Сучасні стилі ландшафтного дизайну – що сьогодні модно? + Відео | Сад і город

.


Передмова

Сучасні стилі ландшафтного дизайну від класичних відрізняються тим, що класичні були, є і будуть, а сучасні виникнуть і підуть, поступившись місце стилів, відповідає своєму часу. Що ж цікавить людей сьогодні, які течії в моді і які тенденції намітилися?

Зміст

 • Сучасний ландшафтний дизайн заміського будинку – на зміну тьмяним ділянок
 • Сучасні стилі ландшафтного дизайну – переваги садівників!
 • Модні тенденції в ландшафтному дизайні – що чекати?
 • 1 Сучасний ландшафтний дизайн заміського будинку – на зміну тьмяним ділянок

  Слід віддати належне сучасного ландшафтного дизайну заміського будинку в країнах пострадянського простору, де ще не так давно саме поняття асоціювалося у більшості людей лише з історичними парками і садами. На щастя, сьогодні він міцно укоренився у приватних володіннях, причому абсолютно незалежно від їх розміру.

  Головне покликання ландшафтного дизайну – відображати настрої людей, їх світогляд і сприйняття світу. Не дивно, що сьогодні облаштування садів багато в чому покликане забезпечити зручність і практичність користування територією, а вже на другому місці – краса і піднесеність самої ділянки. Сам ландшафтний дизайн став надбанням не тільки людей з туго набитим гаманцем, він втілюється і на зовсім скромних ділянках. Сучасники не хочуть задовольнятися чимось одним, змішуючи докупи різні стилі і напрями – така еклектика буває і досить вдалою, і відверто нудним. У більшості випадків безжально відсікаються всі помпезні, громіздкі елементи, залишається сама суть стилю.

  На фото – стилі ландшафтного дизайну, gorodkirov.ru

  На фото – сучасний ландшафтний дизайн, saw-wood.ru

  Фото сучасного ландшафтного дизайну, detskiypark.ru

  На фото – сучасний ландшафтний дизайн заміського будинку, about-about.ru

  На фото – сучасні стилі ландшафтного дизайну, greencotteg.blogspot.com

  На фото модні тенденції в ландшафтному дизайні, blackseaplus.com

  2 Сучасні стилі ландшафтного дизайну – переваги садівників!

  Сучасники все частіше повертаються до витоків, в Україні це романтичні ставки і водоспади, стрункі берези, ароматні галявини і потопаючі в цвіту зарості бузку. Все більше ми приділяємо уваги декоративним деталям саду, таким як формовані живі огорожі, арки, великі і маленькі скульптури, лавки, альтанки та місточки. Слідом за Європою багато садівники оформляють сонячні години – само собою, не для того, щоб звіряти час, а заради самої декоративності.

  Сучасні стилі і напрямки як один не вимагають химерності і складності – ландшафтний дизайн часто оформлений простими рослинами і простими архітектурними формами.

  Досить часто в обрисах сучасно саду простежуються риси англійського стилю, який характерний відсутністю суворих рамок у композиціях і чіткості ліній. Від цього стилю свої витоки отримав і сільський сад, який легко дізнатися по сусідству на городі квітів та овочевих культур. У своїх садах сучасники втілюють і середземноморський стиль, багатий на різноманітні басейни, відкриті тераси і величезні вазони з розкішною зеленню.

  Азіатські сади – на піку популярності. І якщо японський стиль охоплює невеликі простори, створюючи відточені композиції, то китайський стиль гармонійно виглядає на великих ділянках. Для цих стилів обов’язкові водні поверхні, хвойні рослини, мости і містки, повторення природних пейзажів з однією особливістю – у всіх процесах бере участь рука людини, ніщо не пускається на самоплив.

  3 Модні тенденції в ландшафтному дизайні – що чекати?

  І через десять років ми все одно буде спиратися на класичні стилі, комбінуючи їх в рамках своєї ділянки. Поки що ми щосили насолоджуємося яскравими фарбами садових рослин і досить обережно ставимося до показної простоті європейський екологічних садів, в яких все більше місця займають дикі рослини і злаки. Але пройде ще кілька років, і очей втомиться від яскравих фарб – тоді-то ми і згадаємо про злаках і простих клумбах.

  Сучасні тенденції ландшафтного дизайну позначаються не тільки на території ділянки, але і на оформленні будинків – все більшу популярність набирають зелені дахи, або повиті кучерявими рослинами, які засаджені почвопокровниками. Великі садиби через кілька років стануть прикладом дворянських маєтків з тихими озерами і різнотрав’ям замість нудного газону, тоді як на невеликих ділянках як і раніше буде актуальний східний стиль.

  Еклектика і знову еклектика – комбінування стилів ще не досягла свого піку, і через п’ять років дизайнери будуть пропонувати свіжі рішення. Але незважаючи на всі модні тенденції в ландшафтному дизайні та приписи сучасних майстрів, тільки вам вибирати, що ви хочете бачити в саду вашої мрії.

  Фото ландшафтного дизайну тераси, fix.hipsty.ru

  Фото сучасного ланшафтного дизайну, mydiz.ru

  На фото – сучасний ландшафтний дизайн саду, aquafantasy.ru

  На фото – сучасний двір, mydiz.ru

  На фото – ландшафтний дизайн стилі та напрямки, 7dach.ru

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.