Утеплення квартири: «дідівські» методи | Ремонт

.

Зима обіцяє бути дуже холодною, а тому, давайте розглянемо дуже старі, але все ж варті уваги, «дідівські» способи утеплення квартири, які відрізняються своєю простотою і доступністю, а головне – ефективністю.

Утеплення квартири: «дідівські» методи | Ремонт 1

Як варіант – заштовхування в усі наявні щілини скручених джгутиків-смужок намоченої газетного паперу. Зверху потрібно наклеїти звичайний папір. Тим не менш, майте на увазі: по весні треба буде віддерти все це «багатство», выколупливая скручену газету. Здавалося б, можна впоратися, хоч і заняття не з приємних, але…за зимовий період матеріал присохнет намертво, тому рами в будь-якому випадку потрібно буде заново фарбувати.

Є більш простий стосовно наслідків метод утеплення вікон, який представляє собою приміщення в щілини вати або поролону, та заклеювання поверху тканинними смужками. В якості тканини можна використовувати стару непотрібну простирадло або скатертину. Смужки нарізати шириною в п’ять сантиметрів, змочуються, віджимають від води і від душі намыливаются милом (будь-яким, можна використовувати і господарське).

Утеплення квартири: «дідівські» методи | Ремонт 2

Отже, який результат ми будемо мати? Тканина, яка не буде жовтіти (на відміну від паперу), що збереже протягом всієї зими свій вигляд і нескладно віддалиться, коли зимовий сезон закінчиться. Деякі використовують звичайний парафін (з нього виготовляються свічки), розтоплюючи його при температурі близько сімдесяти градусів на водяній бані. Потім беруть шприц одноразовий, нагрівають його і заповнюють парафіном і впорскують у всі щілини отриману масу. А ще утеплювачем може послужити звичайний білизняний шнур. А якщо ви відчули, що через скляну віконну частину став проходити холодне повітря, просто замініть штапики.

З «дідівськими» методами утеплення квартири зрозуміло. А можна «змусити» свою батарею гріти сильніше? Можна! Ось як це робиться.

Отримати більшу тепловіддачу виявляється цілком реально. Зніміть стару фарбу з наявних батарей, затріть радіатори і пофарбуйте їх в чорний колір. Адже давно не секрет: гладка поверхня темних тонів здатна віддавати до 10 відсотків тепла більше! І ось ще що. Відшукайте в коморі фанерний лист і пофарбуйте його в срібний колір. Помістіть лист в батарею. Цей чудовий відображає тепло екран буде направляти теплий потік у ваше житло. Адже кому хочеться даремно «гріти» стіни? Дехто, однак, обклеювати фанерний лист алюмінієвою фольгою замість його забарвлення.

Теплою і затишною зими!