Вибираємо насіння перців: огляд кращих сортів для відкритого грунту | Сад і город

.

Сортимент перцю просто величезний і кожен рік приносить свою порцію нових сортів і гібридів цього смачного й корисного овочу, без якого важко уявити собі присадибна ділянка будь-якого російського городника.

В такому широкому розмаїтті легко заплутатися, тому, перш ніж братися вивчати каталоги, слід визначитися з тим, які характеристики рослини найбільш цікаві для вас: раннє дозрівання або пізніше, невибагливі у вирощуванні середнячки або вимогливі рекордсмени, дрібні плоди або величезні і так далі.

Ну а ми в цій статті розповімо про дійсно найкращих представників різних груп перців.

Зміст:

  • Гострі сорти
  • Низькорослі сорти
  • Високоврожайні сорти
  • Скоростиглі сорти
  • Товстостінні сорту

Гострі сортиМова дракона

Гострий перець Мову дракона

Жителі Кавказу вирощують багато різних сортів цих рослин, в інших регіонах гострий перець менш різноманітний. Однак хоча б пара сортів гіркого перцю зустрічаються практично на кожній присадибній ділянці.

Середньостиглі потужні рослини добре кущаться, до метра заввишки. Яскраво червоні плоди, як довгий язик, — сплюснуте з боків довгі (до 120 мм) стручки, вагою до 60 р. На думку багатьох городників це найкращі за смаком перці.

Суперчили

Сорт гострого перцю СУперчили

Ранньостиглий сорт представлений невисокими (60 см) компактними рослинами, які підходять як для поля, так і для підвіконня.

Плоди Суперчили до 70 мм в довжину мають масу до 25 р. Їх форма – видовжений циліндр, а колір змінюється від зеленого до бордово-червоного. Плоди гострі, смачні, ароматні.

Червона Блискавка F1

Сорт гострого перцю Червона блискавка

Ранньостиглий гібрид напівгострого перцю, який можна використовувати в консервації, а також при приготуванні різноманітних страв.

Вирощувати Червону Блискавку можна і на відкритому повітрі і в плівкових укриттях. Рослини цього сорту високі (115 см) і розлогі з довгими узкоконусовидными темно-червоними плодами, стінка яких товщиною в 4 мм, а маса складає 100 грамів. На смак вони напівгострі з перцевим ароматом.

Низькорослі сорти

Солодкі болгарські перці низькорослих сортів, що відносяться до детерминантной групі ідеальні як для парників, так і для вирощування під відкритим небом.

Їх висаджують набагато густіше, ніж більш високорослі перці, — від 8 до 12 рослин на кожному квадратному метрі. Низькорослі перці не потребують формуванні, вони, як правило, холодостійкі і великоплідні.

Чардаш

Сорт солодкого перцю Чардаш

Компактні детермінантні кущі цього сорту виростають до 60 см у висоту.

Їх плоди набувають технічну зрілість на 95 день, а в біологічну, — на 132 день, досягаючи маси в 220 грамів при товщині стінок – 6 мм.

Форма перчиком конусовидна, колір, по мірі дозрівання змінюється від жовто-оранжевого до оранжево-червоного, на стеблі вони розташовуються букетами, спрямованими вниз, що виглядає ефектно і естетично.

Плоди підходять для вживання в будь ступеня зрілості. Чардаш добре зав’язується і володіє дуже високою врожайністю – до 10 кг з кожного квадратного метра. Сорт можна вирощувати як у відкритому грунті, так і під укриттями з щільністю посадки до 1 000 рослин на сотку.

Єрошка

Сорт солодкого перцю Єрошка

Технічна стиглість плодів цього детермінантного компактного низькорослого (50 см) сорти настає на 95-й день вирощування.

Чотиригранні перчики кубовидної форми досягають маси в 180 грам, при товщині стінок в 5 мм. Що стосується кольору плодів, то він, по мірі дозрівання, змінюється від світло-зеленого до оранжево-червоного.

Врожайність Ерошки досить висока при тому, що дозрівання настає дружно. Кількість плодів на кожному рослині досягає 16 штук.

Рослини висаджуються по 1 000 – 1 500 особин на сотку, як у відкритий грунт, так і під плівкові укриття. Кущі перцю не потребують формуванні і підв’язки.

Плоди можна вживати свіжими, а також консервувати. Сорт Єрошка відрізняється стійкістю до мозаїці, верхівкової гнилі та вертицильозу.

Високоврожайні сортиЛатино F1

Сорт перцю Латино

Кожен городник бажає виростити найбільший урожай з одиниці площі.

А зробити це йому дозволять сорти, що відрізняються найвищою врожайністю. Вони, як правило, найбільш популярні на присадибних ділянках городників-любителів.

Ранньостиглий гібрид перцю, біологічна зрілість плодів якого настає через 100 днів вирощування. Кущі рослини досягають висоти в 100 див.

Латино F1 підходить для вирощування в умовах захищеного грунту, а також на полі, при відповідних погодних умовах.

Його кубовидний червоні плоди з товстими стінками і відмінним смаком досягають маси в 0.2 кг Урожайність гібриду досягає 14 кг на квадратний метр.

Клаудіо F1

Сорт солодкого перцю Клаудіо

Голландський ранньостиглий гібрид (115 днів) сорт Клаудіо F1, досягає висоти до 1 м 30 см, відрізняється високою врожайністю.

Його темно-червоні плоди мають кубовидно-видовжену форму і масу до чверті кілограма кожен.

Гібрид проявляє стійкість до розповсюджених захворювань перцю і призначається для культивування в умовах захищеного ґрунту і при відповідних кліматичних умовах – у відкритому грунті.

Скоростиглі сортиБуратіно F1

Сорт скоростиглого перцю Буратіно

Природне бажання кожної людини, выращивающего овочі своїми руками, скуштувати смак врожаю як можна раніше.

В даному розділі представлені перці, вступають у плодоношення раніше за всіх. Рослини цього гібрида високі, слабоветвящиеся, врожайні (до 1 кг 400 м з кожного куща).

Плоди дуже солодкі і великі (120 грам), мають витягнуту форму, на кожному кущеві виростає до 15 штук. Термін дозрівання становить 88 днів.

За досягнення технічної стиглості, що зазвичай відбувається в липні, перчики вже можна починати вживати в їжу. Для заготовок підходять зрілі плоди.

.
 
Про те, як підготувати насіння перцю для посадки, Ви можете почитати тут.

Перчики лежкі і транспортабельні. Рослини Буратіно F1 — среднестойкие проти тютюнової мозаїки і практично не уражуються вершинної гниллю.

Здоров’я

Сорт перцю Здоров’я

Цей сорт перцю по-справжньому ультраскоростиглий, адже перші зрілі плоди можна знімати з рослин вже на 78-й день після того, як розсада буде висаджена на постійне місце.

Цікаво, що навіть низький рівень освітлення у теплиці не знизить врожайність паприки, кожна рослина дасть до 0.8 кг плодів, масою по 40 грамів кожен. Максимальна їх кількість на одному кущі становить 45 шт.

Сорт стійкий до вершинної гнилизни, використовувати його плоди можна в самих різних стравах, а також цілком консервувати.

Товстостінні сортуКакаду F1

Сорт перцю Какаду F1

Серед представників будь-городньої культури знайдуться свої рекордсмени, стали винятком і перці. Ось пара яскравих представників товстостінних сортів перцю.

Дітище селекціонерів з компанії «Гавриш», ранньостиглий (100 днів) гібрид Какаду F1. Він являє собою розлогий кущ, який досягає півтора метрів у висоту, здатний давати досить високі врожаї.

Але головним його достоїнством є маса яскраво-червоних видовжено-циліндричних перчиком. Плоди, що відрізняються солодкістю і вираженим ароматом, можуть досягати ваги в 500 р.

Требия

Сорт перцю Требия

Даний гібрид відноситься до групи середньостиглих перців, підходить і для поля і для теплиці.

Кущ середніх розмірів з кубовидно-видовженими плодами, колір яких по фазах дозрівання змінюється від світло-зеленого до насиченого жовтого. Довжина перчика до 15 сантиметрів, діаметр – до 11 см, при товщині стінок в 1 див.

Самою примітною характеристикою плода є його маса, яка становить до 0.5 кг. Навіть при підвищених температурах гібрид дає велику масову частку красивих стандартних плодів.

Перець стійкий до бронзової плямистості та тютюнової мозаїки. Плоди споживають сирими і переробляють.

Які сорти перцю підійдуть для відкритого грунту, дивіться відео огляд у наступному ролику:

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.