає свої товари по всій території України.

  Так, наприклад, ціна кольорового шиферу в мережі будівельних супермаркетів «Епіцентр» в Донецьку становить від 120 гривень за лист азбестового шиферу до 180 гривень з ПВХ матеріалу.

  Якщо ви проживаєте в іншій країні, купити там такий матеріал також не складе проблем.

  Потрібно звернутися або в будівельні магазини у вашому місті, або замовити через інтернет.

  Вартість може суттєво відрізнятися в залежності від вашого місцезнаходження.

  Так, наприклад, шифер кольоровий в Мінську можна купити за ціною, починаючи від 53 000 гривень і до 260 000 гривень за аркуш.

  Відгуки покупців про кольоровому шифері

  Ми спочатку шукали економічний варіант покрівельного покриття, але не були готові задовольнятися непоказними сірими відтінками покрівлі. Кольоровий шифер виявився в нашому випадку ідеальним рішенням проблем — покрівельного покриття другий рік, але колір не збляк, зберігає свою яскравість. Шумоізоляція теж на рівні — не порівняти з металевою покрівлею. Радує і той факт, що нашу шиферну покрівлю не потрібно буде регулярно фарбувати. Загалом — одні суцільні плюси. І заощадити на вартості матеріалу вдалося, і будинок виглядає як з картинки.

  Ганна, 30 років, Донецьк
  Шифером крили будинок ще мої батьки. З часом сіре покриття втратило міцність. Вирішив перекривати. І з’ясував, що, виявляється, тепер ще й кольоровий шифер можна купити. Порадився з сім’єю і вирішили брати. Вибрали шифер хвильовий кольоровий — він і виглядає нарядно, і дах крити їм звично. У підсумку, оновлення покрівлі обійшлося набагато дешевше, ніж планувалося. А сусіди тепер питають де шифер брав — теж хочуть кольоровий купувати для свого будинку.

  Сергій, 45 років, Мінськ
  Зробив покрівлю на терасі з кольорового шиферу. Виглядає ошатно і незвично. Про вибір не пошкодував ні на хвилину. Ціна теж прийнятна…

  Олег, 47 років, Рязань

  Відео про кольоровому шифері.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.