Спрекелия (Шпрекелия) – посадка й догляд в домашніх умовах | Сад і город

.

Таке красивоцветущее рослина, як спрекелия (Sprekelia), яке ще називають шпрекелия, має пряме відношення до родини амарилісових. В даному народження всього 1 представник ― спрекелия вродливіша. В диких умовах її можна зустріти в горах Гватемали і Мексики. У народі цю рослину називають «лілія Тамплієрів», а також «лілія ацтеків». Мер міста Гамбурга в середині 18 ст. вручив у подарунок цибулинку цієї квітки Карлу Ліннею. Через деякий час рослина було названо на його честь.

В Європі ця квітка перший раз опинився в далекому 1593 році. Тоді він був привезений іспанцями з Північної Америки і іменувався індійський нарцис з червоними квітками.

Вся зовнішня сторона цибулинки покрита плівчастими лусочками, пофарбованими в червоний колір. Листя у рослини лінійні, і в ширину вони досягають 2 см, а в довжину ― 40 сантиметрів. Буває, що підстава листочків має червонувате забарвлення. Квіточки прикріплюються до досить високому квітконосу полому всередині.

Віночки квіток мають насиченим червоним забарвленням і неправильною формою, що і робить їх дуже схожими з орхідеями. Зів у квіточок злегка зелений і на ньому є маленькі лускаті вирости. Квіточки виробляють нектар і примітно, що в природі спрекелию запилюють маленькі пташки. Квітконоси і листя починають зростати одночасно (іноді листочки з’являються трохи пізніше).

Цвітіння триває з квітня місяця по червень. Через 20 діб після утворення квітконосу рослина починає цвісти. В утворюється після цвітіння плодової коробочці знаходиться дуже багато насіння, що мають плоску форму.

Даний квітка вкрай рідко побачиш вирощуваних в домашніх умовах. Справа в тому, що через кілька діб після розпускання квіток цвітіння припиняється, а листочки не несуть в собі декоративної цінності. Однак є квітникарі, люблячі рослини сімейства амарилісових, і їм шпрекелия буде цікава.

Зміст

  • 1 Догляд за спрекелией в домашніх умовах
    • 1.1 Період спокою
    • 1.2 Як садити цибулину
    • 1.3 Землесуміш і підживлення
    • 1.4 Способи розмноження
  • 2 Відео огляд

Догляд за спрекелией в домашніх умовахПеріод спокою

У такого квітки досить тривалий період спокою, який триває з листопада по березень (близько 6 місяців). В осінній час поливати рослину потрібно дуже мало або зовсім припинити полив. Коли спрекелия скине листя, її цибулинку поміщають в тепло (17-20 градусів) на зберігання.

Як садити цибулину

Посадку цибулини виробляють на початку весни (у березні). Для цього використовують свіжу землесуміш. Садять її так, щоб верхня частина височіла над поверхнею грунту. Полив після посадки повинен бути убогим, а коли утворюються квіткові стрілки, то його слід значно збільшити, а також в цей час у воду потрібно почати всипати мінеральні добрива.

Землесуміш і підживлення

Земля підійде практично будь-яка. У період росту і цвітіння підгодовують квітка 1 раз в тиждень. З початком осені підгодівлі припиняють. Для того щоб цвітіння було більш тривалим, квітка треба поставити в прохолодне місце.

Способи розмноження

Розмножити можна насінням, а також дітками. Сіянці в перший раз розквітнуть через 3-4 роки після посадки. Доглядають за спрекелией так само, як і за гиппеаструмом.

Даний квітку можна придбати у квітковому магазині за попереднім замовленням. А ще оформити замовлення на даний квітку можна в інтернеті.

Відео огляд

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.