Удобрення плодових дерев навесні – збагачуємо грунт + Відео | Сад і город

.

Удобрення плодових дерев навесні – збагачуємо грунт + Відео | Сад і город 1
Передмова

Підживлення дерев дуже важлива для росту і плодоношення – з цим ніхто сперечатися не буде. Але є різниця в тому, які добрива більш корисні для дерев і саджанців навесні, а які – восени. У цьому нам і належить розібратися.

Зміст

 • Навіщо потрібні добрива – заповнюємо недолік
 • Що важливо плодово-ягідним рослинам?
 • Удобрення плодових при посадці – закладаємо запас
 • 1 Навіщо потрібні добрива – заповнюємо недолік

  Удобрення плодових дерев і ягідних чагарників навесні, влітку і восени досвідчені садівники перетворили в звичку. Хорошу звичку! У ґрунті міститься лише обмежений запас речовин, які слід регулярно заповнювати. Так, азотні добрива, як повітря, потрібні навесні для більшості фруктових дерев. Однак саме азот найменше затримується в грунті – вітер і дощ постійно зменшують його запаси. Тому слід самостійно відновити потрібну кількість азоту в грунті.

  Але у всього має бути міра – надлишок азоту в ґрунті може призвести до негативних наслідків. Перш ніж купити в магазині препарати, ви повинні чітко розуміти, яке точно кількість знадобиться того чи іншого рослині. Садівники роблять свої розрахунки, виходячи з віку плодового дерева, розмірів його крони, також береться до уваги і діаметр пристовбурового кола.

  Удобрення плодових дерев навесні – збагачуємо грунт + Відео | Сад і город 2

  Так, якщо діаметр кола приблизно 1 метр – знадобиться внести близько 30 грамів селітри, якщо в 2 рази більше -75 грамів, а якщо це досить велике дерево з 3-метровим показником – 175 грамів буде в самий раз.

  Якщо говорити про внесенні добрив в кінці весни – початку літа, то цю процедуру можна спокійно поєднувати з поливом. В такому разі ваша підгодівля для плодових дерев відразу ж дійде до кореневої системи. У спекотну погоду вам знадобиться близько 5 відер з водою на доросле дерево. Для зручності багато садівники навколо стовбура роблять невеликі канави, в них і виливають воду з розчиненими добривами. Канави слід виривати подалі від стовбура, адже коренева система розташована досить широко.

  Удобрення плодових дерев навесні – збагачуємо грунт + Відео | Сад і город 3

  Незважаючи на велику кількість препаратів, одне з кращих добрив – це звичайний пташиний послід. Купити його можна на будь птахофабриці. Для використання його укладають в діжки і поверх наливають воду. На бродіння піде близько 5 діб, зате потім ваш настій буде повністю готовий. Після змішування з водою ви можете регулярно поливати дерева на ділянці з розрахунку одне відро на метр квадратний.

  Існує ще одна ефективна підживлення позакореневе. Листки вбирають корисні мінерали не гірше кореневої системи – для кущів та плодових дерев таке добриво у вигляді обприскування дуже ефективно, потрібні елементи потрапляють відразу до адресата. Натрієва, аміачна, кальцієва селітри, сечовина – всі ці мінеральні речовини придатні для позакореневого підживлення. Розводити їх у воді слід в дуже невеликому співвідношенні, щоб не обпалити листя агресивними елементами.

  2 Що важливо плодово-ягідним рослинам?

  Для будь-якого плодово-ягідного рослини дуже важливі такі хімічні елементи, як вуглець і водень, кисень, азот, фосфор. Крім них, здоров’я дерев і кущів забезпечують калій, кальцій, сірка, магній, а також залізо. У зовсім малих кількостях знадобляться бор, марганець, мідь і кобальт. З усього цього розмаїття найбільше рослини споживають азот, фосфор і калій – якщо інші елементи містяться в ґрунті в достатній кількості, то запас цих речовин з часом міліє.

  Удобрення плодових дерев навесні – збагачуємо грунт + Відео | Сад і город 4

  При нестачі мікроелементів рослини дають невеликий урожай, хворіють, погано переносять холодні зими. На щастя, всі вони доступні у вигляді всіляких гранул, порошків та розчинів – придбати їх можна в будь-якому спеціалізованому магазині. Не варто забувати, що і органічні добрива (гній, компост, деревна зола) є джерелом потрібних елементів. Найчастіше використовується кінський, овечий, свинячий, коров’ячий гній та пташиний. Останній – в особливому пошані, оскільки азот, фосфор і калій знаходяться в дуже вдалому співвідношенні, така підгодівля найменше обпікає коріння і найкраще засвоюється.

  Удобрення плодових дерев навесні – збагачуємо грунт + Відео | Сад і город 5

  Найменше поживних речовин у свинячому гної. Тому, якщо ви вирішили купити органіку, вибирайте саму корисну. У свіжому вигляді гній вносять хіба що пізно восени, коли рослини перебувають у стані сну. Навесні і влітку використовують перепрілий гній – він має темно-коричневий колір, не смердить аміаком, має більш ущільнену масу. Солома і зовсім розкладається і перетворюється в однорідну пухку масу.

  А ось що стосується компосту, то це вже інша історія – це органічне добриво виходить з різного виду відходів і покидьків рослинного походження, чи то бур’яни, бадилля від городніх або листя плодово-ягідних рослин. Сюди ж можна додати тирса і торф. Сьогодні чимало компаній, які цілеспрямовано займаються виробництвом збалансованого компосту для плодових дерев, так що навіть якщо ви не обзавелися потрібною кількістю добрив, завжди можна купити відсутня.

  Удобрення плодових дерев навесні – збагачуємо грунт + Відео | Сад і город 6

  Для підгодівлі підходить тільки повністю розклався компост, так як інакше ви ризикуєте додати в грунт насіння бур’янів. Торф також перед використанням обов’язково повинен пройти стадію розкладання – сьогодні багато фірм пропонують купити вже підготовлений матеріал. До того ж, його розбавляють вапном з розрахунку 50 кілограмів на 1 тонну торфу – в такому разі добриво значно покращить як фізичні властивості, так і повітропроникність ґрунту. Органіка тим і відрізняється, що, крім поліпшення хімічних властивостей грунту, покращує її фізичні характеристики – грунт стає більш пухким, повітря вільно проходить до коріння.

  3 Удобрення плодових при посадці – закладаємо запас

  Добриво для саджанців плодових дерев вносять ще в посадочну лунку. Грунт, який дістають при формуванні посадкових ям, для цього змішують з мінеральними і органічними добривами – фосфором і калієм, перегноєм, компостом. Якщо у вас на ділянці кислотні ґрунти, то вам знадобиться зробити процес вапнування. Для викопаної ями при посадці саджанця напівперепрілий гній не підійде, так як він може призвести до пошкодження кореневої системи рослини.

  Удобрення плодових дерев навесні – збагачуємо грунт + Відео | Сад і город 7

  Краще всього для плодових саджанців підійде компост з соломи і гною, а якщо ви ще додасте торф, то найближчі роки три можете взагалі не думати про добриві посаджених дерев або чагарників. Для яблунь розмір посадкових ям повинен бути діаметром приблизно в 100 сантиметрів, а глибиною 60, для вишні або сливи – 80 см і 40 см відповідно, для ягідних чагарників – 50 см на 35 див. Мінеральні добрива для плодових рослин при посадці з грунтом змішують для того, щоб коріння не контактували з підгодівлею напряму – вони дуже ніжні і можуть отримати пошкодження.

  Удобрення плодових дерев навесні – збагачуємо грунт + Відео | Сад і город 8

  Купити потрібні добрива для дерев сьогодні пропонує все більше магазинів, однак будьте обережні при виборі – не кидайтеся на низькі ціни. Вибираючи фосфорні добрива, зверніть увагу на суперфосфат – саме в ньому міститься близько 40 % гіпсу. Краще всього купити медленнорастворяющиеся підгодівлі, які не будуть чинити негативного впливу на саджанці. Зазвичай такою властивістю володіють гранульовані добрива.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.