Укриття хвойників на зиму – як захистити дерева від морозу взимку? + Відео | Сад і город

.

Укриття хвойників на зиму – як захистити дерева від морозу взимку? + Відео | Сад і город 1
Передмова

Хвойні рослини в саду – це і стильно, і красиво, і престижно. Однак за таку красу доведеться платити – ні, не грошима, а часом, витраченим на догляд. Особливо вашої уваги хвойники потребують взимку. У цій статті ми розповімо, навіщо на зиму потрібно укриття хвойників і як його проводити.

Зміст

 • Як укрити хвойні рослини на зиму
 • Виконуємо роботу своїми руками – поради для початківців
 • Варіанти захисту хвойних на зиму
 • 1 Як укрити хвойні рослини на зиму

  Укриття хвойних на зиму – дуже відповідальний процес захисту рослин, тому ми рекомендуємо вивчити відео та іншу інформацію, надану в цій статті. Вже восени, коли дні то сонячні, то дощові, треба зайнятися молодими саджанцями. Хвойники в цей період ще не достатньо зміцніли, а значить, можуть сильно постраждати від сильного вітру або перших морозів. Саме перша зимівля досить небезпечна для цих рослин. Існує кілька способів укриття.

  Укриття хвойників на зиму – як захистити дерева від морозу взимку? + Відео | Сад і город 2

  Так, якщо ваше хвойне деревце росте в діжці, то обов’язково варто занести його в будинок або в приміщення, де підтримується постійна температура. Втім, розміри рослин можуть змінити ваші плани – якщо деревця вже просто не входять у двері, доведеться задуматися про укритті хвойних красунь прямо на вулиці.

  В якості ефективного і недорогого укривного матеріалу можна використовувати ялинові гілки, які укладають у вигляді куреня, закриваючи рослина зверху донизу. До речі, цей доступний теплоізолюючий матеріал може використовуватися для збереження від зимових морозів і інших рослин.

  Укриття хвойників на зиму – як захистити дерева від морозу взимку? + Відео | Сад і город 3

  Що робити, якщо дістати лапник не виходить? Тоді можна зробити укривний матеріал у вигляді саморобних подушки, набиті тирсою, соломою або різними ганчірками. Якщо ж морози у ваших краях дуже міцні, радимо використовувати для захисту рослин все в комплексі, і дерев, і мішки. Вся ваша багатошарова захист повинна бути добре укріплена, щоб при сильному вітрі нічого не розлетілося. Для цього ялинові гілки закріплюють скобами або просто присипають внизу землею, а подушки підв’язують мотузкою.

  2 Виконуємо роботу своїми руками – поради для початківців

  Якщо однорічні саджанці до осені вже були висаджені у відкритий грунт, то тут необхідно дещо по іншому підійти до укриття рослин на зиму. По-перше, слід утеплити кореневу систему. Для цього можна насипати поверх ґрунту в районі пристовбурового кола великий шар тирси або торфу. Також для цих цілей підійде і зазначений нами вище ялиновий лапник, покладений прямо на землю або просто хвойні голки.

  Укриття хвойників на зиму – як захистити дерева від морозу взимку? + Відео | Сад і город 4

  Укриття хвойників на зиму – як захистити дерева від морозу взимку? + Відео | Сад і город 5

  Гілки слід зв’язати мотузкою таким чином, щоб вони були притиснуті до стовбура. По-перше, потім буде набагато простіше укутувати рослина теплоізоляційним матеріалом, а по-друге, це захистить гілки від вітру і важкого снігу.

  Укриття хвойників на зиму – як захистити дерева від морозу взимку? + Відео | Сад і город 6

  Для укриття хвойних рослин можна використовувати матеріал, відомий під назвою спанбонд або ж агроволокно. Це спеціальний нетканий матеріал з високим ступенем стійкості як до низьких, так і високих температур повітря. Не боїться він і опадів – зливи, вітру, снігу і навіть граду. Безсумнівний плюс –він пропускає повітря і пар, так що вкриті рослини не постраждають від запревания.

  3 Варіанти захисту хвойних на зиму

  Поліетилен також можна використовувати для захисту дерев від морозу. Тільки в цьому випадку рекомендується створити каркас з колів або металевих прутів і вже поверх каркаса закріпити плівку. Якщо ж обмотати поліетилен навколо рослин, це загрожує запреванием хвої, адже плівка не пропускає повітря. Створюючи каркас, подбайте, щоб він добре тримався – йому доведеться витримати всі пориви вітру та вагу снігу. Подивіться відео, в якому детально висвітлюється укриття хвойників і варіанти захисту рослин на зиму – ви отримаєте відповіді на багато питань.

  Укриття хвойників на зиму – як захистити дерева від морозу взимку? + Відео | Сад і город 7

  Ближче до весни постарайтеся закрити свої хвойники і від сонячних опіків. Навесні грунт ще остаточно не размерзлась, звернення соку не відновилося – в цих умовах прямі сонячні промені сушать хвою.

  Ознаки опіків – бурий або жовтий колір. Щоб дерева не постраждали, слід потроху відкривати їх для сонячного світла, з кожним днем збільшуючи тривалість. Однак і тримати закритими їх не можна – хвоя може запріти.

  Укриття хвойників на зиму – як захистити дерева від морозу взимку? + Відео | Сад і город 8

  В кінці не зайвим буде додати, що в деяких регіонах дорослі хвойні можна не вкривати – наприклад, в середній смузі Україні можна не захищати від заморозків їли, яким 4 роки і більше, дорослі модрини та ялівці. Зимостійкими в дорослому віці можуть бути і сосни, тиси, кедри, туї та ялиці. Але молоді саджанці цих рослин вкривати обов’язково.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.