Світильники на сонячних батареях вуличні – автономне освітлення + Відео | Сад і город

.

Світильники на сонячних батареях вуличні – автономне освітлення + Відео | Сад і город 1
Передмова

Багато господарі, переглядаючи рахунки за електроенергію і прикидаючи, скільки її пішло на освітлення ділянки, все частіше розглядають як варіант для економії, вуличні світильники на сонячних батареях.

Зміст

 • Якими бувають вуличні світильники на сонячних батареях?
 • Чим зручно вуличне освітлення на сонячних батареях?
 • Так гарні сонячні батареї для освітлення вулиць?
 • 1 Якими бувають вуличні світильники на сонячних батареях?

  Заміське господарство постійно вимагає вкладу фінансів, а високий прибуток воно приносить тільки при найжорстокішій економії і максимальної автономності. Іншими словами, якщо удобрювати поля і знищувати шкідників дорогими речовинами, і висвітлювати садові доріжки, посипані мармуровою крихтою, десятками потужних ламп – продажу навіть самого багатого врожаю не вистачить на покриття витрат. Особливо витратним для багатьох господарств є використання електроенергії, оскільки безліч необхідних пристроїв потребують підключенні до мережі, не кажучи вже про освітлення.

  Світильники на сонячних батареях вуличні – автономне освітлення + Відео | Сад і город 2

  Знизити витрати допоможуть світильники на сонячних батареях, вуличні та садові. Розрізняють настінні моделі, монтовані на стовпах вуличні, газонні, а також декоративні. Перші можуть бути використані для освітлення прибудинкової території, майданчиків перед господарськими будівлями, установки по всій довжині огорожі і воріт, а також на зовнішніх стінках або підпорах альтанок-наметів.

  Світильники на сонячних батареях вуличні – автономне освітлення + Відео | Сад і город 3

  Вуличні ліхтарі на високих стійках можуть бути розставлені вздовж доріжок, при цьому сонячні панелі можна доповнити невеликими вітряками, що дозволить збільшити швидкість зарядки акумуляторів навіть у похмурий день. Газонні світильники найбільш зручні, оскільки їх можна встановлювати де завгодно, вони зазвичай мають у нижній частині стрижня гострим наконечником, легко втыкающимся в грунт. Декоративними лампочками прикрашають клумби і мавританські газони.

  2 Що зручно вуличне освітлення на сонячних батареях?

  Давайте розглянемо звичайну провідну систему освітлення ділянки. Крім витрат на електрику вам буде потрібно чимало годин на риття траншей під кабелі, які, до речі, теж треба буде придбати, а це ще більші витрати. Обслуговування такої системи потребує постійної перевірки контактів, які будуть окислюватися і можуть закоротити під впливом вогкості. Відсутністю потреби протягування проводки вигідно відрізняється вуличне освітлення на сонячних батареях. Оскільки воно автономне, енергія, витрачена на горіння лампочок, не потребує оплати.

  Світильники на сонячних батареях вуличні – автономне освітлення + Відео | Сад і город 4

  Світильники на сонячних батареях вуличні – автономне освітлення + Відео | Сад і город 5

  Щоб зробити повноцінну систему, що працює на сонячних батареях, потрібно придбання самих фотоелементів, так само як і потужних акумуляторів. Також потрібно буде купити інвертор для перетворення постійного струму в змінний. Якщо блоки системи будуть розташовані далеко від сонячних елементів, без кабелю теж не обійтися. Проте сьогодні існують недорогі моделі газонних світильників, які встромляються в грунт в будь-якому місці заміського ділянки, не вимагаючи ні інверторів, ні кабелів. Так і настінні ліхтарі вже мають все необхідне для роботи, включаючи вбудований в корпус акумулятор.

  Світильники на сонячних батареях вуличні – автономне освітлення + Відео | Сад і город 6

  3 Так гарні сонячні батареї для освітлення вулиць?

  Власників заміських ділянок утримують від придбання подібних автономних джерел освітлення два основних фактори: ціна та низький ККД при похмурій погоді. Точніше, в першу чергу сумніви в доцільності сонячних панелей виникають з другої причини, оскільки існує думка, що в хмарну погоду акумулятори не заряджаються через відсутність сонячного світла. Це не більше, ніж міф. Сучасні некристалічні панелі вловлюють навіть розсіяне освітлення, головне, щоб воно було.

  Світильники на сонячних батареях вуличні – автономне освітлення + Відео | Сад і город 7

  У похмуру погоду процес накопичення заряду батареї значно сповільнюється, і за день необхідної кількості енергії може не набратися, але хоча б половину розрахункового часу вночі лампи будуть горіти.

  Світильники на сонячних батареях вуличні – автономне освітлення + Відео | Сад і город 8

  Що стосується тривалості роботи, то вона залежить від ємності акумулятора, яка зазвичай не перевищує 600-700 мА/год. Оскільки в лампочці автономного освітлювального приладу зазвичай встановлено близько двох десятків діодів потужністю близько 0.06, на її підживлення заряду вистачить на всю ніч. Навіть якщо погода похмура, сонячні батареї для освітлення вулиць можуть забезпечити ліхтарі енергією на 5-6 годин, при повному ж заряді лампи будуть горіти до 12 годин.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.