Вейгела, укриття на зиму, способи і матеріали + Відео | Сад і город

.

Вейгела, укриття на зиму, способи і матеріали + Відео | Сад і город 1
Передмова

Для тих, хто любить прикрашати свій сад чагарниками з красивими суцвіттями, ми рекомендуємо звернути увагу на рослину. Правда, за красу доведеться платити ретельним доглядом, особливо восени – укриття на зиму є обов’язковою процедурою для цього рослини.

Зміст

 • Вейгела – прекрасна прикраса вашого саду
 • Як вкривати на зиму рослину – рекомендації початківцям
 • Особливості вирощування вейгели
 • 1 Вейгела – прекрасна прикраса вашого саду

  Особливість цього красивого чагарнику в тому, що він дуже теплолюбива і, відповідно, не любить холодні зими. Спочатку рослина прийшло до нас зі Східної Азії та півдня Далекого Сходу, де клімат значно м’якший. Існує чимала кількість підвидів рослини роду Вейгела. Серед найбільш живучих, здатних рости навіть на території Україні, – рання Вейгела, Вейгела Миддендорф і Вейгела квітуча.

  Вейгела, укриття на зиму, способи і матеріали + Відео | Сад і город 2

  Дуже красиві і часто користуються попитом у власників земельних ділянок та чагарники Вейгели гібридної. Вони зазвичай мають досить великі суцвіття. Набагато складніше вирощувати такі теплолюбні сорти, як корейська Вейгела, садова та японська. Тим не менш, навіть якщо клімат вашого регіону явно не відповідає клімату південних широт, ви все ж можете спробувати виростити цей кущ на присадибній ділянці.

  Вейгела, укриття на зиму, способи і матеріали + Відео | Сад і город 3

  При цьому варто брати до уваги не тільки особливості вирощування купленого вами виду вейгели, але і наявність взимку снігу, вітру, морози і перепади температур. У різних регіонах піклуватися про цю рослину потрібно по-різному. Приміром, на Кримському півострові вейгела може вижити і без додаткового укриття, також менше вкривати рослину можна і в південних регіонах Україні.

  2 Як вкривати на зиму рослину – рекомендації початківцям

  Якщо у вас теплі зими, то процес підготовки вейгели до зими буде полягати в підгортанні кущів і мульчування грунту – пристовбурне коло необхідно закрити або торфом або компостом. Не треба мудрувати і жителям регіонів зі сніговими зимами – просто використовуйте цей чудовий природний утеплювач для збереження свого чагарнику. Саме сніг допоможе вейгеле не загинути навіть при низьких температурах.

  Якщо снігу немає, або його мало, тоді вам знадобиться зробити для своєї улюбленої квітки на зиму спеціальне надземне укриття. Така конструкція являє собою невеликий каркас, який закривається поверх спеціальним покривним матеріалом. Якщо не вдалося повністю закрити кущ, то можете використовувати також в додаток до всього і ялиновий лапник, а також стару сухе листя. Каркас можна обмотати поліетиленовою плівкою чи агроволокном, як на фото.

  Вейгела, укриття на зиму, способи і матеріали + Відео | Сад і город 4

  Вейгела, укриття на зиму, способи і матеріали + Відео | Сад і город 5

  Менш витратний спосіб укриття часто використовують виноградарі. Як і у випадку з виноградною лозою, ви можете зв’язати гілки вейгели і пригнути їх до землі. Щоб гілки не перемерзли і не поламалися, як підстилкового матеріалу використовуйте ялинові гілки, мішковину йди листя. Зверху закрити рослину можна старим руберойдом або листами шиферу.

  В кінці засипте цю просту конструкцію ще одним шаром сухого листя або ялинових гілок. Деякі садівники перестраховуються і закривають верхній шар листя поліетиленовою плівкою. Щоб вона не полетіла, її краю притискають камінням або присипають землею.

  Вейгела, укриття на зиму, способи і матеріали + Відео | Сад і город 6

  Вкрай важливо, щоб вся підготовка рослин до зими було проведено за сухої погоди. Якщо виконати роботу в період опадів, ви ризикуєте серйозно нашкодити чагарнику – сира земля стане джерелом грибкових захворювань, гілки можуть випре і згнити. Не можна вкривати таким способом і кущі, які знаходяться в низинах, де збирається дощова або тала вода.

  3 Особливості вирощування вейгели

  У перший рік після посадки ми радимо навіть при теплої зими провести укриття вейгели на зиму, в чому вам допоможе фото і відео. Як і багато рослини, цей кущ стає більш витривалим через роки. Вже на третій рік життя ваша вейгела нехай і не стане морозостійкої, але невеликі заморозки їй уже не страшні. Майте на увазі, що якщо рослина підмерзне, чекати великої кількості суцвіть влітку не варто. В таких випадках багато садівники навіть обривають бутони, щоб всі сили кущ направив на ріст нових пагонів.

  Дуже багато залежить і від місця посадки – якщо воно сонячне і захищене від вітру, а грунт пухка і родюча, то біля куща буде набагато більше шансів на виживання взимку. Полив у випадку з вейгелой повинен бути досить помірним. Заливати ґрунт не варто, як втім, і пересушувати.

  Вейгела, укриття на зиму, способи і матеріали + Відео | Сад і город 7

  Підживлювати азотними добривами кущ починають з весни. Азот потрібен вейгеле до середини літа. Вже на початку осені приділіть увагу фосфорно-калійним підкормкам – вони допоможуть рослині з визріванням пагонів.

  Ближче до холодів грунт навколо кущів необхідно розпушити. Не завадить і підгортання – рівень земляного покриття слід підняти приблизно на 15-20 сантиметрів. Що ж стосується мульчування, то для цієї мети чудово підійдуть торф або компост, якими покривають пристовбурне коло.

  Вейгела, укриття на зиму, способи і матеріали + Відео | Сад і город 8

  Восени опале листя краще прибрати – вони можуть стати джерелом грибкових захворювань, а також притулком для комах-шкідників. Якщо ж вейгела так і не скинула листя до початку холодів, то укриття на зиму слід провести разом з нею, як на відео. Не забудьте про обрізання куща. Її слід робити влітку, ще до цвітіння. А ось восени перед холодами гілки вкорочувати не варто – це може негативно позначитися на цвітінні в наступному сезоні.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.