Установка точкових світильників в натяжна стеля: порядок робіт | Опалення

.

Для натяжних стель можна використовувати точкові світильники різної форми, але краще, якщо вони будуть без гострих кутів. Простіше всього відбувається монтаж приладів освітлення круглої форми. При бажанні можлива установка і квадратних аналогів, тільки без певного досвіду самостійно це робити не можна.

Установка точкових світильників в натяжна стеля: порядок робіт | Опалення 1

Зміст

 • 1 Установка точкових приладів освітлення круглої форми
  • 1.1 Розмітка місць кріплення
  • 1.2 Збірка платформи
  • 1.3 Монтаж закладних та електропроводки
  • 1.4 Вирізання отворів під світильники
  • 1.5 Монтаж приладів освітлення
 • 2 Установка квадратних світильників
  • 2.1 Монтаж квадратного приладу освітлення
 • 3 Зняття світильника з натяжної стелі

Установка точкових приладів освітлення круглої форми

Монтаж круглого точкового світильника на натяжна стеля відбувається в попередньо встановлені заставні. Це пов’язано з тим, що полотно не зможе витримати вагу всіх освітлювальних приладів, як, наприклад, гіпсокартон. Під кожен точковий світильник повинна бути встановлена своя платформа в рівень з натяжним полотном. Але все робиться по порядку, і ця робота починається з розмітки стелі.

Установка точкових світильників в натяжна стеля: порядок робіт | Опалення 2

Розмітка місць кріплення

Практично всі монтажні роботи, крім установки безпосередньо самого світильника, виконують до натягування полотна. Все починається з розмітки, де буде встановлена кожна платформа. Для цих робіт знадобитися звичайний олівець, рулетка і ПВХ багет:

 • Перед нанесенням на стелю розмітки під рукою повинна бути чітка схема розташування освітлювальних приладів. Існує безліч розроблених дизайнерами схем у вигляді різних геометричних фігур, які легко можна знайти на сторінках інтернет-ресурсів. Також це може бути і хаотичне розташування на свій розсуд.
 • Роблячи розмітку, треба точно вимірювати відстань між кожним світильником, щоб воно було однаковим. Оптимальний крок становить від 500 до 700 мм. Вибудовуючи будь-яку комбінацію, треба врахувати, що точкові світильники встановлюються не ближче 200 мм до стіни.
 • Щоб намалювати рівне коло, з ПВХ багета можна зробити циркуль. По його краях свердлять отвори. Відстань між ними дорівнює радіусу майбутнього кола. Через один отвір багет кріплять до стелі, де буде центр кола. У другий отвір вставляють олівець і, рухаючи по колу багет, креслять коло.
 • Аналогічно можна намалювати дугу. Від обраного центру розмічають дві точки, де будуть встановлені крайні заставні. Закріпивши один край плінтуса до центральної точки, олівцем, встановленим на другий край плінтуса, прокреслюють дугу, що з’єднує дві крайні точки.
 • Якщо передбачається більш складна розмітка, яка виходить за межі геометричних фігур, нанести її допоможе будівельний шнур.

  Установка точкових світильників в натяжна стеля: порядок робіт | Опалення 3

  Варіанти схем розташування точкових світильниківЗбірка платформи

  Щоб закріпити точковий світильник до стелі, знадобиться готова платформа або саморобні заставні. Обидві конструкції кріпляться металевими підвісами, використовуваними при будівництві каркаса для гіпсокартону:

  • Готова платформа буває двох видів. Особливих відмінностей конструкції немає, різниця тільки в кільцях, утримують точковий світильник. Платформа фіксованого діаметра підходить під певний розмір корпусу освітлювального приладу. Це приносить незручності, коли відбувається заміна одних приладів освітлення на інші з різним розміром корпусу;
  • Універсальна платформа може підганятися під будь-який розмір корпусу світильника. Це дає можливість повісити інший освітлювальний прилад, коли відбувається його заміна, без зміни кріплення;
  • З тильного боку платформа має отвори для кріплення підвісів. Отвори обох деталей збігаються, тому вони легко з’єднуються двома шурупами з кожної сторони. Зазвичай під натяжна стеля досить довжини одного підвісу. Якщо платформа все ж не дістає до полотна, її монтаж відбувається на два підвісу;
  • Бажаючи заощадити, можна самостійно виготовити заставні і повісити на стелю тими ж підвісами. Для саморобної конструкції використовують шматочки фанери. По центру прорізають отвір по діаметру корпуса світильника. Саморізами до фанері прикручують підвіс, і конструкція готова.

  Роблячи саморобні заставні, треба уважно оглядати їх поверхню на відсутність гострих виступів. Стирчать задирки або виступаючі вістря саморізів можуть розірвати натяжна стеля. Заставні квадратної або прямокутної форми не повинні містити гострих кутів. Вони теж небезпечні для полотна.

  Установка точкових світильників в натяжна стеля: порядок робіт | Опалення 4

  Монтаж закладних та електропроводки

  Готова платформа або зроблені своїми руками заставні кріпляться до основної стелі за заздалегідь нанесеною розміткою. Монтаж на бетонне перекриття відбувається за допомогою пластикових дюбелів і саморезов. Якщо стеля дерев’яний, підвіси достатньо закріпити саморізами. Оптимальна довжина шурупів і дюбелів становить 50 мм.

  Наступною на стелю відбувається кріплення електропроводки. Під кабель болгаркою потрібно проштробити канали від розподільної коробки до кожного гнізда. Як варіант, провід можна кріпити тими ж підвісами. При відкритому проходження кабелю по стелі, необхідно прокладати в гофрованому рукаві. Особливо це необхідно для дерев’яних будинків з таким же перекриттям. Біля кожної платформи роблять звиси дроти. Довжину звису треба підбирати так, щоб зручно було монтувати світильник і при необхідності зняти його.

  Установка точкових світильників в натяжна стеля: порядок робіт | Опалення 5

  Установка точкових світильників в натяжна стеля: порядок робіт | Опалення 6

  Всі з’єднання роблять тільки через клемні колодки, що забезпечують надійний та безпечний контакт. Якщо говорити про кабелі, то прийнято використовувати мідний жорсткий дріт перетином 1,5 мм2. Хоча допускається застосування ШВВП 2х0,75. Таким кабелем можна підключити до 20 ламп.

  Закінчивши монтаж всіх кріплень і проводки, натягують саме натяжний полотно.

  Вирізання отворів під світильники

  Отже, натяжна стеля готовий. Тепер треба прорізати отвори в полотні точно під кожну платформу, щоб повісити світильники:

 • Просто так не можна робити прорізи, так як плівка може порватися. Спочатку треба приклеїти протекторні кільця. На таке термокільце ляже основне навантаження світильника. Його треба правильно підібрати по діаметру. Кільце не повинно провалитися в отвір платформи і не виступати за габарити чаші світильника.
 • Кріплення кілець виконують спеціально призначеним для цих цілей клеєм. Тут важливо правильно поєднати отвори кільця і платформи, так як після висихання клею зняти його не вдасться. Зазвичай клей досягає своєї міцності через 5 хвилин, після чого можна починати робити прорізи.
 • Отвори прорізають гострим ножем під саме кільце, не залишаючи всередині бахрому. Вона завадить монтувати точкові світильники.
 • З зроблених прорізів виводять звиси проводів для подальшого підключення світильників.

  Установка точкових світильників в натяжна стеля: порядок робіт | Опалення 7

  Монтаж приладів освітлення

  Встановлюються точкові світильники досить просто, що не викличе особливих труднощів. Кінці звису під’єднують до клемної колодки світильника, рукою притискають затискні вусики і вставляють його в стельове отвір. Треба стежити, щоб вусики не зачепили натяжний полотно, інакше вони можуть його пошкодити.

  Якщо між корпусом приладу і плівкою натяжної стелі утворився маленький зазор, нічого страшного. Це виходить за рахунок термокольца. Головне, щоб всі споти рівно стояли на площині. Правильно встановлений світильник не повинен бути вдавленим або випирати назовні.

  Установка точкових світильників в натяжна стеля: порядок робіт | Опалення 8

  Установка квадратних світильників

  Якщо вирішено на натяжна стеля повісити освітлення з квадратних світильників, треба звернути увагу на їх посадочні гнізда. Оптимальним є вибір круглого або овального гнізда. Їх монтаж аналогічний, як і для звичайних круглих точкових приладів освітлення. Вироби з квадратним гніздом встановити проблематично. Це пов’язано з наступними причинами:

  • для квадратних гнізд потрібно відповідної форми проріз в полотні. Вирізаючи квадрат, по кутах може піти прорив полотна. Навіть якщо воно не роз’їхалась, така небезпека залишається при деформації гнізд в період експлуатації;
  • під квадратні гнізда підстава часто виходить плаваючим. Світильники важко вирівнювати по площині, особливо якщо вони маленьких розмірів. Нерідко плаваючі гнізда самі з часом зміщуються;
  • у квадратних приладів проблематично навіть поміняти лампочку. Щоб зняти світильник, доведеться докласти деяке зусилля, що обов’язково викличе мале зміщення. Гострі кути корпусу можуть прорвати полотно. Природно, і сам прилад з часом поміняти не вийде, якщо квадратне гніздо заставної не буде відповідати формі корпусу нового світильника.

  Якщо все-таки вирішено монтувати тільки квадратні світильники, то це краще робити на натяжній стелі з тканинної основи. ПВХ плівка обов’язково прорветься на кутах квадратного вирізу. Навіть якщо цього вдасться уникнути, вона буде «гуляти» між світильником і застави.

  Установка точкових світильників в натяжна стеля: порядок робіт | Опалення 9

  Монтаж квадратного приладу освітлення

  Щоб повісити декоративні світильники на тканинна натяжна стеля, потрібно виготовити саморобні заставні. Їх виготовляють аналогічно саморобної застави, яку розглядали для круглого світильника. Тільки внутрішнє вирізають отвір, природно, квадратне. До стелі заставні кріплять підвісами, обов’язково вирівнюючи по площині лазерним рівнем.

  В натяжній полотні прорізають круглі отвори меншого діаметру, ніж в заставної. Полотно приклеюють із внутрішньої сторони до рамки і тільки після повного висихання клею обрізають зайві виступи. Далі, залишається приєднати проводи і вставити всередину гнізда світильник, притиснувши його вусиками.

  Зняття світильника з натяжної стелі

  Щоб зняти світильник, наприклад, коли відбувається заміна лампи, потрібно витягнути спеціальне кріплення, що нагадує коло з дроту. Притискаючи руками корпус, обережно потягнути на себе, щоб отримати доступ до вусикам-затискачів. Притискаючи засувки, обережно витягують корпус з гнізда. Після того, як вдалося поміняти лампу, прилад треба помістити назад на своє місце.

  Як бачите, монтаж точкових світильників не такий вже складний, але вимагає особливої акуратності, щоб не пошкодити натяжна стеля.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.