Типи і види мансардних дахів, особливості дизайну — фото і відео огляд | Ремонт

.

Мансардою називають приміщення горища, розташоване під дахом будинку, яке обладнали і використовують в якості житлового простору. З легкої руки французьких архітекторів проекти, які дозволяють раціонально розпорядитися підпокрівельних простором, увійшли в моду і залишаються популярним, а також вигідним в економічному відношенні будівельним рішенням. У цій статті ми розберемося, які види мансардних дахів існують, в чому переваги та особливості використання різних типів конструкцій.

Зміст статті

 • 1 Конструктивні рішення
 • 2 Кроквяний каркас
 • 3 Вимоги до конструкції
 • 4 Відео-інструкція

Конструктивні рішення

Оптимальним варіантом є включення мансарди в дизайн-проект будинку до початку будівельних робіт. Однак, частіше трапляється так, що переобладнання горищного приміщення відбувається після декількох років експлуатації, коли виникає необхідність збільшити корисну житлову площу. Досвідчені будівельники стверджують, що під мансарду можна пристосувати будь-яку покрівельну конструкцію, але не кожна переробка буде раціональною. Для обладнання житлового мансардного приміщення підходять наступні варіанти дахів:

 • Односхилі. Покрівлі односкатного типу являють собою одну площину, розташовану похило за рахунок різної висоти стійок кроквяної каркаса стін. Цей різновид рідко використовують для будівництва мансарди з-за того, що різниця між довжиною стін повинна складати більше 2,5 м. Скат великої крутизни вимагає посилення кроквяної каркаса і збільшує витрати на покрівельний матеріал.

  Вимоги до односхилого мансардної покрівлі

 • Двоскатні. Більш раціональні варіанти мансардних конструкція базуються на покрівлях двухскатного типу. Недолік такого рішення полягає в тому, що крутизна такої покрівлі, що складається з двох скатів, повинна становити не менше 25-60 градусів, щоб приміщення під нею було просторим. А кути, що утворюються між підлогою і підставою даху, мають дуже маленьку висоту для ефективного використання.

  Мансардний дах двосхилий

 • Ламані. Ломанными мансардними називають різновид двосхилого даху, скати якої складаються з двох площин, розташованих під різним кутом. Круті нижні частини даху збільшують корисну площу мансарди, а полога верхівка знижує витрати на покрівельний матеріал. Конструкція ламаної двосхилого даху складніше інших з-за масивного кроквяної каркаса.

  Ламана мансардний дах

 • Вальмові і напіввальмові. Цим терміном називають покрівлі четырехскатного типу, де два ската частково або повністю замінені вальмами. Ця конструкція дозволяє обладнати просторі мансардні приміщення і комфортною висотою стелі, але вона використовується відносно рідко із-за високої складності кроквяної каркаса і дорожнечі.

  Напіввальмові мансардна покрівля

Важливо! Розробляючи дизайн будинку, потрібно заздалегідь визначитися з характером використання підпокрівельного простору. Так як обладнання мансарди збільшує навантаження на фундамент, вимагає посилення кроквяної конструкції та несучої здатності стін. Досвідчені майстри стверджують, що мансардна покрівля обходиться дорожче звичайної, проте, додаткові квадратні метри з лишком окупають вкладені кошти.

Кроквяний каркас

Основна відмінність мансардних дахів від звичайних полягає в зміні кроквяної каркаса, на який спираються скати. Так як конструкція такого типу має велику вагу, до нього пред’являються підвищені вимоги. На кроквяну систему лягає навантаження від покрівельного матеріалу, що випадає снігу, балок перекриття та підлоги мансарди, тому всі елементи каркаса виготовляють з міцного дерева. Розрізняють такі види конструкцій:

 • Висяча. Висячими називають кроквяні каркаси, в яких крокви спираються тільки на коньковий прогін і мауерлат, покладений на несучі стіни. Щоб погасити розпираючий навантаження на крокви, що виникає при використанні такої системи, монтують верхні і нижні затяжки. Якщо довжина схилу перевищує 4 метри, в нижній частині стропильні ноги підпирають стійками або підкосами, що запобігають провисання. Гідність висячого кроквяної каркаса в тому, що всі елементи розташовуються в невикористовуваних частинах мансарди, тому в ній залишається багато вільного місця.

  Види кроквяних систем

 • Насланні. Наслонный кроквяний каркас застосовують у будинках, де посередині існує несуча перегородка, яка виступає в якості додаткової опори для кроквяних ніг. На внутрішню стіну настилають лежень, елемент виконує функції мауерлата, і встановлюють стійки, що підтримують коньковий прогін. З допомогою наслонной системи перекривають дахи великої площі, вона використовується для покрівельних матеріалів, має велику вагу (керамічна черепиця, шифер).
 • Зверніть увагу! Існує дизайн-проекти мансардних дахів з кроквяними конструкціями висячого і наслонного виду. Щоб звільнити простір, елементи каркаса зміщують в сторони, використовуючи як основу для облицювання стін, а ригель для обшивки стелі. Деякі архітектурні стилі дозволяють використовувати стійки і балки в якості елементів декору, які є невід’ємною частиною обраного стилю.

  Популярні різновиди каркаса для мансардних дахівВимоги до конструкції

  Мансарда є додатковим жилим приміщенням в будинку, а тому її спорудження жорстко регламентується будівельними нормами, без дотримання яких вона буде називатися горищем. Щоб використовувати підпокрівельний простір для розміщення додаткової спальні, дитячої, кабінету або саду, воно повинно відповідати наступним критеріям:

  • Мінімальна висота від підлоги до стелі в житловий мансарді згідно з санітарними нормами повинен складати не менше 2,3 м, тобто відстань між підлогою і коником даху буде складати 2,5 м або більше.

   Залежність висоти стелі і корисної площі мансарди від ухилу ската

  • Для обладнання дворівневої мансарди відстань між підлогою та стелею повинна бути більше 5 м. Дворівневими приміщеннями називають мансарди, складаються з двох кімнат, розташованих одна над іншою і сполучених сходами.

   Залежність корисної площі мансарди від висоти стелі

  • В мансарді обов’язково має бути природне освітлення. Для цього виконується монтаж вертикальних або мансардних вікон, що встановлюються прямо в скат. Вартість мансардних вікон вище, але при правильному розташуванні вони дозволяють використовувати сонячне світло протягом всього дня, що знижує витрати на електрику.

   Мансардне вікно з висувним балконом

  • Житлове мансардне приміщення утеплюють за допомогою ефективних теплоізоляційних матеріалів. Вони монтуються на фронтони і скати даху, щоб знизити втрати тепла при опаленні будинку.
  • Мансарду обов’язково обладнують системою примусової вентиляції, що працює за принципом конвекції. Вона змушує прогрітий, затхле повітря підніматися до коника даху і виходити назовні через аератори, впускаючи через карнизні продухи свіжий. Завдяки постійній циркуляції повітря в приміщенні створюється комфортний мікроклімат, вирішується проблема вогкості і духоти із-за нагріву поверхні покрівельного матеріалу.

  Важливо! В якості покрівельного матеріалу для мансардних дахів використовують покриття, що володіють легким вагою. Популярністю у покрівельників користується металочерепиця, ондулін і рулонні матеріали, гнучкість яких дозволяє без праці перекривати ламані скати мансардних дахів.

  Мансардна покрівля вносити «родзинку» в дизайн будинку, робить його незабутнім і самобутнім, без серйозних витрат збільшуючи житлову площу.

  Відео-інструкція

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.