Способи щеплення плодових дереьев – вибираємо відповідний + Відео | Сад і город

.

Способи щеплення плодових дереьев – вибираємо відповідний + Відео | Сад і город 1
Передмова

Настає весна, а значить, настав час розпочати роботи в саду, для того, щоб зібрати багатий урожай. З настанням першого тепла садівники починають проводити основні роботи на ділянці. Сьогодні ми розповімо про способи щеплення дерев – вам залишиться просто слідувати нашим радам.

Зміст

 • Щеплення плодових дерев – для чого вона потрібна?
 • Різні варіанти щеплення плодових дерев – який вибрати?
 • Як домогтися успіху в роботі?
 • 1 Щеплення плодових дерев – для чого вона потрібна?

  Незважаючи на свою назву, щеплення ніяк не пов’язана з боротьбою з хворобами та шкідниками. Цей захід має на увазі під собою перенесення однієї частини дерева на інше з метою їх зрощення. В цьому випадку дерево, на яке здійснюється щеплення, називається підщепа, а прищеплювати частина – щепа. Проводять ці заходи з ряду причин:

  • необхідність у збереженні високих якостей сорту;
  • якість плодів – низька;
  • бажання виправити механічні пошкодження рослини, завдані морозами або гризунами.

  Способи щеплення плодових дереьев – вибираємо відповідний + Відео | Сад і город 2

  Також перед щепленням потрібно отримати кілька важливих рекомендацій від садівників, які допоможуть підвищити якість проведених робіт.

  Так, наприклад, вік в цьому випадку не має вирішального значення, однак потрібно враховувати, що рослини, які старше 10 років, зазвичай прищеплюються поступово через кілька років. Якщо ми говоримо про кісточкові рослини, то тут слід враховувати, що тривалість життя таких дерев набагато нижче, завдяки чому не слід здійснювати роботи по розмноження живцями на деревах старше 10 років.

  Способи щеплення плодових дереьев – вибираємо відповідний + Відео | Сад і город 3

  Також не забувайте грамотно підбирати прищепи та підщепи. Вони повинні бути близькими за сортами з схожим терміном визрівання врожаю, завдяки чому можна звести ймовірність несумісності рослин до мінімуму. Дуже важливо, щоб під час “операцій” ви робили все як можна швидше, щоб уникнути попадання шкідливих бактерій та інфекцій у ранку. До речі, відеоуроки на цю тему допоможуть вам краще розібратися в садових заходах, тому не нехтуйте їх переглядом.

  2 Різні варіанти щеплення плодових дерев – який вибрати?

  Існує кілька методів щеплення плодових дерев навесні– ми розповімо про кожного, зупиняючись на їх перевагах і недоліках.

  Перший спосіб щеплення плодових дерев навесні – окулірування (щеплення одним очком з найтоншим шаром деревини). Даний метод найбільш актуальний, якщо садівник має в розпорядженні невелику кількість матеріалу для щеплення. Правда, слід пам’ятати, що окулірування плодових дерев найчастіше проводиться при бажанні садівника відновити пошкоджені гризунами рослини.

  Також, якщо ми говоримо про дорослі дерева, то щеплення методом окулірування не настільки ефективна, як при роботі з молодими екземплярами. Якщо ви вибрали цей метод розмноження плодових дерев навесні, то для того, щоб заходи пройшли максимально успішно, необхідно дочекатися сокоруху в підщепі. В такий період кора на дереві відокремлюється дуже легко, не залишаючи ніяких пошкоджень. На стовбурі підщепи робимо надріз у формі літери “Т” довжиною як мінімум 3 див. Око (нирка) повинен бути довшим, щоб під час робіт вам було зручно тримати його.

  Способи щеплення плодових дереьев – вибираємо відповідний + Відео | Сад і город 4

  Способи щеплення плодових дереьев – вибираємо відповідний + Відео | Сад і город 5

  При цьому намагайтеся зрізати нирку так, щоб деревина черешка була тільки під “вічком”. Потім акуратно вставляємо нирку в розріз і обмотуємо. Всю частину рослини, яка залишилася вищою, ніж щеплення, потрібно видалити. Зріз слід замазати садовим варом. Початківцям садівникам процес щеплення краще за все вивчити з допомогою відео, завдяки чому можна дізнатися багато цікавого.

  Інший спосіб розмноження плодових навесні – копулірування (спосіб щеплення черешком за умови, що і прищепа і підщепа мають однакову товщину). Цим методом найчастіше користуються в тому випадку, коли розміри підщепи і прищепи сумірні між собою. Спочатку на черешку і підщепі робимо зріз, потім паралельно осям прищепи та підщепи робимо ще кілька зрізів, які вставляємо один в одного. З’єднувати прищепа і підщепа потрібно так, щоб суміщення відбулося як мінімум з одного боку зрізу. На самому підщепі залишаємо близько трьох “вічок”, а місце їх з’єднання ретельно обмотуємо.

  Основна перевага щеплення плодових дерев в тому, що з’єднання прищепи та підщепи настільки сильне, що не порушити його майже неможливо. Завдяки цьому можна говорити про якісної і надійної приживлюваності.

  Способи щеплення плодових дереьев – вибираємо відповідний + Відео | Сад і город 6

  Ще один варіант щеплення навесні, який часто застосовується в разі пошкодження рослин гризунами або морозами – “місток” (щеплення за допомогою черешка). Для здійснення цього заходу потрібно взяти живці відповідного морозостійкого рослини. Щеплення здійснюється нижньою і верхньою частиною черешка за кору. Завдяки цьому створюється своєрідний “місток” на пошкодженому гризунами місці. Можна знайти чимало цікавих і, головне, просто знятих відео, які допоможуть вам на практиці провести весняну щеплення “містком”.

  3 Як домогтися успіху в роботі?

  Нерідко молоді садівники цікавляться більш досвідчених колег, як зробити свою роботу за щеплення плодових дерев навесні більш успішною. Тут є кілька важливих рекомендацій, які бажано дотримуватися при проведенні процедур в саду. Багато в чому успіх залежить від того, який інструмент для щеплення ви будете використовувати. Так, секатор і ножа повинні бути гострими (щоб зріз вийшов максимально гладким і рівним), а також чистими (щоб не занести в зріз інфекцію).

  Способи щеплення плодових дереьев – вибираємо відповідний + Відео | Сад і город 7

  Також важливо правильно підібрати обв’язувальний матеріал. Для цього найкраще нарізати поліетиленову плівку шириною до 2 див. Можете також взяти ізоляційну стрічку, але тут важливо не допускати того, щоб плівка сильно прилипала до кори. Не забувайте про важливість садового вару, за допомогою якого можна швидко залікувати “рани” на дереві.

  Способи щеплення плодових дереьев – вибираємо відповідний + Відео | Сад і город 8

  Ну і, звичайно, якщо ви вперше вирішили провести такі роботи в саду, заздалегідь потренуйтеся робити зрізи на підщеп і підщепах. Тут без практики не обійтися. Для цього вам знадобиться пара живців різної товщини і гострий ніж, щоб робити зрізи. Найважливіша вимога – зріз повинен вийти від одного руху інструментом. Завдяки цьому він буде рівним і гладким, таким, як треба. Наочним посібником для тренувань вам послужать відеоуроки. Ми розповіли вам про кращі способи щеплення садових дерев – сподіваємося, вони допоможуть вам провести всі заходи з отриманням максимального результату.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.