Смертельно небезпечний деревне скорпіон: харчування, розмноження та значення для людини | Господарство

.

Такий притягальний і такий небезпечний деревне скорпіон нікого не залишає байдужим. Хтось боїться зустрічі з цією істотою, хто має до нього огиду, а хтось щиро захоплюється красою і звичками цього нічного хижака. У будь-якому випадку скорпіон заслуговує того, щоб дізнатися про нього детальніше.

Численне сімейство скорпіонів, що налічує близько 1750 видів, — це істоти загону членистоногих. Всі вони відносяться до класу павукоподібних, або Arachnida. Цікавий той факт, що не всі скорпіони смертельно небезпечні — тільки 50 видів з них можуть нашкодити людині. Деревне скорпіон або по-латині Centruroides exilicauda якраз є одним з цих надзвичайно отруйних видів.

Опис тваринногоЗовнішній вигляд

Зміст

 • 1 Опис тваринного
 • 2 Якої шкоди може завдати людині

Існує кілька різновидів деревного скорпіона. Одна з них має жовте забарвлення без смуг та плям. А друга — це смугастий деревне скорпіон, який з віком змінює забарвлення з жовтого на коричневий і має прикрасою у вигляді двох широких смуг чорного кольору на спині.

Деревні скорпіони виростають до 3 дюймів (близько 7,62 см) в довжину, не рахуючи хвоста. Відмінною особливістю цього виду скорпіонів є довгі і тонкі лапи. Хвіст деревного скорпіона володіє товщиною близько 0,5 см, а довжина його у самців більше, ніж у самок.

Середовище існування

Скорпіони — це наземні тварини, які віддають перевагу для життя клімат жарких країн. Однак ці тварини здатні жити як в посушливих степах, так і в дощових тропіках.

Улюблене місце проживання деревного скорпіона — це пустелі в штаті Арізона, що розташовані в південно-західній частині США. Ореол проживання цього виду скорпіонів поширюється також на південно-східну частину Каліфорнії, яка межує з Арізоною, і на південний захід гористого Нью-Мексико. Однак деревне скорпіон зустрічається не тільки в США. Він облюбував також Північну і Південну Нижню Каліфорнію — штати в Мексиці і пустелі Сонора, яка вміщує в себе частину США і Мексики.

Деревне скорпіон виправдовує свою назву, мешкаючи під корою дерев, а також в ущелинах скель. Тут тварина знаходить не тільки укриття, але і можливість полювати на здобич. Часто деревні скорпіони живуть на великій висоті в горах.

На відміну від інших видів, деревне скорпіон ніколи не риє нори.

Дивовижна здатність цього виду скорпіонів підійматися навіть по прямовисних поверхнях дозволяє їм потрапляти в людське житло, видираючись по стіні. Особливо приваблює деревного скорпіона вологість, тому він може оселитися в дров ‘ сараї, купі цегли, в підвалі або на горищі, де дуже зручно перечекати спеку.

Часто деревне скорпіон ховається в скелях і під каменями. Він може оселитися серед сосен в Техасі, в полях або заростях ялівцю. Дуже привабливі для деревного скорпіона висохла рослинність, залишки чого-небудь і людське житло.

Харчування

Деревні скорпіони полюють за допомогою сенсорної системи, що уловлює навіть найменший помах крил, і чутливих волосків на клешнях, що допомагають захоплювати здобич. Завдяки цьому скорпіон здатний точно визначати розташування видобутку і найкращий спосіб захоплення її навіть у повній темряві.

Раціон деревного скорпіона складається з:

 • павуків,
 • метеликів,
 • невеликих ящірок,
 • мишенят,
 • родичів.

Із-за того що скорпіон часто відчуває нестачу їжі, його травлення пристосоване максимально засвоювати видобуток і витягувати з неї максимум енергії.

Розмноження

Деревне скорпіон розмножується навесні і на початку літа. Вагітність самок триває протягом 8 місяців. Народжується, як правило, від 13 до 47 молодих скорпіонів за раз. У перший тиждень життя відбувається линька, а потім скорпіони ще тиждень не залишають матері. Дорослі скорпіони линяють ще 5-6 разів за життя, тривалість якої становить близько 4 років.

Якої шкоди може завдати людині

Незважаючи на те, що більшість скорпіонів безпечні для людини, серед них існують види, укус яких здатний привести до смерті.

Деревне скорпіон — це одне з найбільш отруйних істот на планеті.

Якщо він вкусив дорослої людини з міцним здоров’ям, той відчує лише сильний біль і припухлість у місці укусу. Однак укус такого скорпіона є смертельно небезпечним для дитини або літньої людини, а також для людей з ослабленим здоров’ям. Симптоми укусу деревного скорпіона наступні:

 • гострий і пекучий біль,
 • оніміння кінцівок,
 • піна в роті,
 • зупинка дихання,
 • конвульсії.

Варто пам’ятати, що при укусі деревного скорпіона потерпілий потребує швидкої медичної допомоги. Ужаленого людини слід привести в стан спокою, проте не допускається прийом заспокійливих засобів або алкоголю.

Для запобігання подальшого поширення отрути з організму місце укусу скорпіона слід стиснути, а також не завадить прикласти до нього лід. Дуже важливо, якщо є можливість, надати лікарям самого скорпіона. Фахівці точно визначать його вид і відповідно з цим призначить правильне лікування.

Таким чином, деревне скорпіон — це дуже небезпечне створення, з яким краще не стикатися. Людині не завадить уникати улюблених місць, а також захищати свій дім від нападу тварини.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.